Skocz do zawartości

Wymiana płytek regulacyjnych 1.4


bartol222

Rekomendowane odpowiedzi

> dokładnie tak...

ciężko Ci będzie wydłubać te płytki nawet jak piszą że można jakimś rysikiem, mi ciężko było je wydłubać mając te szklanki popychaczy w ręku, tak ciasno wchodziły. Są bardzo dopasowane. Jak miałbym się bawić jeszcze raz w wymianę płytek to tylko ze zdjęciem głowiczki, kosztuje mnie to mniej pracy i jedną więcej uszczelkę za 2-3 czy 5 zł czy coś kolo tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez haka do wciskania szklanek się nie obejdzie, musisz sobie taki kupic lub dorobić

> wg mnie jak się zdejmie głowiczkę i da nową uszczelkę, to i tak regulację luzów się robi po jej

> przykręceniu jak uszczelka siądzie

Otóż to ok.gif Mimo, że jest dość "spora" tolerancja jeśli chodzi o regulację zaworów, to jednak całe ustawianie szlag może trafić jeśli się głowiczkę skręci na nowej uszczelce.

BTW to jest dobry sprzęt do regulacji luzu:

283667471-plytki1.jpg

283667471-plytki2.jpg

283667471-plytki3.jpg

wink.gifok.gif

post-129023-14352507626791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomijając możliwość "wypożyczenia" - skąd go wziąść?

da się zamówić w serwisie fiata - jak podasz numerek to nie ma problemu - pół roku temu kupowałem do siebie do dwuwalkowca za około 165 zł.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tobie akurat to się przyda częściej niż raz na 3 lata

możliwe zeby.GIF

ten mój powinien pasować do wszystkich fiatów ze średnicą płytek 33mm .

na pewno nie pasuje do silników fire ponieważ tam jest płytka 31mmm.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagac glowice a po co icon_rolleyes.gifyikes.gif jestem miesiac po wymianie plytek w dieslu (sa takie same jak w 1.4) i nie potrzebowałem takiego specialnego klucza tylko rysik,srobokret lekko na koncu skrzywiony na polksiezyc,zwykly srobokret płaski i szczypce kosmetyczne waytogo.gif jedna płytka regulacyjna to cos kolo 3 min roboty jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sciagac glowice a po co jestem miesiac po wymianie plytek w dieslu (sa takie same jak w 1.4) i

> nie potrzebowałem takiego specialnego klucza tylko rysik,srobokret lekko na koncu skrzywiony

> na polksiezyc,zwykly srobokret płaski i szczypce kosmetyczne jedna płytka regulacyjna to cos

> kolo 3 min roboty jest....

pewnie że da się tak zrobić - sam tak wcześniej robiłem.

Tyle że używałem 2 wkrętaków płaskich i sprężonego powietrza(do odklejania płytek).

Ten przyrząd to po prostu niesamowita wygoda - nie trzeba się siłować , pilnować żeby wkrętak się nie wysunął itp.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż to Mimo, że jest dość "spora" tolerancja jeśli chodzi o regulację zaworów, to jednak całe

> ustawianie szlag może trafić jeśli się głowiczkę skręci na nowej uszczelce.

> BTW to jest dobry sprzęt do regulacji luzu:

Zapytam się mechaników we Viamocie czy mają takie coś..widzę że rzeczywiście nie ma co kombinować bez widełek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.