Skocz do zawartości

[L] Kończy mi się gwarancja, co sprawdzić przed końcem?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie maja kończy mi się gwarancja na auto. Co warto sprawdzić przed końcem gwarancji? Auto oczywiście jest sprawne, ale może gdzieś warto zajrzeć? Przekładnie już miałem wymienianą, więc tego nie muszę sprawdzać.

Przy okazji pytanie, na ramionach wycieraczek schodzi trochę farba. To można reklamować na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przy okazji pytanie, na ramionach wycieraczek schodzi trochę farba. To można reklamować na

> gwarancji?

byłem w piątek w servisie ,bo też kończy mi się gwarancja i pan powiedział , że "gwarant" nie uznaje takiej reklamacji. Może warto napisać reklamację na piśmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem w piątek w servisie ,bo też kończy mi się gwarancja i pan powiedział , że "gwarant" nie

> uznaje takiej reklamacji.

W którym serwisie byłeś , ja wstawiam auto na przegląd w poniedziałek do Abeximu i zgłosiłem min. ramiona wycieraczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny temat!

Mi tez sie za pare miesiecy konczy gwarancja i nie wiem jak to wykorzystac.

Powiedzcie co mam im zasygnalizowac, ze moze kiepsko chodzic (nawet jezeli nie do konca tak jest, ale predzej czy pozniej to sie zepsuje) zeby to sprawdzili i wymienili na gwarancji, cokolwiek, niech sie pomecza, od tego sa. Mowcie wszystko co wam sie dzialo smile.gif

I jeszcze jedno. Strasznie hałasuje mi nawiew na "1", wydaje takie wysokie "ćwierczenie", niezmiernie wkurzajace jak sie jedzie. Sygnalizowalem to, kazalem naprawic, naoliwic (chociaz nie jestem pewien czy to lozysko), a przy oddawaniu auta jakis stary pierdziel mowi ze nic nie wykryli, biore go w takim razie do auta i wlaczam nawiew, swierczy jak cholera i pytam sie czy teraz to slyszy a kretyn mowi ze dla niego nic nie slychac, no krew mnie zalala. Ale bylem tak wkurwi*** (bo spartaczyli robote i jeszcze auto bylo brudne w srodku) ze machnalem na tego idiote reka i pojechalem.

Potem wymienilem filtr kabinowy, odkrecilem silnik, przelcialem odkurzaczem po "smigle", wlozylem koncowke w rurki, ale dalej to slychac. Co ja mam zrobic, kiedy kretyn z obslugi mowi ze nic nie slyszy, a ja nie moge normalnie z tym jezdzic (i kazdy, bo to slychac strasznie). Mam mu przyniesc komputer z mikrofonem i pokazac ze pojawiaja sie wysokie czestliwosci jak sie wlacza naped?! Jak mozna byc takim bezczelnym i mowic klientowi w oczy, ze on nic nie slyszy i ze ma to w dupie i nic nie zrobia?

To jest kwestia gwarancyjna w ogole? Albo co z tym zrobic bo nie da sie normalnie z tym jezdzic :/

pozdro i dzieki za rady z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszam wszystko , nawet najmniejsze duperele . Jutro na tapetę idą ramiona wycieraczek , głośno pracujący mechanizm przednich wycieraczek , hałasujący wentylator na 1 , stukające zawieszenie z przodu , odklejająca się uszczelka okna przedniego ( wczoraj zauważyłem , że odkleja na odcinku 10 cm od strony kierowcy ) , wycierający się lakier z zewnętrznej klamki od strony kierowcy, no i przegląd po 90tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez mi cwierczy nawiew... W tygodniu jade na przeglad po 60kkm to zglosze problem i sie zobaczy.

Mi ćwierkał, potem przestał i na gwarancji nie udało się wymienić.

Teraz jest już po gwarncji i na szczęście nie ćwierka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wentylatory wymieniali w ramach gwarancji.

a co dokladnie im powiedziales? mi mowia ze nic nie slysza

> Ja zgłaszam wszystko , nawet najmniejsze duperele . Jutro na tapetę idą ramiona wycieraczek ,

> głośno pracujący mechanizm przednich wycieraczek , hałasujący wentylator na 1 , stukające

> zawieszenie z przodu , odklejająca się uszczelka okna przedniego ( wczoraj zauważyłem , że

> odkleja na odcinku 10 cm od strony kierowcy ) , wycierający się lakier z zewnętrznej klamki od

> strony kierowcy, no i przegląd po 90tys.

ja sie boje tego o czym mnie ostrzegal jeden z idiotow z AutoPol. Ze on nie wie czy to wymienia na gwarancji bo moga tez mi np to nasmarowac, nastawic, ale wszystko UWAGA na moj koszt.

> U mnie jest tak ,ze jak sie "przegoni" na 4tym biegu to przez jakis czas nie cwierka

u mnie tez, ale potem po paru minutach i tak zaczyna znowu cwierkac, wiec problem nierozwiazny.

aha, no i powiedzcie jeszcze co mam im powiedziec, ze nie dziala, zeby wymienili smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglad w przyszlym tygodniu - opowiem co i jak smile.gif

Ja juz mam liste :

- skrzypi tylna zawiecha

- wentylator

- luszczy sie ramie wycieraczki

- pas kierowcy marnie sie zwija

- zima slabo dzialaly amorki tylnej klapy

To chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglad w przyszlym tygodniu - opowiem co i jak

> Ja juz mam liste :

> - skrzypi tylna zawiecha

> - wentylator

> - luszczy sie ramie wycieraczki

> - pas kierowcy marnie sie zwija

> - zima slabo dzialaly amorki tylnej klapy

> To chyba wszystko.

no to czekamy. Ja sie tylko obawiam, ze powiedza ci to co mi, ze ci to naoliwia/nasmaruja, ale bedziesz musial za to zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to czekamy. Ja sie tylko obawiam, ze powiedza ci to co mi, ze ci to naoliwia/nasmaruja, ale

> bedziesz musial za to zaplacic.

To im powiem ,zeby mi to dali pismie ok.gif a jak bedą się migać to wygeneruje do nich pismo z prośbą o ustosunkowanie sie do niego , jedna kopia pojdzie do importera smile.gif

To cykanie STRASZNIE MNIE IRYTUJE - tego nie nawet radiem nie da zagluszyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to czekamy. Ja sie tylko obawiam, ze powiedza ci to co mi, ze ci to naoliwia/nasmaruja, ale

> bedziesz musial za to zaplacic.

ramiona wymienili bez gadania nawet oba mimo ze jedno sie luszczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To im powiem ,zeby mi to dali pismie a jak bedą się migać to wygeneruje do nich pismo z prośbą o

> ustosunkowanie sie do niego , jedna kopia pojdzie do importera

> To cykanie STRASZNIE MNIE IRYTUJE - tego nie nawet radiem nie da zagluszyc!

Cykanie jest straszne! Mam ochote wyrwac sobie reke i sie nia wachlowac tylko zebym mial cisze smile.gif

A kto stoi nad nimi? Czym ich straszyc? Odwoływać sie do kogo jak mnie robia w ch***, czyli tak jak ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cykanie jest straszne! Mam ochote wyrwac sobie reke i sie nia wachlowac tylko zebym mial cisze

> A kto stoi nad nimi? Czym ich straszyc? Odwoływać sie do kogo jak mnie robia w ch***, czyli tak jak

> ostatnio?

Pisz do nich.

Ja często korespondowałem zlosnik.gif

http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=280999148&page=0&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienil sie personel obslugujacy klientów. Teraz juz nie polaczenia transferowego z Budapesztem,

> tylko bezposrednio z biurem w Warszawie. Niedawno nawet byl nabor na to stanowisko.

czyli nowego maila mogę dodać do podwieszonego wątku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienil sie personel obslugujacy klientów. Teraz juz nie polaczenia transferowego z Budapesztem,

> tylko bezposrednio z biurem w Warszawie. Niedawno nawet byl nabor na to stanowisko.

widze ze kolega bardzo zorientowany wiec moze pare slow co owa centrala moze zrobic dla aso, jakie ma mozliwosci itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widze ze kolega bardzo zorientowany wiec moze pare slow co owa centrala moze zrobic dla aso, jakie

> ma mozliwosci itp

Pytaj się co może zrobić dla Ciebie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mocno ich zakres zostal ograniczony i zdefiniowany. Generelanie dotyczy tylko i wylacznie problemow z gwarancja i obsluga w czesci. Czyli to co jest zwiazane z wizerunkiem Chevrolet Polska jako importera.

Wylaczone sa z nich wszelkie sprawy zwiazane z jakosci uslug zleconych bezposrednio przez klienta i nie dotyczacych warunkow gwarancji. Czyli naprawa blacharsko lakiernicza po wypadku i ewentualne roszczenia po jej wykonaniu nie jest w ich kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa taka jest tylko porozumieniem pomiedzy uzytkownikiem, warsztatem ktory ma narzucone standardy od firmy ktorej uzywa logo i firma ubezpieczeniowa.

Stoi on na pewno wyzej od warsztatu Pana Kowlaskiego, gdyz latwo sie moze okazac takimi standardami. Ale CAC nic w tym temacie nie pomoze, moze jedynie przekazac sprawe do zarzadcu regionu ze taki temat istnieje i wydac swoje opinie ale nie zarzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawa taka jest tylko porozumieniem pomiedzy uzytkownikiem, warsztatem ktory ma narzucone

> standardy od firmy ktorej uzywa logo i firma ubezpieczeniowa.

> Stoi on na pewno wyzej od warsztatu Pana Kowlaskiego, gdyz latwo sie moze okazac takimi

> standardami. Ale CAC nic w tym temacie nie pomoze, moze jedynie przekazac sprawe do zarzadcu

> regionu ze taki temat istnieje i wydac swoje opinie ale nie zarzadzenie.

a jak wiadomo z opiniami mozna zrobic dwie rzeczy:

1)spalić w kominku

2)przeczytac i spalić w kominku.

Cyrk jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cykanie jest straszne! Mam ochote wyrwac sobie reke i sie nia wachlowac tylko zebym mial cisze

Ja jezdze z otwartym oknem bo szalu mozna dostac!!!

O dziwo - dzis rano nie cykalo , potem cykalo i potem znow nie cykalo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W którym serwisie byłeś , ja wstawiam auto na przegląd w poniedziałek do Abeximu i zgłosiłem min.

> ramiona wycieraczek .

servis ul.Rudnickiego.

daj znać co powiedzieli w sprawie wycieraczek, ja napisalem do nich mejla, żeby się oficjalnie wypowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj znać co powiedzieli w sprawie wycieraczek, ja napisalem do nich mejla, żeby się oficjalnie

> wypowiedzieli.

Po przeglądzie 90 tys.

Z 6 zgłoszonych usterek usunięte 5 .

1. Ramiona wycieraczek do wymiany - zamówione , czekam .

2. Mechanizm wycieraczek poprawiony nie huczy .

3. Uszczelka okna przedniego wklejona na nowo .

4. Wentylator po wymianie filtra kabinowego i jakiś czarach ucichł na 1 biegu , zobaczymy na jak długo.

5. Stukające zawieszenie naprawione , nowy łącznik stabilizatora w kole przednim .

6 . Nie uznali mi wycierającego się lakieru z zewnętrznej klamki od strony kierowcy , sam sobie naprawię.

28 czerwca kończy mi się gwarancja na auto , więc umówiłem się na 14.06 na ostatni przegląd usterek przed jej upływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie po wymianie filtra, tez ucichlo na pare dni, ale potem znowy zaczał cykac...

Ja wyjmowalem filtr , jezdzilem bez , probowalem to przedmuchac sprezonym powietrzem , odessac odkurzaczem , majdrolilem tam lapami - I CO ? I CHOLERA JASNA DALEJ CWIERCZY!!!

p.s. dzisiaj jechalem jako pasazer almera N16 tesciow (jako kierowca i tak nie pojezde bo siem nie mieszczem smile.gif ) i powiem tak Chevy przy tym to wypas gablota waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6 . Nie uznali mi wycierającego się lakieru z zewnętrznej klamki od strony kierowcy , sam sobie

> naprawię.

Czym uzasadniali odmowę naprawy? Mam podobny problem z wycierającym się lakierem w klamce od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym uzasadniali odmowę naprawy? Mam podobny problem z wycierającym się lakierem w klamce od strony

> kierowcy.

U mnie to samo klamka zewnętrzna od strony kierowcy , wyciera się od wewnętrznej .

Uzasadnili zużyciem eksploatacyjnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> servis ul.Rudnickiego.

> daj znać co powiedzieli w sprawie wycieraczek, ja napisalem do nich mejla, żeby się oficjalnie

> wypowiedzieli.

....i wypowiedziali się, że po kosultacjach z Chevrolet Poland zmieniają swoją decyzję i uznają moją reklamację w sprawie rdzewiejących wycieraczek. Zamówili i czekam na kontakt. yay.gifyay.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to samo klamka zewnętrzna od strony kierowcy , wyciera się od wewnętrznej .

> Uzasadnili zużyciem eksploatacyjnym .

U mnie to samo wyciera się wewnętrzna strona klamki, co jak co ale to moim zdaniem to jest źle pomalowane i dlatego się wyciera, w Nubirach wymieniali łuszczące się klamki w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.