Skocz do zawartości

Reanimacja skórzanej kierownicy i gałki biegów


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd się przyznać, ale sam pomogłem swojej kierownicy i gałce biegów, by kiepsko wyglądały. I dokonałem tego w ciągu tygodnia oslabiony.gif. Przez ten tydzień kładłem gres na działce, do auta wsiadałem z rękoma usyfionymi w pyle od cięcia płytek i mieszania kleju. I dziś z przerażeniem zauważyłem, że kierownica i gałka obszyta skórą wygląda nieciekawie oslabiony.gif.

Czym to reanimować? Są jakieś specjalne środki, czy wystarczy np. pokremować kierownicę i gałkę jakimś kremem do rąk, by je trochę natłuścić? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poprzycierałes to na niewiele chyba się zda kremami, bracki w podobony sposób u siebie załatwił kierownicę, też budowlanymi łapskami.

Tapicer polecał mu na nowej kierze, żeby czasem jakims zwykłym kremem do rąk konserwował kierę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak poprzycierałes to na niewiele chyba się zda kremami, bracki w podobony sposób u siebie załatwił

> kierownicę, też budowlanymi łapskami.

> Tapicer polecał mu na nowej kierze, żeby czasem jakims zwykłym kremem do rąk konserwował kierę

oslabiony.gif Łudzę się, że wystarczy tylko porządnie umyć te elementy, bo być może tylko je ubrudziłem (jutro będę sprzątał auto wink.gif). W sumie to zrobiłem niewiele kilometrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyj się dokładnie czy to aby na pewno skóra a nie pseudo plastik udający skórę, u szefowej w fieście okazało się że niby skóra z ładnym szwem to jakiś plastik napylany czy co go tam wie.

gdybyś już musiał robić to polecam http://www.werson.waw.pl/nowy/ ale auto musi zostać no chyba że sam przywieziesz kierę i gałkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyjrzyj się dokładnie czy to aby na pewno skóra a nie pseudo plastik udający skórę, u szefowej w

> fieście okazało się że niby skóra z ładnym szwem to jakiś plastik napylany czy co go tam wie.

skóra - 100% klotnia.gifzlosnik.gif

> gdybyś już musiał robić to polecam http://www.werson.waw.pl/nowy/ ale auto musi zostać no chyba że

> sam przywieziesz kierę i gałkę

nie no...to nie wygląda tragicznie, ale już nie tak idealnie jak w zeszłym tygodniu oslabiony.gif....i to mnie bardzo boli, ale nie aż tak, bym od razu wymieniał poszycia.... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skórzaną teczkę ze skórzaną rączką, która to (ta rączka) w pewnym momencie zaczęła się łuszczyć, kleić i takie tam od potu z łapska. Próbowałem wszystkiego: kremów, szuwaksów itp. i nic nie pomagało. Lekarstwem na ten stan rzeczy okazało się masło. zlosnik.gif Może tutaj też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam skórzaną teczkę ze skórzaną rączką, która to (ta rączka) w pewnym momencie zaczęła się

> łuszczyć, kleić i takie tam od potu z łapska. Próbowałem wszystkiego: kremów, szuwaksów itp. i

> nic nie pomagało. Lekarstwem na ten stan rzeczy okazało się masło. Może tutaj też da radę.

OKI, każdy sposób może być dobry, o ile bedzie skuteczny ok.gif. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może poprawi wygląd - jutro umyję te elementy, spróbuję kremem do rąk, jak nie pomoże zajrzę do lodówki ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym to reanimować? Są jakieś specjalne środki, czy wystarczy np. pokremować kierownicę i gałkę

> jakimś kremem do rąk, by je trochę natłuścić?

1. Umyj porządnie, ale unikając namaczania dużą ilością wody.

2. Są preparaty do regeneracji skóry (buteleczka z gąbką-aplikatorem) o konsystencji mleczka.

3. Jak to nie pomoże, bo np. zrobiły się wżery, to jak najdelikatniejszym papierem ściernym odtwórz gładką powierzchnię, a potem zastosuj lakier do skór, np. Renoskór.

http://www.allegro.pl/item1061581698_farba_lakier_do_skory_skor_72_kolory_50_ml.html

Quote:

1 - Powierzchnie malowaną należy dobrze odtłuścić np. Acetonem

2 - Powierzchnia musi wyschnąć do sucha

3 - Butelkę/buteleczkę z farbą należy dobrze wymieszać

4 - I malujemy Pędzelkiem, Gąbeczką, flanelką lub pistoletem

5 - W zależności jak skóra będzie chłonęła trzeba malować do

uzyskania jednolitego ładnego koloru, z reguły wystarcza 2 razy(warstwy)

6 - Po każdym malowaniu czekamy aż pomalowany element wyschnie również do sucha


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Umyj porządnie, ale unikając namaczania dużą ilością wody.

> 2. Są preparaty do regeneracji skóry (buteleczka z gąbką-aplikatorem) o konsystencji mleczka.

> 3. Jak to nie pomoże, bo np. zrobiły się wżery, to jak najdelikatniejszym papierem ściernym odtwórz

> gładką powierzchnię, a potem zastosuj lakier do skór, np. Renoskór.

> http://www.allegro.pl/item1061581698_farba_lakier_do_skory_skor_72_kolory_50_ml.html

> Quote:

> 1 - Powierzchnie malowaną należy dobrze odtłuścić np. Acetonem

> 2 - Powierzchnia musi wyschnąć do sucha

> 3 - Butelkę/buteleczkę z farbą należy dobrze wymieszać

> 4 - I malujemy Pędzelkiem, Gąbeczką, flanelką lub pistoletem

> 5 - W zależności jak skóra będzie chłonęła trzeba malować do

> uzyskania jednolitego ładnego koloru, z reguły wystarcza 2 razy(warstwy)

> 6 - Po każdym malowaniu czekamy aż pomalowany element wyschnie również do sucha

ok.gif

Dziś w ciągu dnia przyjrzałem się tym elementom. Wygląda na to, że właśnie lakier ze skory się trochę wytarł, więc takie malowanie powinno sprawić, że kierownica będzie jak nowa ok.gif

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.