Skocz do zawartości

Zaciski hamulca


zmajek

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktoś orientuje się jak wyciągnąć tłok z zacisku hamulca przedniego, bo naciskanie hamulca nie

> powoduje jego wysuwania się

musi się wysunąć

a jeśli nie da rady to gratki za jazdę bez hampli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dziwna sprawa że naciskanie pedału nie powoduje wysunięcia się tłoczka.Jest jeszcze taka metoda żeby odkręcić zacisk od przewodu hamulcowego i wdmuchnąć w ten otwór po przewodzie powietrze z kompresora.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to dziwna sprawa że naciskanie pedału nie powoduje wysunięcia się tłoczka.Jest jeszcze taka

> metoda żeby odkręcić zacisk od przewodu hamulcowego i wdmuchnąć w ten otwór po przewodzie

> powietrze z kompresora.pozdro

mhm icon_rolleyes.gifhehe.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to dziwna sprawa że naciskanie pedału nie powoduje wysunięcia się tłoczka.Jest jeszcze taka

> metoda żeby odkręcić zacisk od przewodu hamulcowego i wdmuchnąć w ten otwór po przewodzie

> powietrze z kompresora.pozdro

jesli cisnieniem ukladu hamulcowego nie wypchnie to powietrzem wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musi się wysunąć

> a jeśli nie da rady to gratki za jazdę bez hampli

raczej nie pojezdze, a nie dało by rady odpowietrzyć zacisku, bo może się zapowietrzył podczas naprawy i stąd brak ciśnienia na tłoku?

Edit: Pierd***na śruba odpowietrzania jest nie odbjechana i raczej ciężko bedzie ją odkręcić... oslabiony.gifmlotek.gif

Może by tak dziada zepchnąć w przepaść albo bbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i raczej ciężko bedzie ją odkręcić...

spryskaj WD40 i odstaw na godzinę... załóż klucz na odpowietrznik i delikatnie pukaj w klucz czymś. mi pomogło. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli cisnieniem ukladu hamulcowego nie wypchnie to powietrzem wcale

dokładnie - ciśnienie w układzie hamulcowym dochodzi nawet do 100barów .

tłok musi wyjsć - nawet przy częściowo zapowietrzonym układzie - należy szybko pompować pedałem przy zapalonym silniku.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie - ciśnienie w układzie hamulcowym dochodzi nawet do 100barów .

> tłok musi wyjsć - nawet przy częściowo zapowietrzonym układzie - należy szybko pompować pedałem

> przy zapalonym silniku.

> pozdr

postaram się jakoś wyłuskać ten tłok, dzięki za porady...

Edit wiem, czemu nie chce wyjść, tłok jest założony odwrotnie beksa.gifpad.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś orientuje się jak wyciągnąć tłok z zacisku hamulca przedniego, bo naciskanie hamulca nie

> powoduje jego wysuwania się

zacisk do imadła, zaś tłoczek łapiemy kluczem do rur biglaugh.gif i kręcąc ciągniemy hehe.gif tak wyciągałem tłoczki przed złomowaniem zacisków waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.