Skocz do zawartości

A[II] cofniecie licznika


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wymieniono licznik w astrze i zastanawiam sie czy za pomoca opel scanera moge zmienic wskazania licznika? jezeli nie, to zostawie tak jak jest bo nie chce mi sie z tym nigdzie jezdzic:) A zastanowilo mnie czy jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po czym poznac czy zegar to VDO czy TRW?

Gdy się połączysz z licznikiem, to przy autoidentyfikacji można po kodzie dwuliterowym rozszyfrować producenta. Mam listę opisującą takie kody. Poza tym próba zmiany przebiegu w liczniku TRW fejsami kończy się niepowodzeniem, jeszcze nigdy nie udało mi się takiego licznika uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy się połączysz z licznikiem, to przy autoidentyfikacji można po kodzie dwuliterowym rozszyfrować

> producenta. Mam listę opisującą takie kody. Poza tym próba zmiany przebiegu w liczniku TRW

> fejsami kończy się niepowodzeniem, jeszcze nigdy nie udało mi się takiego licznika uszkodzić.

I tu wlasnie niespodianka, moj op-com w tej astrze nie chce polaczyc sie z niczym co jest w zakladce nadwozie czyli z zestawem wskaznikow tez. Jutro sprobuje z innym ciekaw jestem czy sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Wymieniłem licznik VDO na TRW, bo nie działał mi wskaźnik temperatury. Próbowałem zmienić przebieg w tym TRW kilkoma programami ale nie udało się. Da się odczytać jego dane i przebieg ale zaprogramować nowego nie.

Gdyby ktoś naprawił mi wskaźnik temp. w zegarach VDO.. ale pewnie będzie to niewykonalne albo nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy się połączysz z licznikiem, to przy autoidentyfikacji można po kodzie dwuliterowym rozszyfrować

> producenta. Mam listę opisującą takie kody. Poza tym próba zmiany przebiegu w liczniku TRW

> fejsami kończy się niepowodzeniem, jeszcze nigdy nie udało mi się takiego licznika uszkodzić.

interfejsu nie mam. A moze da sie poznac po roczniku samochodu, tzn. czy nie bylo tak ze dane roczniki maja VDO a inne TRW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interfejsu nie mam. A moze da sie poznac po roczniku samochodu, tzn. czy nie bylo tak ze dane

> roczniki maja VDO a inne TRW?

Z moich obserwacji wynika, że Opel montował liczniki przypadkowo, z tego samego roku modelowego jak i typu silnika możesz trafić na TRW lub VDO. Bez wyjęcia licznika lub diagnozy interfejsem nie poznasz jaki masz typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich obserwacji wynika, że Opel montował liczniki przypadkowo, z tego samego roku modelowego jak

> i typu silnika możesz trafić na TRW lub VDO. Bez wyjęcia licznika lub diagnozy interfejsem nie

> poznasz jaki masz typ.

no to u mnie widac byl naszczescie VDO, innym fejsem poszlo bez problemow. nie jest to takie ciezkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> Programowo (OpelScanner również) tylko licznik firmy VDO można programowo zmienić. Licznik TRW -

> trzeba wylutować pamięć i zmianiać na programatorze, ale trzeba mieć przeliczony wsad.

> Pozdr.

dorzuce jeszcze 2 grosze. Rozmawialem ostatnio ze znajomym, ktory wymienial licznik i chcial przepisac wartosc taka jak na swoim - bez powodzenia (licznik VDO), wiec pomyslalem sprawdzmy u mnie - rowniez VDO, wiec powinien pojsc po fejsie, ale.. po wpisaniu testowej wartosci nastapilo migniecie km i nic sie nie zmienilo. Powtorna operacja - to samo. Wiec albo nie wszystkie VDO mozna zalatwic przez OBD, albo trzeba jeszcze wykonac jakis reset licznika zeby zatrybil. Moze moglismy jeszcze odpiac aku, ale to chyba byloby zbyt proste i problem lezy gdzie indziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie (licznik VDO) zmieniłem przebieg bez żadnego problemu, później innemu użytkownikowi robiłem, nawet nie wiedząc jaki miał licznik i też poszło normalnie. Robione op-comem.

No ale ja nie cofałem a dodawałem do przebiegu, może w tą stronę można grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.