Skocz do zawartości

Domykanie szyb w AII z Gliwic


jarecki76

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

być może info jest powszechnie znane ale zaryzykuję.

dzisiaj przekonałem się że w mojej gliwickiej AII jest domykanie szyb z kluczyka (czyli wg forumowiczów jest tam zainstalowany tzw moduł komfortu)

Aby aktywować owe domykanie wystarczy włączyć stacyjkę, następnie otworzyć szyby, teraz zamykamy do końca obie szyby jednocześnie, a na końcu otwieramy jedną szybę, wyłączamy stacyjkę. Przekręcamy kluczyk w drzwiach najpierw zamykają się zamki/ryglują, a jak przytrzymujemy do oporu w szybki się ładnie domykają. (a tak przy okazji po raz pierwszy użyłem kluczyków, nie przycisku)

pewnie jest temat znany wszystkim ale zaryzykowałem może chociaż jednej osobie się przyda.

pozdrawiam serdecznie

(jestem zadowolony, bo zawsze zapominałem domknąć szyb) cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby aktywować owe domykanie wystarczy włączyć stacyjkę, następnie otworzyć szyby, teraz zamykamy do

> końca obie szyby jednocześnie, a na końcu otwieramy jedną szybę, wyłączamy stacyjkę.

A możesz powiedzieć gdzie takie coś wyczytałeś ? Bo brzmi nieco bzdurnie i moim zdaniem niczego to nie aktywuje a domykanie działa bo ma działać bez żadnych "aktywacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam , i jak kluczyk przytrzymam to mi domknie szyby, a wolałbym z pilota po zamknięciu czy to

> podejdzie i zadzaiałą u mnie ?

Ja zrobiłem sobie domykanie z pilota zgodnie z tym tematem. Koszt części to ok. 2-3 zł, czas pracy ok 1 godz.(jestem laikiem w elektronice samochodowej cool.gif)

edit:

Doczytałem teraz, że linki z Twojego postu i z mojego opisują dokładnie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zrobiłem sobie domykanie z pilota zgodnie z tym tematem. Koszt części to ok. 2-3 zł

właśnie tego mi brakowało biglaugh.gif domykanie mam ale tylko z klucza, no to GM zaoszczędził mnóstwo kasy hahaha.gif aż całe 80 eurocentów, ale za to jaka frajda będzie zrobić se samemu 270751858-jezyk.gif

P.S. rozumiem, że domykanie działa jak przytrzymasz przycisk zamykania na kluczyku, a czy zadziała też w przypadku użycie ryglowania tylko z przytrzymaniem guzika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. rozumiem, że domykanie działa jak przytrzymasz przycisk zamykania na kluczyku, a czy zadziała

> też w przypadku użycie ryglowania tylko z przytrzymaniem guzika ??

Działa po normalnym naciśnięciu przycisku na pilocie, nie trzeba go przytrzymywać. Podobno istnieje możliwość takiej pracy: naciskasz przycisk na pilocie raz - zamykasz auto( ale szyby się nie domykają), naciskasz dwa razy - zamykasz i ryglujesz drzwi oraz domykają się szyby, ale nie próbowałem tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działa po normalnym naciśnięciu przycisku na pilocie, nie trzeba go przytrzymywać. Podobno istnieje

> możliwość takiej pracy: naciskasz przycisk na pilocie raz - zamykasz auto( ale szyby się nie

> domykają), naciskasz dwa razy - zamykasz i ryglujesz drzwi oraz domykają się szyby, ale nie

> próbowałem tej opcji.

rozumiem, że po jednym naciśnięciu i zamknięciu się szyb bądź już w trakcie ich zamykania można później zaryglować zamki drugim naciśnięciem ? przynajmniej tak działa opcja kluczykowa. pzdr waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, że po jednym naciśnięciu i zamknięciu się szyb bądź już w trakcie ich zamykania można

> później zaryglować zamki drugim naciśnięciem ? przynajmniej tak działa opcja kluczykowa. pzdr

można działa tak samo ale w czasie jazdy jak niechcący naciśniesz łokciem rygiel od strony kierowcy zamykaja sie wszystkie szyby sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można działa tak samo ale w czasie jazdy jak niechcący naciśniesz łokciem rygiel od strony kierowcy

> zamykają się wszystkie szyby

Wystarczy podłączyć układzik tak, aby szyby zamykały się dopiero po dwukrotnym kliknięciu na pilocie i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem i działą waytogo.gif , a to co inni uważają za mankament ze jak się w czasie jazdy zarygluje drzwi to szyby się zamkną to dla mnie plus.... skoro ktoś boi się wtargnięcia przez otwarte drzwi to dlaczego nie boi się wyciągnięcia przez otwarte okno... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.