Skocz do zawartości

Trasa Kłodzko - Biała Podlaska


pablo_II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono i proszę o opinię.

Szykuje mi się niebawem trasa w poprzek Polski z Dolnego Śląska na Podlasie. Może ktoś jechał w podobnym kierunku i ma jakieś doświadczenia? Z A4 lepiej zjechać w Opolu czy Katowicach ? A może w ogóle nie jechać na A4 tylko z Wrocławia na Kępno, Bełchatów ? Lepiej jechać "górą" na Tomaszów, Warszawę czy niżej przez Kielce, Radom?

dzięki za sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne grono i proszę o opinię.

> Szykuje mi się niebawem trasa w poprzek Polski z Dolnego Śląska na Podlasie. Może ktoś jechał w

> podobnym kierunku i ma jakieś doświadczenia? Z A4 lepiej zjechać w Opolu czy Katowicach ? A

> może w ogóle nie jechać na A4 tylko z Wrocławia na Kępno, Bełchatów ? Lepiej jechać "górą" na

> Tomaszów, Warszawę czy niżej przez Kielce, Radom?

> dzięki za sugestie!

Wrocław? A4? Eeee... chyba nie ma takiej konieczności

Jechałem z Lublina do Kudowy i z powrotem, więc trasa się będzie częściowo pokrywać.

A było tak:

Lublin - Radom - Piotrków Tryb - Częstochowa - Lubliniec - Opole - Nysa - Kłodzko.

Tobie nie bliżej byłoby przez Opole a potem Piotrków Tryb, Grójec, Górę Kalwarię i Łuków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrocław? A4? Eeee... chyba nie ma takiej konieczności

> Jechałem z Lublina do Kudowy i z powrotem, więc trasa się będzie częściowo pokrywać.

> A było tak:

> Lublin - Radom - Piotrków Tryb - Częstochowa - Lubliniec - Opole - Nysa - Kłodzko.

Długo zeszła ta trasa? Więcej się jedzie czy "tłucze" ?

> Tobie nie bliżej byłoby przez Opole a potem Piotrków Tryb, Grójec, Górę Kalwarię i Łuków?

Z mapy wynika, że tak było by OK tylko właśnie nie wiem jak w praktyce by się tamtędy jechało ? (nawierzchnia, remonty, korki itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne grono i proszę o opinię.

> Szykuje mi się niebawem trasa w poprzek Polski z Dolnego Śląska na Podlasie.

w latach 2007-2009 jeździłem kilka razy w roku na trasie Wałbrzych (Świdnica) - Międzyrzec.

Tylko raz jechałem A4 - DK46 - DK1 - DK8 - DK2. Za Opolem trafiłem na roboty drogowe, Częstochowa zakorkowana i zysk z dwupasmówek poszedł sobie daleko, więc zniechęciłem się do tej trasy. Wariant przez Katowice, ze względu na korkujący się wjazd do Częstochowy IMO odpada.

Jeśli nie wybierałem się podczas wrocławskich godzin szczytu do Piotrkowa jeździłem DK8 przez Wrocław (potem Kępno, Bełchatów). W przeciwnym wypadku Brzeg - Namysłów - Kępno.

Od Piotrkowa kilka razy próbowałem jechać przez Radom - Kozienice - Dęblin - Kock, ale trasa średnio mi pasowała (jednak szwagier szwagra grinser006.gif, który co jakiś czas jeździ do Międzyrzeca z Wrocławia preferuje tę trasę).

Nie wiem jak teraz wyglądają remonty na DK2 na trasie Mińsk Maz - Międzyrzec, ale kiedy nic na dwójce nie robili najlepszym i najszybszym (może ze względu na to że w Wawie zazwyczaj byłem ok. 20:00) rozwiązaniem była trasa: Piotrków - Warszawa (Trasa Siekierkowska, jednak wjeżdzałem na nią 17Stycznia - Żwirki i Wigury, skrzyżowanie Al. Krakowskiej i Hynka omijałem, choć już nie pamiętam dlaczego zlosnik.gif) - Międzyrzec.

Podsumowując (z zatrzeżeniem, że wariant przez Opole - Lubliniec - Częstochowę podpadł mi na trwające wtedy remonty): mi najbardziej pasowała trasa Świdnica - Wrocław - Kępno - Bełchatów - Piotrków - Wawa - Międzyrzec.

Jeśli DK2 dalej jest remontowana wybrałbym ...Piotrków - Radom - Kozienice - Dęblin - Kock - Międzyrzec (wybierana przez znajomego)

Jeśli przez Wrocław musiałbym jechać w godzinach szczytu ominąłbym go przez Brzeg - Namysłów - Kępno

Trasą do Piotrkowa (Wrocław - Kępno - Bełchatów) jeżdżą też moi sąsiedzi z Ostrowca Świętokrzyskiego (w tym służbowym autem, więc motyw oszczędnościowy odpada), co by potwierdzało że nie ma co kombinować z innym wariantem.

Minus: bardzo mocno ofotoradarowana trasa.

Plus: karkówka w miejscowości Walichnowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo zeszła ta trasa? Więcej się jedzie czy "tłucze" ?

> Z mapy wynika, że tak było by OK tylko właśnie nie wiem jak w praktyce by się tamtędy jechało ?

> (nawierzchnia, remonty, korki itp).

Nie wiem jak teraz, ale wtedy najgorszy był odcinek na zachód od Radomia, teraz może coś poprawili.

A czy się faktycznie "tłucze"... może i trochę tak w porównaniu z A4, ale czy warto aż tyle kilosów nadrabiać?

A korki? No to zależy, o jakiej porze się wybierasz. Co do zakorkowanej Częstochowy (jak pisze kolega wyżej) ja miałem chyba fuksa... wczesne popołudnie i przejechałem płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak teraz, ale wtedy najgorszy był odcinek na zachód od Radomia, teraz może coś poprawili.

> A czy się faktycznie "tłucze"... może i trochę tak w porównaniu z A4, ale czy warto aż tyle kilosów

> nadrabiać?

> A korki? No to zależy, o jakiej porze się wybierasz. Co do zakorkowanej Częstochowy (jak pisze

> kolega wyżej) ja miałem chyba fuksa... wczesne popołudnie i przejechałem płynnie.

cienko jest jedynie od kozienic do dęblina, potem już do samej Białej w porządku. Za Dęblinem remontowali do Kocka tę drogę jakiś czas temu.

Cienko w sensie droga kręta i wąska, a nawierzchnia na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lublin - Radom - Piotrków Tryb - Częstochowa - Lubliniec - Opole - Nysa - Kłodzko.

Ja bym zmodyfikował tą trasę na "Częstochowa - Olesno - Opole" Co prawda droga niższej kategorii, ale jedzie się borem-lasem. Jazda przez Lubliniec obfituje wioskami co 100m, zwłaszcza w pobliżu Opola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w latach 2007-2009 jeździłem kilka razy w roku na trasie Wałbrzych (Świdnica) - Międzyrzec.

Ile godzin średnio trzeba liczyć ? Uda się zmieścić w 10 ?

Dzięki wszystkim za wskazówki! Już wariant A4 chyba faktycznie odrzuciłem, teraz jeszcze się zastanowię nad resztą opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile godzin średnio trzeba liczyć ? Uda się zmieścić w 10 ?

IIRC udawało mi się średnio w 8h z postojami na przekąszenie i tankowanie (z przekraczaniem dozwolonej prędkości na głównie obwodnicach i gierkówce).

> Dzięki wszystkim za wskazówki!

Jeszcze jedna, jeśli wybierzesz wariant przez DK2. Nie wiem ile robisz km po Polsce, ale DK2 to szeroka jednojezdniówka. Możesz się więc spotkać z wyprzedzającymi Tirami "na czołówkę", z wyprzedzającymi na trzeciego itp. Wiem, że dla mojej żony, kiedy zobaczyła to po raz pierwszy, to był lekki szok (wręcz stwierdziła, że większość kierowców z DB, których zna, nie wiedziałby jak się zachować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile godzin średnio trzeba liczyć ? Uda się zmieścić w 10 ?

Jak nie będzie jakiejś dużej korkowni i nie będziesz robił długich postojów to powinieneś.

> Dzięki wszystkim za wskazówki! Już wariant A4 chyba faktycznie odrzuciłem, teraz jeszcze się

> zastanowię nad resztą opcji

Daj znać jak poszło wink.gif. W przyszłą środę wyruszam do Karpacza, część trasy mi się zleje z Twoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jadę jednak przez Warszawę bo muszę wstąpić na Brudno - i stąd pytanie do mieszkańców stolicy lub osób tamtędy jeżdżących - jadąc od Piotrkowa al. Krakowską na Brudno (ul. Krasiczyńska) lepiej jechać dołem i wzdłuż Wisły czy jechać "górą" al. Armii Krajowej ? Chodzi mi o ruch i utrudnienia - będę tam w sobotę koło południa

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę jednak przez Warszawę bo muszę wstąpić na Brudno - i stąd pytanie do mieszkańców stolicy lub

> osób tamtędy jeżdżących - jadąc od Piotrkowa al. Krakowską na Brudno (ul. Krasiczyńska) lepiej

> jechać dołem i wzdłuż Wisły czy jechać "górą" al. Armii Krajowej ? Chodzi mi o ruch i

> utrudnienia - będę tam w sobotę koło południa

> Dzięki i pozdrawiam.

W sobotę koło południa to będzie raczej bez różnicy.

Na AK uważaj na policję na "40" przy Powązakach (dwa zakręty) a jak na Wisłostradzie to przy Pomniku Sapera (straż miejska z wideobadziewiem) oraz na wylocie z tunelu (często suszą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym zmodyfikował tą trasę na "Częstochowa - Olesno - Opole" Co prawda droga niższej kategorii,

> ale jedzie się borem-lasem. Jazda przez Lubliniec obfituje wioskami co 100m, zwłaszcza w

> pobliżu Opola.

Dzięki za tą wskazówkę ! Rzeczywiście droga przez Olesno była bardzo sympatyczna - szczególnie w upał można było docenić jazdę w cieniu przez las smile.gif A sama droga nie była aż tak tragiczna. Jechałem więc tak jak koledzy radzili : Kłodzko-Nysa-Opole-Olesno-Częstochowa-Piotrków-Warszawa-Siedlce-Międzyrzec a wracając na śląsk ominąłem Wa-wę przez Grójec z tym, że niestety przed Rawą Mazowiecką przez kilkanaście kilometrów odbywa się remont drogi 725 i trzeba było swoje wystać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.