Skocz do zawartości

Shoei XR-1000 czy Raid II?


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

> Do normalnej jazdy - który lepszy i dlaczego? W podobnej cenie oba mniej więcej są...

oba Ci dobrze leżą na głowie? Bo mi np. trudno było coś dobrać i już nawet nie patrzyłem na opinie o kasku tylko dopasowywałem ten który najlepiej siedział mi na głowie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oba Ci dobrze leżą na głowie? Bo mi np. trudno było coś dobrać i już nawet nie patrzyłem na opinie

> o kasku tylko dopasowywałem ten który najlepiej siedział mi na głowie

Przymierzałem na razie na szybko tylko i w sumie oba były OK. XR-1000 pasował XL, bo L już mnie w czoło uwierał, natomiast Raid II pasował dobrze L. No ale to tylko kilka minut miałem na głowie, więc nie wiem czy nie będzie baniak napieprzać po godzinie.

W kwestii bezpieczeństwa pewnie oba wypadają tak samo? A jak z polem widzenia przez wizjer? Bo nie zwróciłem na to uwagi, a czytałem o XR-1000, że może to wnerwiać, szczególnie z pinlockiem. Który ma lepszą wentylację w sensie, w którym lepiej wieje w ryj i się mniej głowa poci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR-1000 jest raczej do jazdy skłaniającej sie w strone jazdy sportowej. Lepsza aerodynamika, inaczej poprowadzona wentylacja, "wieksza" i ciut głośniejsza. Raid II przystosowany bardziej pod jazde miejska i lekka turystyke. Na respostenach w Louisie mozna tanio kupić. Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam XR-1000 i jest jak dla mnie w tej cenie rewelecajnym wyborem. Ale jak kolega wyzej pisze weż ten który lepiej Ci na głowie siedzi bo nic bardziej nie wkur.... jak żle dopasowany kask. Ja w obcym kasku czuje się jak bez ręki i jak nie za głośno to za ciasno i wiecznie coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiście posiadam XR-1000 i jest jak dla mnie w tej cenie rewelecajnym wyborem. Ale jak kolega

> wyzej pisze weż ten który lepiej Ci na głowie siedzi bo nic bardziej nie wkur.... jak żle

> dopasowany kask. Ja w obcym kasku czuje się jak bez ręki i jak nie za głośno to za ciasno i

> wiecznie coś nie pasuje.

Z tego co wyczaiłem do chwili obecnej na necie, to wizjery mają chyba te same oba kaski (przynajmniej szybki są identyczne), Raid jest cichszy i ma całe wnętrze wyjmowane, a XR tylko część.

A powiedzcie mi jeszcze jak się sprawuje malowanie matową farbą? Bardzej podatne na jakieś zarysowania, cięższe w utrzymaniu w czystości? Czarny mat mi się nawet widzi, do tego jest znacznie tańszy od malowań*, a i tak mając na głowie, nie będę go oglądał. zlosnik.gif

Akurat to malowanie, które mi się podoba, to jakieś 400-500zł więcej, więc no way. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

> Mam nadzieję w końcu sprawdzić go w akcji na dniach. Inna sprawa, że to mój pierwszy kask, więc nie

> mam go z czym porównywać...

>  

Myślę, że będziesz zadowolony, moja siostra jakiś miesiąc temu kupiła tez właśnie Qwesta (tylko czarny metalic) i jest bardzo zadowolona - dobre pole widzenia i cisza

też pod koniec miesiąca przymierzam się do jego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że będziesz zadowolony, moja siostra jakiś miesiąc temu kupiła tez właśnie Qwesta (tylko

> czarny metalic) i jest bardzo zadowolona - dobre pole widzenia i cisza

> też pod koniec miesiąca przymierzam się do jego zakupu

QWEST jest rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A któryś Shoei w ogóle ma ?

> Trzeba zainwestować w szybkę progresywnie przyciemnianą i będzie OK

Shoei nie wyposaża swoich kasków w blendę, przynajmniej na razie...

ale ogólnie pod np. Qwest pod względem pola widzenia ciszy itp jest rewelacyjny

a w blendę wyposaża kaski Shark

no i właśnie się zastanawiam nad kupnem nowego modelu kasku Shark VISION-R GLOSS

Shoei mam sprawdzony i wiem że jest ok, ale może Sharka wypróbować bo cena dobra jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.