Skocz do zawartości

Pilne pytanie o Cytryne ZX


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego zapytuje tutaj bo nie mam czasu na czekanie dwa dni na odpowiedź na francowatych. Mojemu kuzynowi siadła jednostronnie cytrynka ZX gościu nie wie kiedy to się stalo, ale zaobserwował to dopiero dzis, a że wieczorem startuje w długa trasę to nie chciałby mieć niespodzianki.

Z czego składa się tylne zawieszenie w ZX czy jest to kolumna mcphersona = amor w sprężynie czy jakaś inna konstrukcja. Co mogło spowodować siad samochodu od strony pasażera tył o około 2-3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego zapytuje tutaj bo nie mam czasu na czekanie dwa dni na odpowiedź na francowatych. Mojemu

> kuzynowi siadła jednostronnie cytrynka ZX gościu nie wie kiedy to się stalo, ale zaobserwował

> to dopiero dzis, a że wieczorem startuje w długa trasę to nie chciałby mieć niespodzianki.

> Z czego składa się tylne zawieszenie w ZX czy jest to kolumna mcphersona = amor w sprężynie czy

> jakaś inna konstrukcja. Co mogło spowodować siad samochodu od strony pasażera tył o około 2-3

> cm.

Z tego co mi wiadomo to tam są wachacze i tzw oś skrętna.

Więcej na temat budowy masz tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozostaje reenaracja belki(dosc kosztowna)

> ZX mial z tylu skretne kola co dodatkowo moze komplikowac naprawe....

kuzyn mówił że niedawno był na badaniach i belka była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego zapytuje tutaj bo nie mam czasu na czekanie dwa dni na odpowiedź na francowatych. Mojemu

> kuzynowi siadła jednostronnie cytrynka ZX gościu nie wie kiedy to się stalo, ale zaobserwował

> to dopiero dzis, a że wieczorem startuje w długa trasę to nie chciałby mieć niespodzianki.

albo pękł drążek skrętny albo wyrobił się wieloklin w drążku lub jego mocowaniu.

naprawa raczej nie będzie tania (tak pi razy około 1000zł) no i raczej nie od ręki....

Chyba nie muszę pisać ze auto w tym stanie nie nadaje się w ogóle do jazdy...

>(...)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego zapytuje tutaj bo nie mam czasu na czekanie dwa dni na odpowiedź na francowatych. Mojemu

> kuzynowi siadła jednostronnie cytrynka ZX gościu nie wie kiedy to się stalo, ale zaobserwował

> to dopiero dzis, a że wieczorem startuje w długa trasę to nie chciałby mieć niespodzianki.

> Z czego składa się tylne zawieszenie w ZX czy jest to kolumna mcphersona = amor w sprężynie czy

> jakaś inna konstrukcja. Co mogło spowodować siad samochodu od strony pasażera tył o około 2-3

> cm.

A jeżeli próbujesz huśtać tyłem auta (tak jak byś chciał sprawdzić amortyzatory) to czy słychać skrzypienie? Jeżeli tak to najprawdopodobniej jedno z łożysk w osi powiedziało papa i w tym przypadku pozostaje tylko regeneracja. Wymiany na inną używaną nie polecam, bo to loteria (dwa razy kupiłem używkę), a nowa ma cenę z kosmosu.

PS. Jeździłem z taką osią jakieś pół roku i nic się nie stało

Edit

Zajrzyj tu, belka po regeneracji u nich śmiga już 4 rok bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.