Skocz do zawartości

IV Generacja KME Diego G3


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzglegow technicznych rozmyslam zalozenie gazu KME Diego G3 klik mysle o czyms taki. Instalacja mialaby isc do Seicento MPI z metalowym kolektorem ssacym. Czy taki zestaw sie nada ?? Czesc montazu wykonam sam a same ustawienie, pierwsze odpalenie i ogolne sprawdzenie wykona gazownik, faktura i wpis do dowodu mi nie jest potrzebny dlatego po czesc sam bede zakladal.

Musze do tego kupic butle w kolo z reduktorem, cale weze do gazu z gazu do reduktora, trojniki do ukladu chlodzenia, aby podgrzewac reduktor, troche wezykow do podcisnienia i grubszych wezy do gazu, jakies czujniki 2 czy 3. Valteki powinienem miec nisko czy wysoko omowe ?? Bo wydaje mi sie ze powinienem miec nisko omowe.

O czyms jeszcze zapomnialem ?? I czy taki zestaw dobrze jest kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bierz szare valteki 2 omowe. Z ustawieniem instalki tez nie powinieneś mieć większych problemów po

> przeczytaniu instrukcji

no wlasnie przeczytalem i wyglada na bardzo latwa instalacje.

teraz mam pytanko o umiejscowienie dysz w kolektorze ssacym. Moge je wkrecic prostopadle w aluminiowy kolektor ssacy czy musza byc pod katem ok 45 stopni w strone glowicy ?? Mam zamiar listwe i dysze zamontowac pod kolektorem aby nie byly tak widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie przeczytalem i wyglada na bardzo latwa instalacje.

> teraz mam pytanko o umiejscowienie dysz w kolektorze ssacym. Moge je wkrecic prostopadle w

> aluminiowy kolektor ssacy czy musza byc pod katem ok 45 stopni w strone glowicy ?? Mam zamiar

> listwe i dysze zamontowac pod kolektorem aby nie byly tak widoczne

Pod kątem 45 będzie trochę trudno nawiercic, gdy za bardzo sfasolkujesz dziurę wkretki mogą się nie trzymać dobrze albo powstanie nieszczelnośc. Zrób pod kątem 55-60 stopni. Najlepiej by było nawiercic nad wtryskiwaczami, tylko że w tamtym przypadku to był plastik i nie było potrzeby ukrywać, raz tu ktoś zamieszczal i było wybornie zrobioneok.gif to był użytkownik Itor jeśli dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod kątem 45 będzie trochę trudno nawiercic, gdy za bardzo sfasolkujesz dziurę wkretki mogą się nie

> trzymać dobrze albo powstanie nieszczelnośc. Zrób pod kątem 55-60 stopni. Najlepiej by było

> nawiercic nad wtryskiwaczami, tylko że w tamtym przypadku to był plastik i nie było potrzeby

> ukrywać, raz tu ktoś zamieszczal i było wybornie zrobione to był użytkownik Itor jeśli dobrze

> pamiętam

niestety plastiku zadnego nie mam dlatego chcialbym to zrobic od dolu wszystko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To znaczy tam był cały kolektor plastikowy z 1.1mpi.

> od dołu tez jest dobrze bo więcej miejsca i można krótkie wężyki zrobić.

ja zakladam do mojego MPI na zelowce caly slupek z 1.4 8v, kolektory z punto 1 1.2 75KM, czujnik temp i map sensor bedzie wlozony do kolektora ssacego, poki to mam na stole chce sobie juz powiercic biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zakladam do mojego MPI na zelowce caly slupek z 1.4 8v, kolektory z punto 1 1.2 75KM, czujnik

> temp i map sensor bedzie wlozony do kolektora ssacego, poki to mam na stole chce sobie juz

> powiercic

tylko będziesz musiał czymś to podlać i tak na benzynie bo może być nie ciekawie, no chyba że dobierzesz jakieś większe wtryski albo doregulujesz ciśnieniem paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko będziesz musiał czymś to podlać i tak na benzynie bo może być nie ciekawie, no chyba że

> dobierzesz jakieś większe wtryski albo doregulujesz ciśnieniem paliwa

benzyna sie nie przejmuje, zobacze jak pojdzie komputerowi czy jakos uda mu sie dolac dodatkowo beny, glownie i tak na gazie bede jezdzil, dlatego narazie najbardziej mi na tym zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze pytanie. Biore caly zestaw z KME Diego G3, sa tam wtryskiwacze IG3 HORIZON, rozumiem ze

> do moich wtryskow z 1.1 MPI wtryski 2 ohm'owe, tak ?

tzn to ilu omowe mają być wtryski zależy od rodzaju wtrysku czy to będzie full grupa, czy sekwencja itp. Ale 2 omowe powinny być jak znalazł, ja mam takie tylko że valteki i narazie nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze pytanie. Biore caly zestaw z KME Diego G3, sa tam wtryskiwacze IG3 HORIZON, rozumiem ze

> do moich wtryskow z 1.1 MPI wtryski 2 ohm'owe, tak ?

wtryskiwacze IG3 HORIZON

czarne- 3 ohm'owe

szare - 2 ohm'owe

szare towar deficytowy . Do turbo zabawy i czarne starczą przy pełnej sekwęcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysze pod jakim chcesz kątem mozna wkręcic od dołu kolektora , jedynie jest na 1 kanale od skrzyni delikatny problem bo rozrusznik jest dosc blisko kolektora , u mnie dało rade wiec myśle ze u ciebie tez nie powinno byc problemów , wytryski mozna dac na dół za kolektor a reduktor bez problemu miesci sie za akumulatorem i nie widac ze jest lpg zlosnik.gif

co do wtrysów Horizon to wtrysk jak wtrysk ale ten jest GŁOSNY masakrycznie!! w sumie nie mialem porównania z innymi wtryskami ale ich dzwięk to naprawde nieporozumienie no.gifno.gifno.gif moze w innych drozszych autach są ok bo wszystko jest wygłuszone , ale w cc bedzie cie słychac z daleka ze jedziesz oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dysze pod jakim chcesz kątem mozna wkręcic od dołu kolektora , jedynie jest na 1 kanale od skrzyni

> delikatny problem bo rozrusznik jest dosc blisko kolektora , u mnie dało rade wiec myśle ze u

> ciebie tez nie powinno byc problemów , wytryski mozna dac na dół za kolektor a reduktor bez

> problemu miesci sie za akumulatorem i nie widac ze jest lpg

> co do wtrysów Horizon to wtrysk jak wtrysk ale ten jest GŁOSNY masakrycznie!! w sumie nie mialem

> porównania z innymi wtryskami ale ich dzwięk to naprawde nieporozumienie moze w innych

> drozszych autach są ok bo wszystko jest wygłuszone , ale w cc bedzie cie słychac z daleka ze

> jedziesz

to mnie troche zasmuciles z tymi wtryskiwaczami, zobaczymy co to bedzie smile.gif zalozymy i zobacze smile.gif A co powiesz o czyms takim: zdjecie , listwa wtryskowa od dolu i weze do gory i nic nie trzeba wiercic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtryskiwacze IG3 HORIZON

> czarne- 3 ohm'owe

> szare - 2 ohm'owe

> szare towar deficytowy . Do turbo zabawy i czarne starczą przy pełnej sekwęcji.

bedzie pelna sekwencja, czyli kazdy wtrysk leje osobno.

A pod turbo z full grupa czyli wszystkie leja rowno to jakie powinny byc ?? 2 czy 3 ohmowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to mnie troche zasmuciles z tymi wtryskiwaczami, zobaczymy co to bedzie zalozymy i zobacze A co

> powiesz o czyms takim: zdjecie , listwa wtryskowa od dolu i weze do gory i nic nie trzeba

> wiercic.

miałem to do siebie zakladac ale za duzo z tym zachodu a przy dmuchnięciu powyzej 1bar to srednio widze te uszczelniacze zlosnik.gif

co do listwy wtryskowej od dołu to jescze bardziej cie zmrtwie ale wtryskiwacze nie mogą byc do góry nogami bo sie zacierają czy cuś oslabiony.gif ostatecznie w poziomie mogą byc

Ale ja nie znam sie za dobrze na sek. tak tylko powtarzam co słyszałem lub wyczytałem

http://allegro.pl/item1170730312_listwa_wtryskowa_taurus_01_typ_matrix_pegas.html

obadaj te wtryski ponoc dobrze robią przy ful grupie ale z trwałością bywa róznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to do siebie zakladac ale za duzo z tym zachodu a przy dmuchnięciu powyzej 1bar to srednio

> widze te uszczelniacze

> co do listwy wtryskowej od dołu to jescze bardziej cie zmrtwie ale wtryskiwacze nie mogą byc do

> góry nogami bo sie zacierają czy cuś ostatecznie w poziomie mogą byc

> Ale ja nie znam sie za dobrze na sek. tak tylko powtarzam co słyszałem lub wyczytałem

> http://allegro.pl/item1170730312_listwa_wtryskowa_taurus_01_typ_matrix_pegas.html

> obadaj te wtryski ponoc dobrze robią przy ful grupie ale z trwałością bywa róznie

pod turbo beda wiercone otwory, to u kolegi bo bede bral dwie instalacje.

U mnie w n/a chcialbym dac te przelotki smile.gif Jeszcze jedno pytanie. Bede mial ta listwe horizon, jak to jest dokladnie z dyszami ? Dysze sa wkrecane jako koncowki do kolektora czy przy listwie i wezykami juz idzie do koncowek wkreconych do kolektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod turbo beda wiercone otwory, to u kolegi bo bede bral dwie instalacje.

> U mnie w n/a chcialbym dac te przelotki Jeszcze jedno pytanie. Bede mial ta listwe horizon, jak to

> jest dokladnie z dyszami ? Dysze sa wkrecane jako koncowki do kolektora czy przy listwie i

> wezykami juz idzie do koncowek wkreconych do kolektora

są 2 dysze jedną wkrecasz w kolektor i ona ma w srodku najczesciej 2,5mm a druga dysza jest wkrecana w wytrysk i jest całkowicie zatkana lub jakis tyci tyci otworek i tą sie rozwierca ile ci tam trzeba no i na koniec łaczysz tą dyszke z kolektora do dyszki w wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są 2 dysze jedną wkrecasz w kolektor i ona ma w srodku najczesciej 2,5mm a druga dysza jest

> wkrecana w wytrysk i jest całkowicie zatkana lub jakis tyci tyci otworek i tą sie rozwierca

> ile ci tam trzeba no i na koniec łaczysz tą dyszke z kolektora do dyszki w wtrysku

a to dobrze smile.gif jade po caly zestwa, potem butla 31l w kolo, wielozawor, przewody i mozna montowac smile.gif

A wlasnie, czy potrzebuje rowniez emulator wtrysku czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to dobrze jade po caly zestwa, potem butla 31l w kolo, wielozawor, przewody i mozna montowac

> A wlasnie, czy potrzebuje rowniez emulator wtrysku czy nie ??

tam jest wbudowany. Dobrze pewnie że dobrze, dlatego ja zachwalam i sie bawie w turbienie z tym gazem bo nie dość że dobór gratów prostszy i wszystko pasi p&p to jeszcze potem jazda jest tańsza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam jest wbudowany. Dobrze pewnie że dobrze, dlatego ja zachwalam i sie bawie w turbienie z tym

> gazem bo nie dość że dobór gratów prostszy i wszystko pasi p&p to jeszcze potem jazda jest

> tańsza

ja tak samo. Biore regulowane kolko rozrzadu ze wzgledu na wieksza pojemnosc, aby zaplon zmienic, do tego gaz i wyjdzie mnie to podobnie jak gdybym mial wystroic to auto z 1.4 a bede taniej jezdzil smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie szczegolnie do ciebie. Zakupilem dzis instalacje do siebie i kolega do siebie rowniez. Obydwie kme diego g3 z reduktorami kme silver. W domu tak zaczelismy myslec, ze przeciez do reduktorow podlacza sie podcisnienie. Czy pod turbo sa specjalne reduktory ?? Czy wystarczy zalozyc zaworek na podcisnieniu do reduktora, lub puscic nadcisnienie z turbo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie szczegolnie do ciebie. Zakupilem dzis instalacje do siebie i kolega do siebie rowniez.

> Obydwie kme diego g3 z reduktorami kme silver. W domu tak zaczelismy myslec, ze przeciez do

> reduktorow podlacza sie podcisnienie. Czy pod turbo sa specjalne reduktory ?? Czy wystarczy

> zalozyc zaworek na podcisnieniu do reduktora, lub puscic nadcisnienie z turbo ??

towar pod pache z samochodem do gazownika niech ci zamontuje a zestroisz lub dostroisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie szczegolnie do ciebie. Zakupilem dzis instalacje do siebie i kolega do siebie rowniez.

> Obydwie kme diego g3 z reduktorami kme silver. W domu tak zaczelismy myslec, ze przeciez do

> reduktorow podlacza sie podcisnienie. Czy pod turbo sa specjalne reduktory ?? Czy wystarczy

> zalozyc zaworek na podcisnieniu do reduktora, lub puscic nadcisnienie z turbo ??

podłączasz do kolektora ssącego - żadne zaworki czy inne wynalazki nie są konieczne.

jedynie map sensor musi być przygotowany pod nadciśnienie.

A akurat KME robi też reduktory specjalnie pod silniki turbo - a przynajmniej takowe widziałem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki to ma zwiazek z moim zapytaniem dot. reduktora ?

nie trzeba innego reduktora tylko podłącza się taki wężyk z kompensacją do kolektora, ale to tak czy tak to musi podłączone niezależnie czy turbo czy n/a. Jutro Ci zapodam jakiś schemat jak to powinno być podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie trzeba innego reduktora tylko podłącza się taki wężyk z kompensacją, ale to tak czy tak to musi

> podłączone niezależnie czy turbo czy n/a. Jutro Ci zapodam jakiś schemat jak to powinno być

> podłączone

bede baardzo wdzieczny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.