Skocz do zawartości

Strzelanie ogniem z wydechu + dlawienie silnika


anomalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam druzyne unochodziarzy,

Niedawno kupilem sobie unosa, jednak jak na razie nie bylo mi dane nacieszyc sie jazda nim. Do tej pory wymienilem pasek rozrzadu, napinacz tegoz paska, oleje i filtry, siemering korbowodu, plyn hamulcowy, swiece. Podczas jazd testowych zauwazylem ze sa momenty w ktorych auto traci moc (nie reaguje na pedal gazu) trwa to jakies 15 sekund po czym odzyskuje sprawnosc. Spalanie jest 2 krotnie wieksze niz powinno byc. Na biegu jalowym silnik przez pewnien moment zachowuje sie normalnie po czym traci obroty, jesli w takiej chwili zaczne mu dodawac gazu nastepuje strzelanie ogniem z rury wydechowej oraz na laczeniu tej rury z kolektorem. confused.gif

Proslibym o pomoc, jakies spostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam druzyne unochodziarzy,

> Niedawno kupilem sobie unosa, jednak jak na razie nie bylo mi dane

> nacieszyc sie jazda nim. Do tej pory wymienilem pasek rozrzadu,

> napinacz tegoz paska, oleje i filtry, siemering korbowodu, plyn

> hamulcowy, swiece. Podczas jazd testowych zauwazylem ze sa

> momenty w ktorych auto traci moc (nie reaguje na pedal gazu)

> trwa to jakies 15 sekund po czym odzyskuje sprawnosc. Spalanie

> jest 2 krotnie wieksze niz powinno byc. Na biegu jalowym silnik

> przez pewnien moment zachowuje sie normalnie po czym traci

> obroty, jesli w takiej chwili zaczne mu dodawac gazu nastepuje

> strzelanie ogniem z rury wydechowej oraz na laczeniu tej rury z

> kolektorem.

> Proslibym o pomoc, jakies spostrzezenia.

Witaj 20.GIF

Wymień jeszcze:

1. Kable WN

2. Podciśnieniowy przyspieszacz zapłonu (ale wcześniej sprawdź czy faktycznie jest zepsuty)

3. Kopułke i palec rozdzielacza.

U mnie pomogło, a jak kupiłem to się tak samo "cieszyłem" nowym nabytkiem jak Ty zlosnik.gif.

Z czasem doprowadziłem auto do jakiego takiego stanu, ale ile mnie to kosztowało to Ci nie powiem, żebyś sie nie zraził od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witaj ... sprawdź podciśnieniowy regulator zapłonu ...

Dzieki za tak szybki odzew. Juz wczesniej sprawdzilem ten regulator i wg mnie okazal sie byc zepsuty (tzn odlaczylem wezyk, ktory jest do niego podlaczony i nie zaobserwowalem zadnych zmian w pracy silnika). Lecz nie sadzilem, ze to on moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy. Nie bede czekal i wymienie go natychmiast. Jeszcze raz wielkie dzieki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za tak szybki odzew. Juz wczesniej sprawdzilem ten regulator i wg mnie okazal sie byc zepsuty (tzn odlaczylem wezyk, ktory jest do niego podlaczony i nie zaobserwowalem zadnych zmian w pracy silnika..

No to na pewno jest padnięty.

Ale te wystrzały to będą raczej od kabelków WN hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za tak szybki odzew. Juz wczesniej sprawdzilem ten regulator i

> wg mnie okazal sie byc zepsuty (tzn odlaczylem wezyk, ktory jest

> do niego podlaczony i nie zaobserwowalem zadnych zmian w pracy

> silnika). Lecz nie sadzilem, ze to on moze byc przyczyna takiego

> stanu rzeczy. Nie bede czekal i wymienie go natychmiast. Jeszcze

> raz wielkie dzieki

Cześć 20.GIF

Ustaw też na nowo zapłon to pomoże waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to na pewno jest padnięty.

> Ale te wystrzały to będą raczej od kabelków WN

niekoniecznie - ma dość mocno przestawiony zapłon pewnie i dlatego są takie efekty "błyskowe" wink.gif

a kableki mogą być oki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam rowniez na ten czujnik.

U mnie w UNO Clip padl rowniez on, to mialem jeszcze "wieksze" jazdy(wlasnie z zaplonem) z tym autem, az sie na mysl przewijaly plany oddania go do komisu i kupna czegos innego. Ale na szczescie wymianka czujnika pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a co to jest simmering korbowodu???

> pierwsze slysze zeby korbowody mialy jakies simmeringi

Dokuczasz człowiekowi,przejęzyczył się.Oczywiście mu o wał korbowy chodziło.Kiedyś to role uszczelniaczy spałniała skóra ale to było dawno-dawno temu. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za tak szybki odzew. Juz wczesniej sprawdzilem ten regulator i

> wg mnie okazal sie byc zepsuty (tzn odlaczylem wezyk, ktory jest

> do niego podlaczony i nie zaobserwowalem zadnych zmian w pracy

> silnika). Lecz nie sadzilem, ze to on moze byc przyczyna takiego

> stanu rzeczy. Nie bede czekal i wymienie go natychmiast. Jeszcze

> raz wielkie dzieki

Też mam pytanie dot. tego ustrojstwa. A mianowicie po zdięciu z niego wężyka, nie słyszę żadnej zmiany w pracy silnika natomiast jak wężyk zatkam palcem to silnik równiej pracuje. Co Wy na to? Czy tędy gaźnik może zasysać lewe powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tędy gaźnik może zasysać lewe powietrze?

No z tego co opisujesz to czeka Cię wymiana tego "ustrojstwa".

Nie dość, że bierze lewe powietrze, to jeszcze nie przyspiesza zapłonu przy małym uchyleniu przepustnicy, co powoduje wyższe spalanie i gorsze przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem ze mialem identycznie to samo co ty, u mnie bylo to uzaleznione od temperatury silnika, tzn na trasie bylo tak ze jak msie juz rozpedzil troszke i przechlodzil to jechal juz nawet szybko tak kolo 90 lae po misecie jak byl korejk to musialem nawet z 2 ruszac w krytycznych momentach. miaem takie schorzenie juz dwa razy. za pierwszym razem pojechalem do fiata i on powiedzili eee to zawory sie zawieszaja pokrzywily sie niewiadomo od czego, tzn bylo takie przypuszczenie ze prezez to ze mialem strumienniece dolotu i ze zimne powietrze tak niby tam ...i wogole, gowno prawda, chociaz jak wtedy rozebrali caly silnik i zlozyli od nowa to pomoglo, i bylo git, ale teraz rok temu znowu to samo wiec ja jade, a oni zaczynaja od tego samego, ze komp, ze cewka, ze przeowdy, ze kopulka, ze dupa...a ja mowie moze zawory, a oni tak no to napeewno zawory.....to ja mam im mowic co??? ja sie nie znam ale tak bylo ostanio wg nich, a teraz identyczne objawy, wiec oni caly silnik jeb na czynniki pierwsz, rozebrali, skadaja, mowia gotowy , nawet nie odpalili go ciolki, ja przyjedzam biore odpala, wskakuje na trase, jeb, jeb, jeb, moc traci ogien wali, mowie [bip] co jest , co to mam byc, a oni nie no przepraszamy, prosze dac jeszcze tydzien a samochod stal juz 2 miesiace, w koncu skonczylo sie tym ze przyjechal mechanik z turynu, popatrzyl i powiedzial ze silnik trzeba wymienic, hehehehehehehhehe, i pojechal. to sie wkurwilme, wziolem kase mi oddali, samochod zabralem, dojechalem do domu, potem jeszcze misiac tak bylo i ...i ktoregos dnia wszedlem po samochod bo wszystko smarowalem, te wadzidelka od skrzyni biegow, no rozne rzeczy, co sie tylko da, wszystkiego dotykalem, macalem, poprawialem. i co i przeszlo jak reka odjal. wiec moim zdaniem sa dwie mozliwe przyczyny, albo cos sie poluzowalo pod samochodem jakis kabelek i oni wtedy go ruszli a drugim razem nie, albo to jest od tego, bo zawsze robi sie w zimie, ze jak sie wciska gaz to samochod ma za bogata mieszanke jak sie mu przycisnie i przygasa i wtedy podobnie bulgocze tylko nie strzela ogniem i moze nie wolno mu tak wciskac na zimnym. takze wspolczuje ci stary. to jakas taka przypadlosc ze z dupy. teraz przed zima sie zabezpieczylem i pojechalem do chojnackiego zrobilem sobie wersje gtA i jak cos sie zjebie to bedzie na jego gwarancji. a tak naprawde to nikt nie wie co to bylo, co pewnie caly czas jest. przykro mi i wspolczuje ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No z tego co opisujesz to czeka Cię wymiana tego "ustrojstwa".

> Nie dość, że bierze lewe powietrze, to jeszcze nie przyspiesza

> zapłonu przy małym uchyleniu przepustnicy, co powoduje wyższe

> spalanie i gorsze przyspieszenie.

Dzięki za odpowiedź.

Jeszcze dzisiaj kopsnę się po sklepach i zoriętuję się ilo to kosztuje. A z wymianą są jakieś problemy, trzeba na coś uważać? I czy później trzeba zapłon regulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.