Skocz do zawartości

Kupujemy 4x4


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc zapadła decyzja o zakupie Furaka z napędem na cztery kółka.

Dwa warianty do 20 000 i do 10 000.

Wariant I

20 000 fury rzędu Frontera B 3D CRV, HRV klima bezwypadkowy itd.

Wariant II

10 000 VITARA 3 lub 5 D silniki 1,6 8V lub 16V LPG bezwypadkowa i może być zmotana. No frotka 3d ale 2.0 8V LPG.

Pierwsza po jaka bym się wybrał to: taka ale z Wrocka

Jest jakiś forumowicz znający się na 4x4 co by mógł looknąc na nią zanim przejadę pól polski oglądać "strupka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak więc zapadła decyzja o zakupie Furaka z napędem na cztery kółka.

> Dwa warianty do 20 000 i do 10 000.

> Wariant I

> 20 000 fury rzędu Frontera B 3D CRV, HRV klima bezwypadkowy itd.

dziwne zestawienie ... frota i HRV spineyes.gif

chcesz 4x4 czy "4x4" grinser006.gif

jak to pierwsze to pomyśl nad GV

CRV jest tylko 5D

> Wariant II

> 10 000 VITARA 3 lub 5 D silniki 1,6 8V lub 16V LPG bezwypadkowa i może być zmotana. No frotka 3d

> ale 2.0 8V LPG.

kolega przywiózł ładną vitke 5d, ale za 15kzł plus opłaty grinser006.gif

więc za 10kzł nie licz że znajdziesz zdrowe dobre auto icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne zestawienie ... frota i HRV

> chcesz 4x4 czy "4x4"

> jak to pierwsze to pomyśl nad GV

> CRV jest tylko 5D

Te pierwsze to raczej pod SUV-a podchodzi więc i frotka i CRV jest brany pod uwagę. GV też brana pod uwagę. Wachlarz szeroki grinser006.gif Ważny stan rocznik i wyposażenie. Nawet Subaru jest na liście.

> kolega przywiózł ładną vitke 5d, ale za 15kzł plus opłaty

no jak bym taka vitarke 5d za 15 z klima znalazł to bym pewnie rozważał

> więc za 10kzł nie licz że znajdziesz zdrowe dobre auto

Wersja druga to raczej do zabawy w terenie. Wiec czy 3d czy 5 d nie będzie różnicy - fakt zdrową ciężko znaleźć.

Dlatego poszukiwania prowadzę już teraz i na kilku portalach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sobotę będę już nad Soliną i tam będę rozważał + i - sprzedaży Frotki, być może ją sprzedam...

> ale pewnie A Ciebie nie interesuje?

A tak ale w sporcie raczej i w silniku 2.0 8V (tak tak wiem jestem nie normalny), ale z chęcią obejrzę i usłyszę ofertę. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klima, automat, silnik 2.0 V ładne zdrowe autko, przywiózł z D, pewnie na mobile.de coś

> wybierzesz

nie chce sie bawić w sprowadzańce. Ale z racji że kolega z kraka to może kolega looknie na to coś i powie czy warto do was jechać kupować cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samych terenówek. Preferencje to Vitra może Frontera. Raczej jednak Vicia 3D lub LONG 5D oczywiście z gazem lub "tdik"

I teraz czy są jacyś forumowicze 4x4 mogący pomóc w oględzinach, w następujących regionach kraju:

Kraków i okolice

Warszawa

ewentualnie Łódź / Poznań bo z tych okolic najwięcej jest samochodów.

AAAA byłbym zapomniał cena to około 12 000

Mam jużnawet pierwsze "chętne"

1

2 slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do samych terenówek. Preferencje to Vitra może Frontera. Raczej jednak Vicia 3D lub LONG 5D

> oczywiście z gazem lub "tdik"

> I teraz czy są jacyś forumowicze 4x4 mogący pomóc w oględzinach, w następujących regionach kraju:

> Kraków i okolice

> Warszawa

> ewentualnie Łódź / Poznań bo z tych okolic najwięcej jest samochodów.

> AAAA byłbym zapomniał cena to około 12 000

> Mam jużnawet pierwsze "chętne"

> 1

Za tania jak na ten rocznik i wydaje mi się że jest zdrowo zjedzona. Poza tym automat - jak to ma jeździć w terenie.

> 2

Wygląda na dłubniętą i używaną przez fana offroadu. Chyba bym tą wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do samych terenówek. Preferencje to Vitra może Frontera. Raczej jednak Vicia 3D lub LONG 5D

> oczywiście z gazem lub "tdik"

> I teraz czy są jacyś forumowicze 4x4 mogący pomóc w oględzinach, w następujących regionach kraju:

> Kraków i okolice

> Warszawa

> ewentualnie Łódź / Poznań bo z tych okolic najwięcej jest samochodów.

> AAAA byłbym zapomniał cena to około 12 000

> Mam jużnawet pierwsze "chętne"

> 1

> 2

wrzuć na forum vitary może ktoś zna, ta zmotana rzuca się w oczy wink.gif

ale czy to ktoś zrobił z głową, nie wiem, mocowanie rury tylnego zderzaka do pustego nadkola spineyes.gif

nie wróży nic dobrego, popytaj co i kto przy niej robił

druga, stan bdb, a drzwi i błotnik do roboty - rdza i wgięcie

maska mat ?, inne siedzenia z tyłu i przodu?

wiesz gdzie one stoją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tania jak na ten rocznik i wydaje mi się że jest zdrowo zjedzona. Poza tym automat - jak to ma

> jeździć w terenie.

> Wygląda na dłubniętą i używaną przez fana offroadu. Chyba bym tą wybrał.

Dlatego szukam tutaj naszych lokalnych fanów 4x4 najlepiej z okolic kraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrzuć na forum vitary może ktoś zna, ta zmotana rzuca się w oczy

> ale czy to ktoś zrobił z głową, nie wiem, mocowanie rury tylnego zderzaka do pustego nadkola

> nie wróży nic dobrego, popytaj co i kto przy niej robił

> druga, stan bdb, a drzwi i błotnik do roboty - rdza i wgięcie

> maska mat ?, inne siedzenia z tyłu i przodu?

> wiesz gdzie one stoją ?

Nie nie wiem jeszcze do gościa nie dzwoniłem, a co sądzisz z warto sie fatygować 200 km oglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nie wiem jeszcze do gościa nie dzwoniłem, a co sądzisz z warto sie fatygować 200 km oglądać ?

ja bym nie jechał, ale dlatego szukałem swojej pół roku, w końcu trafiłem 30km od domu grinser006.gif

dowiedz się gdzie stoi, wrzuć na forum vitary może ktoś kojarzy, może będzie po drodze wink.gif

tej zmotanej ... nie wiem, dobrze by było oglądnąć z kimś kto zna temat hmm.gif

IMO dostała już dość dobrze w d..e i ktoś się pozbywa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo możliwe.

z autami zmotanymi trzeba uważać podwójnie, bo nie po to ktoś ładuje 2x tyle co warta jest taka sucz, żeby potem sprzedać

inna sprawa, że jak ktoś na cudował, to będziesz miał problem z ew wymianą elementów

- np amorki mogą być od każdego modelu, począwszy od poczciwego poldolota, przez merca 207, aż firmowych "dedykowanych"

tak samo sprężyny czy inne elementy zawieszenia spineyes.gif

i pytanie jak to jest "fachowo" zrobione

znajomy dość długo szukał zmoty, znając trochę ludzi z 4x4, w końcu kupił i zmotał sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś taki wspaniałomyślny i zerknoł na tą furę życzliwym okiem grinser006.gif kogoś kto ma pojęcie o 4x4 - ewentualnie czy masz kogoś w pobliżu co by wstępnie ocenić stan. Bo nie chciałbym jechać kupę kilometrów po strucla.

pacjent to VITARA LONG 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy byłbyś taki wspaniałomyślny i zerknoł na tą furę życzliwym okiem kogoś kto ma pojęcie o 4x4 -

> ewentualnie czy masz kogoś w pobliżu co by wstępnie ocenić stan. Bo nie chciałbym jechać kupę

> kilometrów po strucla.

> pacjent to VITARA LONG 1,6

Obawiam sie, ze chyba oczekujesz cudow zlosnik.gif

Co mozna powiedziec na podstawie zdjec auta, ktore ma 15 LAT i kosztuje 8 tys PLN...

Przeciez za tyle ciezko kupic dobre SC, a co dopiero terenowke zlosnik.gif

No Offence, ale chyba za duzo sie spodziewasz po tych autach;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> faktycznie dziwne bo patrol pewnie z 3 razy drozszy

> i dwa razy cięższy

nie zawsze wybór ogranicza się tylko do kasy smile.gif, ale właśnie do kwestii jakim samochodem lepiej by mi się jeździło - vitara wydaje mi trochę za mała (pies) ale z drugiej strony będzie ją chyba łatwiej przywrócić do normalnego stanu po ew. utopieniu. Z kolei coś większego, typu patrol/disco będzie wygodniejsze i bardziej pojemne. Niestety aktualnie moi znajomi posiadają modele "4x4", które niezbyt mnie interesują, więc nie mam jak porównać w praktyce. Poczytam jeszcze trochę opinii i może uda mi się kogoś z wawy namówić na bliższe oględziny interesujących modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co koledzy z Krakowa powiedzą o tej pacjentce ?

ale co mamy powiedzieć ?

dla mnie za tania, IMO jeśli auto faktycznie jest bez rdzy to warte jest z 3-4kzł więcej

więc albo tech. jest z tyrana, albo gość ściemnia

pojeździj w swojej okolicy i pooglądaj te auta, będziesz wiedział czego się spodziewać

moja też jest z włoch, a właśnie robię konserwację i znalazłem dwie dziury pod mocowaniem budy grinser006.gif

a o tej mogę powiedzieć że coś zapas dziwnie "wisi" hmm.gif

nie ma foty od strony kierowcy hmm.gif

i gość nie wie co sprzedaje, bo to nie jest Grand grinser006.gif

poproś gościa o foty mocowań budy i tylnych pasów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zawsze wybór ogranicza się tylko do kasy , ale właśnie do kwestii jakim samochodem lepiej by mi

> się jeździło - vitara wydaje mi trochę za mała (pies) ale z drugiej strony będzie ją chyba

> łatwiej przywrócić do normalnego stanu po ew. utopieniu. Z kolei coś większego, typu

> patrol/disco będzie wygodniejsze i bardziej pojemne. Niestety aktualnie moi znajomi posiadają

> modele "4x4", które niezbyt mnie interesują, więc nie mam jak porównać w praktyce. Poczytam

> jeszcze trochę opinii i może uda mi się kogoś z wawy namówić na bliższe oględziny

> interesujących modeli.

nie wiem co masz na myśli pisząc o utopieniu hmm.gif

w każdym aucie będzie problem z elektryką - rozrusznik, altek, elktryka szyb itp

to wody nie lubi, więc najlepiej jakby ich nie było

vitara nie jest tu wyjątkiem, żadne auto wody nie lubi

co do miejsca, mnie disco się podoba, ale jest właśnie za duże na miasto - Krk

więc będę szukał Grand Vitary, która jest zgrabnym autkiem, a ma całkiem fajne możliwości terenowe i ew przeróbek

jak chcesz pooglądać auta to najlepiej wybrać się na jakąś impreze 4x4 i pogadać z właścicielami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AFAIR początkowo wersje 5D Vitary tak właśnie były określane. Potem dopiero zaburzyli nazewnictwo

> stosując określenie Grand na nowsze modele, nawet 3D.

nie będę się upierał, ale w katalogach które widziałem (z początku lat 90), nigdzie nie występowała nazwa grand

być może na jakimś rynku tak nazywali longa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak by się właściel tego czegoś zgodził podjechać do kraka to ktoś życzliwy zerknąłby na to maleństwo?

Bo się kurcze robi ciasno i żona zaczyna naciskać co by kpić od teścia Focusa kombi, a wtedy zakup 4x4 zostanie odroczony na przynajmniej rok. beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jak by się właściel tego czegoś zgodził podjechać do kraka to ktoś życzliwy zerknąłby na to

> maleństwo?

> Bo się kurcze robi ciasno i żona zaczyna naciskać co by kpić od teścia Focusa kombi, a wtedy zakup

> 4x4 zostanie odroczony na przynajmniej rok.

a oglądałeś już jakieś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jak by się właściel tego czegoś zgodził podjechać do kraka to ktoś życzliwy zerknąłby na to

> maleństwo?

> Bo się kurcze robi ciasno i żona zaczyna naciskać co by kpić od teścia Focusa kombi, a wtedy zakup

> 4x4 zostanie odroczony na przynajmniej rok.

Przednie błotniki są dziurawe (nad zderzakiem), niech Ci zrobi fotkę przednich nadkoli od strony kabiny (przy nogach kierowcy i pasażera) oraz fotkę tylnego mocowania tylnych pasów przy nadkolach od strony kabiny.

Idę o zakład że są dziury na wylot.

Poza tym czemu nie ma zdjęć komory silnika? Jest tak przeżarta że boi się wstawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przednie błotniki są dziurawe (nad zderzakiem)

hmm.gif ja tego nie widzę, ale może faktycznie coś być, tam lubi rdza wyłazić - zderzak chyba uszkadza lakier i ...

> niech Ci zrobi fotkę przednich nadkoli od strony

> kabiny (przy nogach kierowcy i pasażera) oraz fotkę tylnego mocowania tylnych pasów przy

> nadkolach od strony kabiny.

> Idę o zakład że są dziury na wylot.

ok.gif

> Poza tym czemu nie ma zdjęć komory silnika? Jest tak przeżarta że boi się wstawiać?

może przód jest robiony - inny zderzak, a lakier jakby świeższy hmm.gif

i te koła, pierwszy policial.gif i można stracić DR spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tego nie widzę, ale może faktycznie coś być, tam lubi rdza wyłazić - zderzak chyba uszkadza

> lakier i ...

Proszę nie mów że nie widzisz purchli na przednich błotnikach (w przedniej części) - pod tymi purchlami na 99% są dziury

> może przód jest robiony - inny zderzak, a lakier jakby świeższy

To i błotniki by podpicował.

> i te koła, pierwszy i można stracić DR

Montujesz plastikowe nadkola i problem znika - mam tak u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę nie mów że nie widzisz purchli na przednich błotnikach (w przedniej części) - pod tymi

> purchlami na 99% są dziury

coś tam widać, ale głowy sobie nie dam uciąć że to rdza

może też być jakieś odbicie spineyes.gif

już nie raz ludzie się przejechali na takich fotach

> Montujesz plastikowe nadkola i problem znika - mam tak u siebie.

ok.gif

tylko trzeba je kupić i zamontować, bo tu koło jednak sporo wystaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jednak nie opłaca się jechać kawał drogi po samochód jak tu mam to samo za mniejsza kasę

jak chcesz jechać dalej, to weź sobie co najmniej kilka autek namierz i wtedy można próbować

bardzo ciężko będzie Ci kupić w 100% zdrową vitkę z tych lat,

w sumie lepiej kupić taniej trochę przygnitą i zrobić, niż podpicowaną przez handlarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz jechać dalej, to weź sobie co najmniej kilka autek namierz i wtedy można próbować

> bardzo ciężko będzie Ci kupić w 100% zdrową vitkę z tych lat,

> w sumie lepiej kupić taniej trochę przygnitą i zrobić, niż podpicowaną przez handlarza

zgadzam sie i dlatego chce jechac tutaj niedaleko bo gościu powiedzial że spusci z ceny na zrobienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy byłbyś taki wspaniałomyślny i zerknoł na tą furę życzliwym okiem kogoś kto ma pojęcie o 4x4 -

> ewentualnie czy masz kogoś w pobliżu co by wstępnie ocenić stan. Bo nie chciałbym jechać kupę

> kilometrów po strucla.

> pacjent to VITARA LONG 1,6

czy to aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.