Skocz do zawartości

Krótko B+E ?????


mulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czy moze mnie jakiś fachowiec odpowiedziec bo mam zamiar sobie lawetkę zakupac i sobie posmigac wiadomo w składzie z moim pojazdem, ale niewiem czy to ma sens. Wiadomo chciałbym zeby nie robic pustych przejazdów i teraz rodzi się pytanie czy mając "E" do "B" mogę sobie wozic załadowana bez kolizji z POLICEI samochody. Jak to sie ma według prawa bo nawet znajomy mundurowy z drogówki sie zakrecił i nie wie jak mi odpowiedzieć , a na prawde chce sie rozwijac w tym kierunku. Z góry dzieki za opdpowiedź i pozdrawiam wszystkich na OSI MuleZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam . Czy moze mnie jakiś fachowiec odpowiedziec bo mam zamiar sobie lawetkę zakupac i sobie

> posmigac wiadomo w składzie z moim pojazdem, ale niewiem czy to ma sens. Wiadomo chciałbym

> zeby nie robic pustych przejazdów i teraz rodzi się pytanie czy mając "E" do "B" mogę sobie

> wozic załadowana bez kolizji z POLICEI samochody. Jak to sie ma według prawa bo nawet znajomy

> mundurowy z drogówki sie zakrecił i nie wie jak mi odpowiedzieć , a na prawde chce sie

> rozwijac w tym kierunku. Z góry dzieki za opdpowiedź i pozdrawiam wszystkich na OSI MuleZ

Nic nie zczaiłem z Twojego pytania ;p Chcesz b do e i jeździć lawetką? Ma to sens o ile masa samochodu ciągniętego na przyczepce wraz z przyczepką będzie przekraczać masę pojazdu ciągnącego lub jeśli zestaw będzie ważył ponad 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być moze troszke haosu wprowadziłem, ale chodzi mi o E do B czyli B+E

> Mam autolawetkę i chciałbym potargać jeszcze lawetke do zestawu oczywiscie załadowaną ale czy bede

> mógł majac "E"

hmmm teraz tak myślę, że be tym się różni od ce, że zestaw nie przekracza właśnie 3,5 t. Więc chyba ciężko się będzie zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm teraz tak myślę, że be tym się różni od ce, że zestaw nie przekracza właśnie 3,5 t. Więc chyba

> ciężko się będzie zmieścić.

No i własnie chce rozkminić ten temat. Bo według nie któuch to DMC przyczepu z hamulecm nie moze przekraczać DMC pojazdu który ciągnie , a inni ak jak ty powiadasz ze do 3,5T i wuj więcej.

To mnie zastanawia bo w takim razie po co kat E ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i własnie chce rozkminić ten temat. Bo według nie któuch to DMC przyczepu z hamulecm nie moze

> przekraczać DMC pojazdu który ciągnie , a inni ak jak ty powiadasz ze do 3,5T i wuj więcej.

> To mnie zastanawia bo w takim razie po co kat E ?????

Z tego co pamiętam z kursu to autem osobowym możesz ciągnąć przyczepę o masie rzeczywistej (nie DMC) najwyżej równej masie rzeczywistej pojazdu ciągnącego. A pojazdem ciężarowym możesz ciągnąć przyczepę o masie o 40% powiększonej niż masa pojazdu ciągnącego.

Edit:

Suma summarum przekroczysz 3,5 t więc potrzebne Ci będzie CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADA FUCKA nie straszmnie kolego bo mnie żęś już przeraził panic.gif

Mam nadzieje ze to pomylka. Jutro ide do Paneczka co nauki stosuje w kategoriach i se to rozkminie. Nawet puytając kolego milicjanta to sie zakręcil i nie wie sam choć pracuje w drogówce hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam z kursu to autem osobowym możesz ciągnąć przyczepę o masie rzeczywistej (nie

> DMC) najwyżej równej masie rzeczywistej pojazdu ciągnącego. A pojazdem ciężarowym możesz

> ciągnąć przyczepę o masie o 40% powiększonej niż masa pojazdu ciągnącego.

> Edit:

> Suma summarum przekroczysz 3,5 t więc potrzebne Ci będzie CE

MAm wujasa co ma Tiry i powiem ci chyba masa co napisałeś że 40% to troszkę mało , bo wiem ze ładunek przekracza o wiele mase pojazdu ciągnacego>> O co kaman z tym błagam HILFE bo mnie ciekawośc zrzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MAm wujasa co ma Tiry i powiem ci chyba masa co napisałeś że 40% to troszkę mało , bo wiem ze

> ładunek przekracza o wiele mase pojazdu ciągnacego>> O co kaman z tym błagam HILFE bo mnie

> ciekawośc zrzera.

Naczepa to co innego. Mówię o przyczepach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy_w_Polsce#Kategorie chyba jednak coś pokręciłem. Ale dobrze pamiętam, że gdzieś czytałem o tym, że "uprawnia do kierowania pojazdem lub zespołem pojazdów" hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naczepa to co innego. Mówię o przyczepach.

> http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy_w_Polsce#Kategorie chyba jednak coś pokręciłem. Ale dobrze

> pamiętam, że gdzieś czytałem o tym, że "uprawnia do kierowania pojazdem lub zespołem pojazdów"

Oj PAnie ja już czytalem na nie jednym forum ale jeszcze nie na AK, i eraz ze tu luźniej se mozna pogawedzić to se pytam. A wiec zauważyłem że ten typu problem każdy sobie interpretuje jak chce w polsce i własciwie kogo bym nie zapytał to odpowiada inaczej. A ja na prawde chce iśc w tym kierunku i mnie zaczyna to troszeczke zadziwiać bo sie rodzi temat rzeka. Każdy nawet policja nie potrafi mi na ten tema t prosto i jasno odpowiedziec, nawt pytając innego kolegi policjanta który smiaga w drogowej że zakupałem Autolawete i mam max ładowność 1370 to mi powiedział zemnie powinno interesować DMC pojazdu który ładuje , wiec stwierdziłem ze kupałem autolawete do przeowzu pszczół luzem bo do czego innego. NAwet fiat CC ma DMC chyba 1300 moze ponad.

Co jest grane. Nikt nie wie jak prosto odpowiedzeić na to puyanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje autko to boxer DMC 3270 jakoś tak. Na haku 2400kg.. MAx ładownosć to 1370kg. I chce sobie

> dokupac auolawetkę i zrobić E ale czy bede mógl na to smigać bez kolizyjnie z prawem>????????

Wg mojej wiedzy, posiadajac prawko BE jak najbardziej mozesz jezdzic takim zestawem.

przyczepanakatb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj PAnie ja już czytalem na nie jednym forum ale jeszcze nie na AK, i eraz ze tu luźniej se mozna

> pogawedzić to se pytam. A wiec zauważyłem że ten typu problem każdy sobie interpretuje jak

> chce w polsce i własciwie kogo bym nie zapytał to odpowiada inaczej. A ja na prawde chce iśc w

> tym kierunku i mnie zaczyna to troszeczke zadziwiać bo sie rodzi temat rzeka. Każdy nawet

> policja nie potrafi mi na ten tema t prosto i jasno odpowiedziec, nawt pytając innego kolegi

> policjanta który smiaga w drogowej że zakupałem Autolawete i mam max ładowność 1370 to mi

> powiedział zemnie powinno interesować DMC pojazdu który ładuje , wiec stwierdziłem ze kupałem

> autolawete do przeowzu pszczół luzem bo do czego innego. NAwet fiat CC ma DMC chyba 1300 moze

> ponad.

> Co jest grane. Nikt nie wie jak prosto odpowiedzeić na to puyanie???

Nie, nie. Nie interesuje Cię DMC przewożonego samochodu. Bo i z jakiej racji tongue.gif ? Tylko masa rzeczywista ładunku się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powozić możesz tak jak w tej tabelce, ale pozostaje kwestia TACHO. Jeśli przewozy wykonujesz na własny użytek, czyli np. w ramach prowadzonej działalności to możesz jechać bez tacha. Jeśli masz działalność to potrzebne jest zaświadczenie ze Starostwa "przewóz na własny użytek", płatne chyba ok. 100zł na rok. Jeśli nie masz działalności to wieziesz auta po prostu dla siebie i ojca smile.gif To co opisałem dotyczy poruszania się po Polsce, a z chęcią przeczytam jak jest w Niemczech smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje autko to boxer DMC 3270 jakoś tak. Na haku 2400kg.. MAx ładownosć to 1370kg. I chce sobie

> dokupac auolawetkę i zrobić E ale czy bede mógl na to smigać bez kolizyjnie z prawem>????????

oczywiscie, ze możesz

na B+E to auto DMC 3500kg + przyczepa z DMC 3500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiscie, ze możesz

> na B+E to auto DMC 3500kg + przyczepa z DMC 3500kg

Tabelka wszystko wyjaśnia. Na samym dole po prawej stronie. Masa całego zestawu na kat. B+E to 6125kg. I koniec. Jeżeli nasz kolega ma boxera o ład. 3270kg to może:

- ciągnąć przyczepę tzw. lekką (zapis w dowodzie)- tu całość zestawu może przekroczyć 3,5T DMC

- ciągnąć przyczepę o DMC 2400kg, bo tyle ma na haku. Ale już potrzebuje kat. B+E, bo całość zestawu to 5670kg.

Kwestie TACHO i winietek:

- W Niemczech musi prowadzić książkę pacy kierowcy (dla dmc od 2,8 do 3,5T), ale tu musi sprawdzić

- winietki w Polsce obowiązują dopiero od chyba 7,5T dmc. "Ciężarowcy" poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestie TACHO i winietek:

> - W Niemczech musi prowadzić książkę pacy kierowcy (dla dmc od 2,8 do 3,5T), ale tu musi sprawdzić

A co z tachem przy zestawie BUS + przyczepa, powyżej 3,5t - np. 6500kg ??

> mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pany z tym Tacho na niemcy to chyba jest tak samo jak w posce. Jestesmy w uni i przepisy mamy takie same. Oczywiscie jeżeli jedziemy zarobkowo to cos tam trzebamieć chyba jakąs karte czasu pracy kierowcy ale i tak podobno nie sa w stanie tego policjanty z sąsiedstwa obliczyc bo nie wiedzą z kąd starujemy. I wiem ze moi znajomi śmigaja zestawem np Sprinter na kat B oczywiscie autolawetka + laweta i nikt sie nie czepia

Ja też soluweczka smigam i jak na razie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj Pany z tym Tacho na niemcy to chyba jest tak samo jak w posce. Jestesmy w uni i przepisy mamy

> takie same. Oczywiscie jeżeli jedziemy zarobkowo to cos tam trzebamieć chyba jakąs karte czasu

> pracy kierowcy ale i tak podobno nie sa w stanie tego policjanty z sąsiedstwa obliczyc bo nie

> wiedzą z kąd starujemy. I wiem ze moi znajomi śmigaja zestawem np Sprinter na kat B oczywiscie

> autolawetka + laweta i nikt sie nie czepia

> Ja też soluweczka smigam i jak na razie nic.

No za to się akurat Niemcy wzięli. Musisz prowadzić książkę kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.