Skocz do zawartości

Poprawne ciśnienie ogumienia.


czaki163

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie powinno być ciśnienie w oponach w Sienie? Auto obciążone dwoma osobami, w bagażniku można

> powiedzieć, że pustka Mam opony w rozmiarze 205/50 r15 - oś przednia, tył - 195/50 r15 czy

> 2.2 bara na obu osiach będzie ok??

ja na 175/70 R14 mam 2,3 czasem na różnych stacjach nawet 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oxy wg instrukcji sieny ciśnienie w standardowych gumach 175/65 R14 to 2 MPa

ale przy takim ciśnieniu guma wygląda jakby nie było w nie ciśnienia w ogóle oslabiony.gif

mam 2.2 - wyczytałem w prasie, że oponie nie zaszkodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie powinno być ciśnienie w oponach w Sienie? Auto obciążone dwoma osobami, w bagażniku można

> powiedzieć, że pustka Mam opony w rozmiarze 205/50 r15 - oś przednia, tył - 195/50 r15 czy

> 2.2 bara na obu osiach będzie ok??

W/g książki przy średnim obciążeniu przód i tył 2,0 a przy pełnym 2,2. Ale to tak jakoś mało wygląda w oponie i ja mam wszędzie 2,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam opony w rozmiarze 205/50 r15 - oś przednia, tył - 195/50 r15

oxy przy takich naleśnikach jak twoje to ostrożnie z tymi krawężnikami bo o but.gif łatwo hehe.gif

a tak serio to faktycznie te 2 MPa to trochę mało nawet przy mnie za sterami i butli 60 l LPG w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oxy przy takich naleśnikach jak twoje to ostrożnie z tymi krawężnikami bo o łatwo

> a tak serio to faktycznie te 2 MPa to trochę mało nawet przy mnie za sterami i butli 60 l LPG w

> bagażniku.

Napompowałem 2.4 ok.gif Po przejechaniu 60km po ekspresówce stwierdzam, że jest w miare ok ok.gif A te "naleśniki" to moje nie oxy'ego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napompowałem 2.4 Po przejechaniu 60km po ekspresówce stwierdzam, że jest w miare ok A te

> "naleśniki" to moje nie oxy'ego

mam pytanie dał byś foto jak wygląda fela i opona w takim rozmiarze smile.gif bo zastanawiam sie czy jak bede kupowac to 45 czy 50 i czy 15 cali czy 16 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napompowałem 2.4 Po przejechaniu 60km po ekspresówce stwierdzam, że jest w miare ok A te

> "naleśniki" to moje nie oxy'ego

old.gif moje stare oczy już płatają mi figla hehe.gif

przepraszam zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie dał byś foto jak wygląda fela i opona w takim rozmiarze bo zastanawiam sie czy jak

> bede kupowac to 45 czy 50 i czy 15 cali czy 16

bc2f16de68b2f9aem.jpg

e9d87c7623401bc9m.jpg

d6c4b48ae44101eem.jpg

4ab1c446b482cbfdm.jpg

54b60e9361882534m.jpg

ecac4fee70d02fb5m.jpg

> moje stare oczy już płatają mi figla

> przepraszam zainteresowanych.

idz do kąta na godzine zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tył obciera nawet jak nikt nie siedzi z tyłu Oczywiście przy odpowiednim wyboju i

> predkosci koła mam 15" x 7,25 i et 35 o ile dobrze pamietam

a sprężyny wymieniane czy fabryczne ??

widze też że tarcze masz nawiercane i frezowane jakie dałeś do tego klocki ?? bo podobno do nawiercanych trzeba cholernie twarde ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po czym twierdzisz że nie dużo ?? siena/palio to lekkie auto i uważam że to zdecydowanie za dużo na

> czym traci przyczepność auta.

a jezdziles na takim zestawie ?? ja jezdze na takich kapciach od 2 lat i testowalem w miedzy czasie rozne cisnienia i uwazam ze 2,4-2,5 do tych opon jest idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jezdziles na takim zestawie ?? ja jezdze na takich kapciach od 2 lat i testowalem w miedzy czasie

> rozne cisnienia i uwazam ze 2,4-2,5 do tych opon jest idealne

no ale mylisz lekko pojęcie .... toż to nie od opony zależy ile do niej powietrza napompujesz tylko przede wszystkim od masy auta .

Obecnie w jednym aucie mam 185/50 mialem 195/40 i rozne inne dziwne opony i fakt na początku do 195/40 dmuchałem pod 3 atmosfery i tak schodziłem w dół do 2 Mpa testując na 1/4 mili i KJS różne warianty . i nie ma opcji za dużo powietrza w oponie to po prostu głupota bo niczemu nie służy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.