Skocz do zawartości

Taśmy LED - warto??


kjk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu było tu trochę dyskusji na temat diodowego podświetlenia różnych rzeczy wewnątrz samochodu. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z zastosowaniem samoprzylepnych taśm LED (kto nie wie co to: allegro -> szukaj -> taśma LED), które można sobie dowolnie ciąć co 5cm i są przeznaczone do zasilania 12V? Czy taki 5-10cm kawałek sprawdzi się np. do zastąpienia żarówki oświetlającej bagażnik? Użycie tego byłoby cokolwiek łatwiejsze niż lutowanie pająków ze zwykłych diod.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z zastosowaniem samoprzylepnych taśm LED

Znajomek robił z tym eksperymenty. Powiem tak: nie świeci to rewelacyjnie. Diodki są małe i mało wydajne. Niewielką przestrzeń da się doświetlić, na zasadzie: "zaznaczyć obecność jakiego przedmiotu" wink.gif względnie wsadzić w zegary, pod pokrętła nawiewu. Do oświetlenia bagażnika moim zdaniem nie nadaje się. Owszem, będzie świecić, ale użyteczność takiego rozwiązania jest niewielka. Przy takiej ilości światła Ty jeszcze znajdziesz wszystko w bagażniku, bo znasz go na pamięć, ale już Twoja zona.gif powie Ci: "sam se szukaj..." wink.gif

Tak na marginesie, mnie zadowoliło dopiero po 7 białych superfluxów po 5 chipów LEDowych w każdym na każdą stronę bagażnika. Czyli 35 LEDów, takich jak chcesz zamontować, na stronę bagażnika. Wcześniej miałem po 3 superfluxy i było za mało. To nic, że samoróbka, jest schowane i nie widać. Ale za to w nocy można czytać w bagażniku wink.gif Foty są gdzieś na forum, jak nie znajdziesz, to ja poszukam.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przed moją kobitą postawisz 5

> pierogów, to powie, żeś grubo przesadził, jak przed moim synem, to popatrzy z politowaniem...

> Pozdroofka

zeby.GIF

Zlituj .. małom se głowy nie odrechotał.

Troszke OT ale w temacie LEDów. Nie kupujcie tego typu zamienników żarówek

284119306-13LED.jpg

Mają wbudowaną przetwornicę, która sakramencko zakłóca radio. Założyłem i "Trójka" poszła się paść. Chciałem reklamować lecz jak zwykle gdzieś wpieprzyłem paragon i d.. zbita.

post-36196-14352509477754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie tak, ale i od tego co dla kogo znaczy "bardzo mocno" Jak przed moją kobitą postawisz 5

> pierogów, to powie, żeś grubo przesadził, jak przed moim synem, to popatrzy z politowaniem...

> Pozdroofka

Święte słowa, a zrozumienie i zaakceptowanie w/w prawidła pozwala żyć i cieszyć się życiem przy okazji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.