Skocz do zawartości

Gwint w bębnach a śruby do kół


Ortes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, czy gwinty w bębnach maja sie prawo wyrobić, czy to wina śrub, że nie chca się trzymać? W tej chwili koło trzyma się na 2 śrubach a pozostałe 2 nie chcą wejść. Jakiś miesiąc temu bębny były wymieniane, więc to dziwna rzecz jest :/ Ktoś ma dośw w tych sprawach? Jakiś patent na wkręcenie śrubek?

Dodam, że po zdjęciu koła i kombinacjach śrubki wchodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanko, czy gwinty w bębnach maja sie prawo wyrobić, czy to wina śrub, że nie chca się

> trzymać? W tej chwili koło trzyma się na 2 śrubach a pozostałe 2 nie chcą wejść. Jakiś miesiąc

> temu bębny były wymieniane, więc to dziwna rzecz jest :/ Ktoś ma dośw w tych sprawach? Jakiś

> patent na wkręcenie śrubek?

> Dodam, że po zdjęciu koła i kombinacjach śrubki wchodzą...

podjedź na wulkanizację i poproś o przegwintowanie otworów, powinno pomóc. Chyba, że sam dysponujesz gwintownikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wodzu ale bęben nie ma żadnego gwintu. To piasta jest nagwintowana. I zazwyczaj jeśli jest to

> chińszczyzna to 3 wymiany kół i można piastę wypindolić i kupić nową.

Piasty tez wymieniałem :/ I dopiero pierwsza zabawa ze śrubami była frown.gif To się da gwintować czy coś, tak jak JFK napisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piasty tez wymieniałem :/ I dopiero pierwsza zabawa ze śrubami była To się da gwintować czy coś,

> tak jak JFK napisał?

Pewnie, że się da nagwintować. Najpierw rozwiercasz otwór, potem gwintujesz i wkręcasz odpowiednio większe śruby. Kwestia tylko tego, czy jeśli to faktycznie jest jakaś chińszczyzna z badziewnej stali to możesz nagwintować, zakręcić a kto wie czy następnym razem znów gwint się nie uszkodzi... icon_rolleyes.gif

BTW na jaki rozstaw śrub są te seatowe felgi? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanko, czy gwinty w bębnach maja sie prawo wyrobić, czy to wina śrub, że nie chca się

> trzymać? W tej chwili koło trzyma się na 2 śrubach a pozostałe 2 nie chcą wejść. Jakiś miesiąc

> temu bębny były wymieniane, więc to dziwna rzecz jest :/ Ktoś ma dośw w tych sprawach? Jakiś

> patent na wkręcenie śrubek?

> Dodam, że po zdjęciu koła i kombinacjach śrubki wchodzą...

Nie żałuj kasy tylko wymień piasty na oryginalne. Nie duża kwota. Bo jak Cię koło wyprzedzi to bezie zdziwko zlosnik.gif

Chciałbym, żeby do vectry tyle kosztowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanko, czy gwinty w bębnach maja sie prawo wyrobić, czy to wina śrub, że nie chca się

> trzymać? W tej chwili koło trzyma się na 2 śrubach a pozostałe 2 nie chcą wejść. Jakiś miesiąc

> temu bębny były wymieniane, więc to dziwna rzecz jest :/ Ktoś ma dośw w tych sprawach? Jakiś

> patent na wkręcenie śrubek?

> Dodam, że po zdjęciu koła i kombinacjach śrubki wchodzą...

Ściągnij koło, popuść śrubki mocujące bęben , puknij w niego lekko młotkiem żeby się zluzował, wkręć śruby od koła i wtedy przykręć śrubki mocujące bęben.

Jeśli któryś gwint w piaście jest uszkodzony możesz spróbować go przegwintować dobrym gwintownikiem (M12x1,25).

Obejrzyj śruby - czy któraś z nich nie ma uszkodzonego gwintu (nawet w najmniejszym stopniu) - jeśli tak to załóż inną/e.

Później sprawdź czy śruby kół da się dokręcić odpowiednio mocno.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gówno frown.gif Gwint poszedł się paść i teraz trzyma mi tylko na jednej śrubie frown.gif Przesrane. No i nie da się dokręcić na maksa śrub, bo przeskakuje gwint frown.gif... A nie wiem jak dojechać do mechesa na jednej śrubie, bo żadnego blisko niet frown.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.