Skocz do zawartości

Pdłączenie Euroscan


Marcars

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam czy ma ktoś może schemat podłączenia pinów pod złącze diagnostyczne fiata mk1 3-pinowe?

> Czy zadziała mi interfejs euroscana na starym laptopie z dwoma wtykami COM z czego jeden jest LPT z

> przejściówka na COM?

Nie istnieja przejscowki z LPT na COM. Pierwszy port jest rownoleglym, a drugi szeregowym. Ta przejsciowka ktora masz, to pewnie jest COM z DB25 na DB9, czyli z duzego COM'a na malego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie istnieja przejscowki z LPT na COM. Pierwszy port jest rownoleglym, a drugi szeregowym. Ta

> przejsciowka ktora masz, to pewnie jest COM z DB25 na DB9, czyli z duzego COM'a na malego.

ok czy w takim razie to zadziała czy nie??

mam coś takiego dokładnie

AT-Serial-DB9-DB25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ma ktoś schemat podłączenia pinów do wtyczki diagnostycznej fiata 3-pinowej?

A to potrzeba jakis specjalny schemat do podlaczenia dwoch pinow do trojpinowego gniazda? zeby.GIF

Trzymajac wtyczke zapieciem do gory wtykasz piny w skrajne otwory w kolejnosci L-K. Ot i cala "fizolofia" ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to potrzeba jakis specjalny schemat do podlaczenia dwoch pinow do trojpinowego gniazda?

> Trzymajac wtyczke zapieciem do gory wtykasz piny w skrajne otwory w kolejnosci L-K. Ot i cala

> "fizolofia" .

A to w fiacie mk1 sie L wpina? L ma byc chyba zwarte i nie uzywane w Euroscanie w przypadku fiatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ma ktoś schemat podłączenia pinów do wtyczki diagnostycznej fiata 3-pinowej?

Zobacz czy do tej 3 pinowej wtyczki dochodza rzeczywiscie 3 kabelki. Bo moze sa tylko 2- wtedy jeden otwor mniej do wyboru- tzn bedzie tylko masa i K a zaisilanie z + aku sobie pociagniesz. Tak przynajmniej jest w Bravie

284173784-euroscan_jak.jpg

Na obrazku 1 to K, 2 to masa (zdjecie gniazd w Bravie ale mysle ze bedzie analogia)

A najlepiej to sprawdz czy FiatEcuscan obsluguje twoj samochod. Jesli tak kup sobie VAGa oraz przejsciowke na 3 piny fiata - koszt wszystkiego kolo 100 PLN- mniej niz przejsciowki PCMCIA na com a rozwiazanie bardziej wspolczesne:). No chyba ze potrzebujesz wersje komercyjna FES - wtedy dolicz 49 EURO

post-36264-14352509675731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja mam pytanie czy macie może jakieś sprawdzone kontrolery z wyjściem na 2x COM

SILICOM. Ale podobno 2 razy COM nie na wszystkich laptopach dziala frown.gif. Ja uzywam jednoportowej (COM + Ethernet). Pod Dosem dziala bez zarzutu (trzeba przed uruchomieniem powylaczac wszystko co mozliwie w biosie - np modem wew itp). Wada - dostarczone sterowniki nie dzialaly pod Windowsem XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SILICOM. Ale podobno 2 razy COM nie na wszystkich laptopach dziala . Ja uzywam jednoportowej (COM

> + Ethernet). Pod Dosem dziala bez zarzutu (trzeba przed uruchomieniem powylaczac wszystko co

> mozliwie w biosie - np modem wew itp). Wada - dostarczone sterowniki nie dzialaly pod

> Windowsem XP.

A co z Vistą bo taki system posiadam na swoim lapku hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy od kompa. u mnie nie bylo wolnego przerwania i zeby karta z 1 comem dzialala musialem

> wywalic plytke modemu telefonicznego. moze dla dwoch COMow trzeba jeszcze cos odlaczyc... jak

> sie da i jest co.

2x com silicom + asus PRO60, XP Prof z dosboxem i wszystko smiga bez zadnych kombinacji smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.