Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD WJ - jak to jeździ w terenie

Featured Replies

Napisano

Witam

Czasami ujeżdżam Terrano II z silnikiem 3 litrowym, ale to autko sobie nie radzi jak wjedzie w błotko dwoma kołami - już go dwa razy musiałem wyciągać przy wyjeździe z podwórka frown.gif

Dla siebie chciałbym kupić jakiegoś wygodnego terenowca z blokadą mostów (lub prawie z blokadą) i po dłuższych oględzinach wybór padł na Jeep'a z silnikiem 2,7 CRD WJ - rocznik około 2004-2003 (Patrol odpadł ze względu na szerokość, LandCruiser ze względu na cenę, a Pajero zbyt miastowe się wydaje np plastikowe chlapacze zintegrowane ze zderzakami)

Czy ten Jeep poradzi sobie z wyjazdem z terenu przy uślizgu jednego lub dwóch kół? Jak się mają terenowe właściwości napędu w porównaniu do Patrola, LandCruisera, czy Pajero?

Nie planuję rajdów Offroadowych, tylko chciałbym dojechać do działki w górach leśną drogą, bez względu na to czy jest po deszczu, czy też leży trochę śniegu. No i czasami pojeździć po działce o nachyleniu stoku 27stopni.

Pozdrawiam

Napisano

> Nie planuję rajdów Offroadowych, tylko chciałbym dojechać do działki w górach leśną drogą, bez

> względu na to czy jest po deszczu, czy też leży trochę śniegu. No i czasami pojeździć po

> działce o nachyleniu stoku 27stopni.

Do takich celow Wj spokojnie ci wystarczy i bedziesz zadowolony.

Pamietaj ze nie ma fabrycznych WJ z blokada...sa jakies LSD ale w uzywanych autach beda raczej padniete lub padna lada dzien.

Jesli chcesz dokladniejsze info zajzyj na jeep.org.pl

Napisano

fakt ,że nie 2,7 tylko 4,7 ale prócz kół i liftu 2 " seryjna seria

tak sobie w ten weekend radził w terenie

l_4ef25a5a72c841348324f3471823d0d5.jpg

l_0ca4dd8811c6429da06d3810873a78c7.jpg

jeździliśmy z takimi zmotami

l_fc76b92016164bccb37f0a3cdc13f633.jpg

l_3c3325f96c654e5182c24a8f5a65a3fa.jpg

I nie zostawał w tyle

Reduktor 249 O.D i zero blokad ok.gif

Napisano

Nie chcę być złośliwy, ale chłopaki w samurajcach chyba tą przejażdżkę na samym tyle zrobili zlosnik.gif

Napisano

> Nie chcę być złośliwy, ale chłopaki w samurajcach chyba tą przejażdżkę na samym tyle zrobili

dla nich było kilka trudniejszych podjazdów gdzie inni się nie zapuszczali oraz pod wieczór wjazd na tor przygotowany dla takich zmotek, chociaż przyznam ,że ni męczyły się za mocno ok.gif

PS na fotkach tego nie widać ale naprawdę polecam przejazd z kolegą Romkiem "Romski"z forum z Jeep.org.pl po Wiśle (ma firmę co organizuje takie wypady) adrenalina naprawdę miejscami skakała mi na maxa ok.gif

l_5f6aecfed0f34f4cb92183019eb4f1b5.jpg

l_c7034fa022a04016a541a3fddf6decde.jpg

l_af5fbc4929214c66a794ac0336274da8.jpg

Na ostatnim zdjęciu błoto gdzie tylko Zmota prowadzącego przejechała o własnych siłach (samochód z przodu drugi ciągnięty na kinetyku icon_eek.gif

Pozatym nie ma się co obrażać ja nie mam WuJota tylko ZaJkę 5,2 litera ale puki co to bym tam nie wjechał (lift 2" i opony AT) kupie MT i zaczynam niszczyć woza serduszka.gifpub2.gif

A i w tym wszystkim o to chodzi co by albo przejechać albo się wkleić

Napisano
waytogo.gif Grunt że Ci się podobało, szkoda tylko, że wpadłeś w poJeepa 893goodvibes.gif
Napisano

> Grunt że Ci się podobało, szkoda tylko, że wpadłeś w poJeepa

oj podobało strasznie pierwsza taka impreza widziana od środka devil.gif

A czemu szkoda ,że Jeep??

Dla mnie auto które spełnia 100% wymagań w środku kupa miejsca i wygodne na budowę nie szkoda tym wjechać i nie czuje już stresu ,że się wkleję czy coś urwę, a dla funu można lekko zmotać i będzie robić ok.gif

Napisano

No właśnie w tym sęk, że jak zaczniesz na prawdę jeździć to zacznie się wtedy urywanie. Jak to mówią, wszystkie drogi prowadzą do patrola grinser006.gif

Napisano

> No właśnie w tym sęk, że jak zaczniesz na prawdę jeździć to zacznie się wtedy urywanie. Jak to

> mówią, wszystkie drogi prowadzą do patrola

to wiem ale jak będzie mnie stać na zabawkę tylko w teren + lawetę bo patrola jak motać to tak co by po suficie jeździł food.gif

Napisano

> No właśnie w tym sęk, że jak zaczniesz na prawdę jeździć to zacznie się wtedy urywanie. Jak to

> mówią, wszystkie drogi prowadzą do patrola

a nastepnie do speca od wybuchajacych glowic hehe.gif

Napisano

> I co najgorsze, to na te głowice nie ma lekarstwa

Jest skromny.gif I nie mam tu na myśli zmiany silnika skromny.gif

Napisano

> Jest I nie mam tu na myśli zmiany silnika

to zdradz nam ta wielka tajemnice...

tylko patrzac na twoj podpis...sam pozbyles sie silnika z patrola...

Napisano

> I co najgorsze, to na te głowice nie ma lekarstwa

Jest, 4.2 smile.gif tak mówią... zlosnik.gif

Napisano

Styknie poprawić układ chłodzenia. Ja zmieniłem, bo nie był zbyt ekonomiczny jako samochód po bułki i do pracy zlosnik.gif

Napisano

> Styknie poprawić układ chłodzenia. Ja zmieniłem, bo nie był zbyt ekonomiczny jako samochód po bułki

> i do pracy

tylu juz kombinowalo a jest jak jest...

Napisano

> Styknie poprawić układ chłodzenia. Ja zmieniłem, bo nie był zbyt ekonomiczny jako samochód po bułki

> i do pracy

nie jestem do konca pewny czy to wystarczy...

a stoje wlasnie przed dylematem XJ czy GR I Y60...

Napisano

> nie jestem do konca pewny czy to wystarczy...

> a stoje wlasnie przed dylematem XJ czy GR I Y60...

A czego oczekujesz od auta?? Bo siedziałem w XJ i przyznam jak na Jeep'a rozczarowałem się miejscem w środku (jak w zwykłej osobówce) Nie sądziłem ,że to auto bez motania może robić w terenie.... W ten weekend był gość XJ'tem serią totalną na oponach szosowych , przejechał całą trasę (bez błota) i nie potrzebował pomocy i zmieniłem swoje zdanie na ten temat jak bym chciał mieć auto tylko do jazdy w teren brał bym XJ'ta(najlepiej z reduktorem 231 food.gif) ,sam w sobie robi+ duuuuuuży dostęp do części do motania. Jednak ja oczekiwałem od autka ,że będę mógł w nim się spokojnie rozłożyć jak mi wygodnie+ załadować ile się da dlatego wybrałem ZJ'ta ok.gif

Napisano
  • Autor

> fakt ,że nie 2,7 tylko 4,7 ale prócz kół i liftu 2 " seryjna seria

> tak sobie w ten weekend radził w terenie

> jeździliśmy z takimi zmotami

> I nie zostawał w tyle

> Reduktor 249 O.D i zero blokad

Po kupnie opony na pewno będę zmieniał na bardziej terenowe - te auta z ogłoszeń mają przeważnie opony szosowe. Liftu nie planuję, przynajmniej na razie.

A co do silnika, benzyna bez gazu w tym aucie to nieporozumienie w naszym kraju. A z kolei gaz to brak bagażnika, lub częste tankowanie, jak mała butla będzie schowana w kole zapasowym. A bagażnik jest potrzebny dla psa. Tak więc padł wybór na diesla.

Napisano

> mógł w nim się spokojnie rozłożyć jak mi wygodnie+ załadować ile się da dlatego wybrałem ZJ'ta

Tak mała ilość miejsca w ZJ dla pasażerów mnie dobija. Trzeba na maxa fotel do przodu przesunąć żeby syn mógł z tyłu w foteliku siedzieć. Niestety ilością miejsca Frontera biła na głowę ZJ crazy.gif

Napisano

> Tak mała ilość miejsca w ZJ dla pasażerów mnie dobija. Trzeba na maxa fotel do przodu przesunąć

> żeby syn mógł z tyłu w foteliku siedzieć. Niestety ilością miejsca Frontera biła na głowę ZJ

Mnie to lotto auto kupuje dla siebie i mi ma być wygodnie , pewnie w przypadku takim jak ty czyli + junior patrzył bym na to ok.gifale puki co mam mieć kupe miejsca z przodu ok.gif

inna spraw ja mam 178cm i jestem normalnej budowy ciała i robiąc sprawdzian miejsca w Zj mnie cieszyło smile.gif tz w przodu ustawiam fotek tak żeby mi było wygodnie i przesiadam się do tyłu a tam o dziwo też było mi wygodnie icon_eek.gif

Napisano

> Po kupnie opony na pewno będę zmieniał na bardziej terenowe - te auta z ogłoszeń mają przeważnie

> opony szosowe. Liftu nie planuję, przynajmniej na razie.

> A co do silnika, benzyna bez gazu w tym aucie to nieporozumienie w naszym kraju. A z kolei gaz to

> brak bagażnika, lub częste tankowanie, jak mała butla będzie schowana w kole zapasowym. A

> bagażnik jest potrzebny dla psa. Tak więc padł wybór na diesla.

Nie dam sobie ręki uciąć ale nie wiem czy w XJ jest wnęka na koło zapasowe (w ZJ nie ma) więc butla musi być w bagażniku ok.gif

Napisano

> A czego oczekujesz od auta??

chce auto w teren (nie jakis mega ciezki)

auto ma mi sprawiac radosc...

bedzie to tez auto do codziennej jazdy...

nie musi byc duze w srodku...napewno nie pojade tym z rodzina nawakacje...

od tego mam Omege kombi... grinser006.gif

Napisano

> chce auto w teren (nie jakis mega ciezki)

> auto ma mi sprawiac radosc...

> bedzie to tez auto do codziennej jazdy...

> nie musi byc duze w srodku...napewno nie pojade tym z rodzina nawakacje...

> od tego mam Omege kombi...

To kup patrola zlosnik.gif Lepiej wcześniej niż później zlosnik.gif

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Posiadam WJ 2.7 crd od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że samochodzik robi w terenie. Ten model WJ już w serii posiada lift 1 bądź 1,5 cala. Co prawda nie topiłem go po klamki ale bez problemu wychodzi z błota. Nie wiem jak inne ale mój posiada QD czyli stały napęd 4x4. Fajna zabawka w lekki teren i do kościoła. Do tego na jeep.org pokazują się już zmotane auta tego typu i coraz większy asortyment zamienników w ciężki teren (zdeżaki, zawiecha, snorkele itp). Co do napraw to dostęp do pełnego asortymentu części jak nie w jeepie to w MB bo to mercedes opakowany jeepem. Zatem dobre oponki AT i można szaleć. Na marginesie dodam, że 2.7 crd ma wyjątkową ASB i trzeba lać odpowiednie oleje - żaden tam ATF tylko te, które mają aprobatę MB 236.10, 12, 14.

Napisano

> Ten model

> WJ już w serii posiada lift 1 bądź 1,5 cala

pierwsze słyszę żeby seryjny WJ posiadał lift hmm.gif

> mój posiada QD czyli stały napęd 4x4.

niby stały ale działający przez wiskozę, czyli głównie

> 2.7 crd ma

> wyjątkową ASB i trzeba lać odpowiednie oleje - żaden tam ATF tylko te, które mają aprobatę MB

> 236.10, 12, 14.

ASB w sensie automatyczna skrzynia biegów

niektórzy leją atf4+ i jeżdżą, cześć oryginalny merca a cześć shell'a 3403

niektóre warsztaty nie rozróżniają skrzyni biegów benzyna/diesel i leją to samo

ale tam faktycznie powinno się oryginał od merca lać

Napisano

> Posiadam WJ 2.7 crd od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że samochodzik robi w terenie. Ten model

> WJ już w serii posiada lift 1 bądź 1,5 cala. Co prawda nie topiłem go po klamki ale bez

> problemu wychodzi z błota. Nie wiem jak inne ale mój posiada QD czyli stały napęd 4x4. Fajna

> zabawka w lekki teren i do kościoła. Do tego na jeep.org pokazują się już zmotane auta tego

> typu i coraz większy asortyment zamienników w ciężki teren (zdeżaki, zawiecha, snorkele itp).

> Co do napraw to dostęp do pełnego asortymentu części jak nie w jeepie to w MB bo to mercedes

> opakowany jeepem. Zatem dobre oponki AT i można szaleć. Na marginesie dodam, że 2.7 crd ma

> wyjątkową ASB i trzeba lać odpowiednie oleje - żaden tam ATF tylko te, które mają aprobatę MB

> 236.10, 12, 14.

Kolego chyba troszkę poklepałeś lift to jest dźwignięcie wg. serii ,żaden Jeep nie wychodził na lifcie, może ty kupiłeś już zliftowanego hmm.gif

Co do napędu to ok ale masz wisko nie jest to stałe 4X4 tylko jak tyłek zaczyna się ślizgać to dopiero łapie przód, no chyba ,że zapniesz reduktor na 4LO ale tak po czarnym nie pojeździsz...w WJ chyba już jest reduktor 249 WO (czy jakie on tam miał oznaczenie) więc lepszy niż w ZJ ale dalej nie jest to co daje r.241 ok.gif

i ,fakt po błocie i terenie każdy Jeep (pewnie każde 4X4 robi lepiej niż płaski) bo ja dziś gofrem zapędziłem się na działki do znajomego...po 100m się zatrzymałem po czym czekał mnie spacer 5 km po Jeep'a... i tam gdzie golf się zatopił wjechałem pipkiem bez zapinania reduktora, wyholowałem topielca i Jeep'em pojechałem 1,5km dalej(i głębiej)

Napisano

> Co do napędu to ok ale masz wisko nie jest to stałe 4X4 tylko jak tyłek zaczyna się ślizgać to

> dopiero łapie przód, no chyba ,że zapniesz reduktor na 4LO ale tak po czarnym nie

> pojeździsz...w WJ chyba już jest reduktor 249 WO (czy jakie on tam miał oznaczenie)

Teraz Ty tu troche namieszales wink.gif

249 OD i taki sam jest w ZJ od 1996(95)roku w starszych ZJ byl 249 czyli pelne 4x4!!!

co do 249OD to przod ciagnie caly czas ale tylko pare procent

> więc

> lepszy niż w ZJ

taki sam lub gorszy wink.gif

> ale dalej nie jest to co daje r.241

co to za reduktor? w WJ wystepowal 242 lub 247, pomijam 147 bo to marginalna sprawa

Napisano

> Teraz Ty tu troche namieszales

> 249 OD i taki sam jest w ZJ od 1996(95)roku w starszych ZJ byl 249 czyli pelne 4x4!!!

Z tego co wiem to po 95/6 był ZJ po Fl ja mam 93r z reduktorem 249 i mam wisko i powiesz mi ,ze mimo wszystko ciągnie on non stop stałym napędem na 4 koła?? Bo z tego co mi wiadomo to przód dołącza się jak tył gubi trkację

> co do 249OD to przod ciagnie caly czas ale tylko pare procent

> taki sam lub gorszy

Od posiadaczy ZJ/WJ słyszałem ,że jednak rozwiązanie w WJ lepiej sprawuje się w terenie

> co to za reduktor? w WJ wystepowal 242 lub 247, pomijam 147 bo to marginalna sprawa

Literówka chodziło mi o 242 ok.gif

Napisano

> Z tego co wiem to po 95/6 był ZJ po Fl ja mam 93r z reduktorem 249 i mam wisko i powiesz mi ,ze

> mimo wszystko ciągnie on non stop stałym napędem na 4 koła?? Bo z tego co mi wiadomo to przód

> dołącza się jak tył gubi trkację

A to nie tylko od 96 roku z reduktorem 249OD?

Napisano

> A to nie tylko od 96 roku z reduktorem 249OD?

W moim przód zapina jak tył zaczyna się ślizgać osobiście widziałem jak moja w błocie się taplała serduszka.gif

Napisano

> W moim przód zapina jak tył zaczyna się ślizgać osobiście widziałem jak moja w błocie się taplała

a z reduktorem jest blokada mechanizmu międzyosiowego?

Napisano

> a z reduktorem jest blokada mechanizmu międzyosiowego?

niewiem.gif Panie tak zawile to mnie nie mów hehe.gif na 4LO cisną wszystkie koła na raz ok.gif

Napisano

> Panie tak zawile to mnie nie mów na 4LO cisną wszystkie koła na raz

To masz blokady mostów? cfaniaczek.gif

Napisano

> Z tego co wiem to po 95/6 był ZJ po Fl ja mam 93r z reduktorem 249 i mam wisko i powiesz mi ,ze

> mimo wszystko ciągnie on non stop stałym napędem na 4 koła?? Bo z tego co mi wiadomo to przód

> dołącza się jak tył gubi trkację

Ty masz uklad rozincowy a to o czym piszesz dzieje sie w 249OD

> Od posiadaczy ZJ/WJ słyszałem ,że jednak rozwiązanie w > WJ lepiej sprawuje się w terenie

Mialem i ZJ i WJ wiec w codziennej jezdzie 249 jest znacznie lepszy ale w terenie OD ma ta przewage ze blukuje na sztywno osie(oczywiscie na reduktorze)

> Literówka chodziło mi o 242

prawie idealna skrzynka ok.gif

Napisano

> W moim przód zapina jak tył zaczyna się ślizgać osobiście widziałem jak moja w błocie się taplała

ale opisz dokladnie co widziales bo po tym moze dojdziemy do sedna sprawy

Napisano

> To masz blokady mostów?

Mam... Reduktor 249 w 4FT przód łapie gdy tył zaczyna się ślizgać na 4 LO wszystkie koła kręcą się jednakowo... co mam w czego nie Ci nie powiem ale o blokadach to mogę sobie pomarzyć wink.gif Ważne ,że jeździ tam gdzie inne autka się nie zapuszczają ok.gif

Napisano

> Mam... Reduktor 249 w 4FT przód łapie gdy tył zaczyna się ślizgać na 4 LO wszystkie koła kręcą się

> jednakowo... co mam w czego nie Ci nie powiem ale o blokadach to mogę sobie pomarzyć Ważne

> ,że jeździ tam gdzie inne autka się nie zapuszczają

No więc jeśli nie masz blokad, to 4 koła nie mogą kręcić się jednakowo

Napisano

> Mam... Reduktor 249 w 4FT przód łapie gdy tył zaczyna się ślizgać na 4 LO wszystkie koła kręcą się

> jednakowo... co mam w czego nie Ci nie powiem ale o blokadach to mogę sobie pomarzyć Ważne

> ,że jeździ tam gdzie inne autka się nie zapuszczają

mowiac delikatnie - cos Ci sie jednak przewidzialo hehe.gif

Napisano

> No więc jeśli nie masz blokad, to 4 koła nie mogą kręcić się jednakowo

nie z tą samą prędkością ale przód może złapać wcześniej poślizg niż tył niewiem.gif bo aż tak pijany nie byłem foch.gif

Napisano

> nie z tą samą prędkością ale przód może złapać wcześniej poślizg niż tył bo aż tak pijany nie

> byłem

stań na dużym wykrzyżu zlosnik.gif

Napisano

> stań na dużym wykrzyżu

ok.gif poszukam ewentualnie jutro dwa pieńki do rąbania drewna zaatakuje ok.gif

a czego mam się spodziewać?? i domyślam się ,że chodzi Ci o wykrzyż taki ,żeby jedno koło wisiało?? hmm.gif aaa i mam to zrobić na 4FT czy 4 LO?? bo nie wiem co mam dokładnie sprawdzić niewiem.gif

Napisano

> poszukam ewentualnie jutro dwa pieńki do rąbania drewna zaatakuje

> a czego mam się spodziewać?? i domyślam się ,że chodzi Ci o wykrzyż taki ,żeby jedno koło

> wisiało?? aaa i mam to zrobić na 4FT czy 4 LO?? bo nie wiem co mam dokładnie sprawdzić

zobacz w obu położeniach, w żadnym koła nie będą się równo kręciły, jest szansa że nie ruszysz zlosnik.gif

Napisano

> wisiało?? aaa i mam to zrobić na 4FT czy 4 LO?? bo nie wiem co mam dokładnie sprawdzić

jesli masz faktycznie 249 to bez znaczenia czy na reduktorze ale jesli masz OD to na LO auto napewno odjedzie dalej

Teoretycznie na 249 tez powinno bo ma blokade ale to tylko wisko i pytanie czy to jeszcze zyje....

Napisano

> a czego mam się spodziewać?? i domyślam się ,że chodzi Ci o wykrzyż taki ,żeby jedno koło

> wisiało??

Jeszcze Frotką zlosnik.gif

Napisano

> jesli masz faktycznie 249 to bez znaczenia czy na reduktorze ale jesli masz OD to na LO auto

> napewno odjedzie dalej

> Teoretycznie na 249 tez powinno bo ma blokade ale to tylko wisko i pytanie czy to jeszcze zyje....

żyje sprawdzane przy ostatniej rozbiórce reduktora nic nie poklejone ani nie popalone ok.gif nie i nic nie ślizga nie puka (diagnoza mechanika od Jeepków)

A fakt jest taki ,że na 4LO to on nie pełza tylko jedzie jak się puści hamulec i to nawet pod stromą górkę ok.gif

Napisano

> żyje sprawdzane przy ostatniej rozbiórce reduktora nic nie poklejone ani nie popalone nie i nic

> nie ślizga nie puka (diagnoza mechanika od Jeepków)

to rozebraliscie reduktor i nie wiecie jaki jest model? icon_eek.gif

> A fakt jest taki ,że na 4LO to on nie pełza tylko jedzie jak się puści hamulec i to nawet pod

> stromą górkę

na reduktorze to auto i 100km/h pojedzie hehe.gif

Napisano

> to rozebraliscie reduktor i nie wiecie jaki jest model?

249 w ZJ z 93 było jedno 249 więc co mam wiedzieć jeszcze niewiem.gif

> na reduktorze to auto i 100km/h pojedzie

bez wciskania gazu??...

Napisano

> 249 w ZJ z 93 było jedno 249 więc co mam wiedzieć jeszcze

tak, w nowym aucie ale nie wiesz czy ori nie padlo i ktos nie wsadzil np OD (wieksza dostepnosc w uzywkach)

> bez wciskania gazu??...

facepalm.gif

Napisano

> tak, w nowym aucie ale nie wiesz czy ori nie padlo i ktos nie wsadzil np OD (wieksza dostepnosc w

> uzywkach)

Nie jest to co było z fabryki ok.gif

> facepalm.gif

ja pisałem tylko o puszczeniu hamulca na 4 FT pełza na 4LO jedzie ok.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.