Skocz do zawartości

Xsara Picasso do oceny


michu_f

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja mimo że też codziennie do pracy dojeżdzam około 18km w jedną stronę nigdy nie miałem średniej

> prędkości (według komputera) powyżej chyba 30 km/h ...

> 30km/h miałem półtora roku temu jak niemalże ruchu nie było ...

> Obecnie mam 23-25 km/h ...

> Twoje 33KM/h nijak ma się do normalnej jazdy po mieście ..

> Niestety w mieście mamy dozwoloną prędkość 50km/h , korki i światła i nie ma szansy na taką średnią

> prędkość ..

Jak bym trzymał się przepisowych 50 km/h to nie wiem czy do 20 km bym dobił w moim przypadku Turbo dmucha ile tylko może policial.gif jest mi z tego powodu bardzo wstyd że nie trzymam sie przepisowych prędkości devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam...od całkiem niedawna pomykam czymś takim (od czasu do czasu )

> Też mam taki "objaw". Czy ktoś z kolegów wie co to takiego i czy naprawa jest uciążliwa?

> skomplikowana? kosztowna?

> Pozdrawiam

Naprawa prosta. Wejdź na stronę Citroena tam wszystko jest opisane. Nawet jest gość co sprzedaje sprężynki niedostępne w ASO czy innym rzemieślniczym sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo diesle długo się nagrzewają a nie lubię w zimę marznąć ;-)

W dieslu 2.0 HDI masz dogrzewanie plynu wiec nie byloby Ci zimno smile.gif oczywiscie kosztem spalania smile.gif...

Co do sredniego spalania jakie wychodzi to w miescie takim jak KRK to7 z ogonkiem w trybie mieszanym niewiele powyzej 6... oczywiscie o ile sie nie paluje smile.gif...

Pisze to na podstawie przelatanych okolo 200 kkm z tym, ze ujezdzam wersje zawirusowana...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawa prosta. Wejdź na stronę Citroena tam wszystko jest opisane. Nawet jest gość co sprzedaje

> sprężynki niedostępne w ASO czy innym rzemieślniczym sklepie

Dzięki, właśnie dziś dotarła do mnie "magiczna" sprężynka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak załozysz to daj na priwa info jak ci poszło , musze tez u siebie z tym tematem zawalczyć

Cytryna we wtorek trafia na ogólnorozwojowy serwisik - oleje, filtry itd itp. Ale ... mechanior zaprzyjaźniony to zapytam co i jak wink.gif no i podzielę się obserwacjami.

P.s. samemu jakoś takoś nie chce mi się grzebać, a on nie takie tematy dla mnie rozgryzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek bo znalazłem spy.gif coś ciekawego tylko nurtuje mnie jedna rzecz - autko wyprodukowane w roku 2003, natomiast szyba czołowa jest z roku 2001, pozostałe (poza prawą tylną która pochodzi z roku 2003) z 2002. hmm.gif Samochodzik obadany miernikiem grubości lakieru i (poza znów tylnymi prawymi drzwiami) wszędzie fabryka. lizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że montaż sprężynki nie jest upierdliwy w momencie kiedy zdemontuje się dolną konsolę (zapalniczka, popielniczka i takie tam). Jeśli chciałoby się to zrobić jakoś inaczej - kłopotliwe będzie odkręcenie śruby i skończy się zapewne pocharataniem dłoni.

W moim przypadku sprężynka zmniejszyła luz gajgi od biegów ale nie wyeliminowała całkowicie stuku. Sprawne, wyczute zmienianie z 2ki na 3ke i cichosza wink.gif

Stuk powstaje podobno z uwagi na kumulację luzów powstałych w całym ustrojstwie odpowiedzialnym za wybieranie biegów....

ot taka spowiedź laika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A oringi zmieniłeś-zamontowałeś. to one odpowiadają za eliminowanie stuków.

frown.gif z tego co wiem nieuległy wymianie. sam chyba się muszę pokwapić i rozebrać to ustrojstwo....tylko czy podołam ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli nie masz dwóch lewych rąk i jako takie pojęcie o majsterkowaniu to dasz

No nie mam chyba dwóch lewych i do tego jednej drewnianej. Obadam sprawę i jeśli coś się uda to dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to wersja light dla wyjasnienia

Sprawę już wyjaśnił właściciel - szyba była wymieniona z powodu uszkodzenia. skromny.gif Widziałem z resztą kwit wystawiony na tę okoliczność przez Citroena. waytogo.gif

Poza tym autko zostało przeze mnie nabyte. shhh.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zresztą mój manual łącznie z fotkami w Klubie Cytrynki masz.

Na szybko wymieniłem oring na "szczycie" czarnego plastiku - tak nie za bardzo kumam jaka jest jego funkcja frown.gif powiem szczerze - nie pomogło choć jego grubość była "na oko" idealna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring "na szczycie" o ile dobrze pamiętam, ma zapobiegać stukaniu wajchy przy włączaniu biegów do przodu (czyli 1, 3 i 5), oring z drugiej strony (przy dźwigni zmiany biegów) ma niwelować stuki przy włączaniu biegów do tyłu (czyli 2, 4 i wsteczny), a oring na środku (przy plastikowej "kulce") ma ogólnie usztywniać drążek. biglaugh.gif

Rewelacji się nie spodziewaj - ja wymieniłem wszystkie oringi, do tego sprężynkę mechanizmu, a wajcha jak miała luz na boki, tak ma nadal. Oczywiście jest lepiej, ale pożądanej przez wszystkich sztywności drążka nie ma. oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oring "na szczycie" o ile dobrze pamiętam, ma zapobiegać stukaniu wajchy przy włączaniu biegów do

> przodu (czyli 1, 3 i 5), oring z drugiej strony (przy dźwigni zmiany biegów) ma niwelować

> stuki przy włączaniu biegów do tyłu (czyli 2, 4 i wsteczny), a oring na środku (przy

> plastikowej "kulce") ma ogólnie usztywniać drążek.

> Rewelacji się nie spodziewaj - ja wymieniłem wszystkie oringi, do tego sprężynkę mechanizmu, a

> wajcha jak miała luz na boki, tak ma nadal. Oczywiście jest lepiej, ale pożądanej przez

> wszystkich sztywności drążka nie ma.

Stuk jaki powstaje u mnie i jest obecny nawet po wymianie oringu jest przy przełączaniu z 2ki na 3kę. Może jednak ten oring za "chudy" ? hmm.gif

Jeśli uda mi się dobrać coś grubszego - wymienię.

A tak naprawdę co tam stuka - co daje ten oring ??? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to gratulacje, ładuj foty, dawaj dane jakieś..

Spokojnie skromny.gif, pochwa będzie w swoim czasie. grinser006.gif

>polecam też forum citroen triger

A dziękuję IThankYou.gif, już się wcześniej dopisałem biglaugh.gif:

Quote:

Dołączył:

10/3 23:16

Nr klubowicza: 137607


20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stuk jaki powstaje u mnie i jest obecny nawet po wymianie oringu jest przy przełączaniu z 2ki na

> 3kę. Może jednak ten oring za "chudy" ?

> Jeśli uda mi się dobrać coś grubszego - wymienię.

> A tak naprawdę co tam stuka - co daje ten oring ???

Oring ma spełniać tak jakby amortyzatora. Ale proponuje zamiast oringa zamontować kawałek węża gumowego a dokładnie odciąć tak 5 mm i nałożyć w to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oring ma spełniać tak jakby amortyzatora. Ale proponuje zamiast oringa zamontować kawałek węża

> gumowego a dokładnie odciąć tak 5 mm i nałożyć w to miejsce

ok wink.gif spróbuję ... i oczywiście podzielę się rezultatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie to się nie postarałem , ale żeby hudy1 się już więcej nie denerwował , to tak zupełnie

> ogólnie :

Ładne autko, ja wczoraj byłem oglądać coś co mi wpadło w oko.

Jeszcze tylko zaproszę właściciela z autkiem na przegląd do Szymana i jak wszystko wypadnie OK to biorę.

Też Xsara Picasso, rocznik 2001 z silnikiem 2,0 HDI zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie to się nie postarałem , ale żeby hudy1 się już więcej nie denerwował , to tak zupełnie

> ogólnie :

No toś się faktycznie nie postarał.A środek? yikes.gif

No dobra.Fajna furka.Dla mnie podoba ok.gif.I te plenery.Kolor spoko w utrzymaniu.Oby się dobrze powoził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładne autko,

Co prawda to nie moja zasługa skromny.gif, ale dzięki. biglaugh.gif

>ja wczoraj byłem oglądać coś co mi wpadło w oko.

> Jeszcze tylko zaproszę właściciela z autkiem na przegląd do Szymana i jak wszystko wypadnie OK to

> biorę.

> Też Xsara Picasso, rocznik 2001 z silnikiem 2,0 HDI

Ja cierpliwie szukałem interesującego mnie egzemplarza tak mniej więcej przez około 2 miechy. spy.gifzlosnik.gif Ostatecznie po egzemplarz na który się zdecydowałem, po uprzednim sprawdzeniu go przez kolegę z IKP - WIELKIE dzięki benypb 20.GIF, pofatygowałem się z Łodzi do Koszalina. Suma summarum uważam że było warto food.gif, czego i Tobie życzę. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No toś się faktycznie nie postarał.

A nie mówiłem. 270751858-jezyk.gif

>A środek?

Jutro obfocę. skromny.gif

>I te plenery.

Kojarzysz lokalizację? biglaugh.gif

>Kolor spoko w utrzymaniu.

W pierwotnym założeniu miał być zupełnie inny spineyes.gif, jednak teraz uważam że to świetny wybór. waytogo.gif

>Oby się dobrze powoził.

Na chwilę obecną wcale bym z autka nie wysiadał. yay.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mówiłem.

> Jutro obfocę.

Czekam. zlosnik.gif

> Kojarzysz lokalizację?

Jak nie, jak tak.

> W pierwotnym założeniu miał być zupełnie inny , jednak teraz uważam że to świetny wybór.

Kierowca cieszy się 2 razy.Jak kupuje i jak sprzedaje. hehe.gif

> Na chwilę obecną wcale bym z autka nie wysiadał.

Ja czasem też tak mam, jak baba mnie wprowadzi w denerwację. zona.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tak jak obiecałem :

U lala... Pan to ma jakąś, że tak powiem, "wypasioną" wersję.

Ja dzisiaj przyjechałem do domu swoim "nowym" pikusiem.

Szyman obejrzał dokładnie, zastrzeżenia miał - zasugerował co nie co (fakt, miał rację).

Mój pikuś ni ma okna w dachu, ma tylko manualną klimatyzację i najwyraźniej był klepnięty tu i tam.

Z wierzchu prezentuje się całkiem nieźle. Nie wiem.

Może źle zrobiłem, że nie posłuchałem Szymana (w sumie to Jego zdanie było takie, że lepiej byłoby poszukać czegoś innego).

Się okaże. Na razie przyzwyczajam się do silnika 2.0 HDI (jednak jazda benzyniakiem robi swoje).

ps. Żona jest przerażona, za dużo miejsca.

Córka się popłakała i chce ode mnie odkupić Bravę (Maja nie ma jeszcze 5 lat) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U lala... Pan to ma jakąś, że tak powiem, "wypasioną"

Wieść gminna niesie, że wszystkie XP z polskich salonow mialy automatyczna klime. smile.gif Wiec nie taki znowu niespotykany wypas... smile.gif

Ale szklany daszek fajna rzecz smile.gif

Gratuluje zakupu i zycze dlugiej bezawaryjnej jazdy smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U lala... Pan to ma jakąś, że tak powiem, "wypasioną" wersję.

EXCLUSIVE i mnie to w zupełności wystarcza. biglaugh.gif

> Ja dzisiaj przyjechałem do domu swoim "nowym" pikusiem.

waytogo.gif

> Się okaże.

Obyś jak najdłużej był zadowolony. drive.gif

> ps. Żona jest przerażona, za dużo miejsca.

Przyjdzie taki czas, że uzna że jednak troszkę za mało. grinser006.gif

> Córka się popłakała i chce ode mnie odkupić Bravę (Maja nie ma jeszcze 5 lat)

hehe.gif

Ja swoją córę załatwiłem w inny sposób - rano zawiozłem ją do szkoły Punciakiem, a po odbiór pojechałem IksPikiem zeby.GIF (Julcia nie widziała wcześniej nowego nabytku). Kiedy po opuszczeniu szkoły dotarliśmy wreszcie na parking, zapanowała lekka dezorientacja wywołana brakiem obecności tatusiowego wozidełka. panic.gif Po chwili zastanowienia, z ust dziecka padło: No i co teraz? niewiem.gif Odpowiedź była krótka: hmm.gifWiesz Misiu, może wybierzesz sobie autko którym chciałabyś wrócić do domciu? skromny.gifpalacz.gif Nim zdążyłem postawić znak zapytania na końcu zdania, palec wskazujący córki wyznaczył kierunek dokładnie taki o jaki mi chodziło. brawo.gif Domyślasz się miny dziecka, kiedy po użyciu pilota zaprosiłem do wnętrza pojazdu. icon_eek.gifboje_sie.gifyikes.gifpanic.gifyay.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale szklany daszek fajna rzecz

W rzeczy samej. food.gif

Opcja niezbyt popularna, wiec znalezienie takowej jeszcze bardziej cieszy. skromny.gif

> Gratuluje zakupu i zycze dlugiej bezawaryjnej jazdy

Jeżeli te gratulacje i życzenia skierowane są do mnie, to serdecznie dziękuję. IThankYou.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluje,

Podziękował. 20.GIF

> picasso to chyba najlepszy minivam.

Cały czas w to wierzę. skromny.gif

>Pełno miejsca

Zgadza się. waytogo.gif

>mała awaryjność i dobra jakość.

Wyjdzie w praniu. skromny.gif

> No i

> takie przydatne detale jak składany "koszyk" na zakupy na kółeczkach w bagażniku.

Bardzo trafne rozwiązanie. brawo.gif

> Szerokiej drogi, nowym autkiem.

20.GIF

> p.s. Jaki to rocznik?

2003 old.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fura pierwsza klasa.

IThankYou.gif

>Widać ,że autko zadbane i czyste.

Nie myte i nie sprzątane od tygodnia z okładem. grinser006.gif

>Dywaniki gumowe dobrej jakości .

Cóż za spostrzegawczość. waytogo.gifzlosnik.gif

>No i ten

> dach.Zazdraszczam.

001.gif

> Co do fotek, to wreszcie nie ma się doczego przyczepić

Daj spokój, wszystko robione "na wariata" panic.gif, aczkolwiek coś tam widać. wazniak.gif

> Gratki.

Dzięx. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.