Skocz do zawartości

VW Polo GTi 1.6 2000 - 2001r, - prośba o opinie


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

powoli przymierzam się do zakupu samochodu i zbieram póki co opinie o interesujących mnie egzemplarzach.

szukam niewielkiego, typowo miejskiego samochodu, który charakteryzować się będzie trwałością, jakością a dodatkowo da odrobinę frajdy z jazdy

ostatnio na listę faworytów wskoczył VW Polo GTi z silnikiem 1.6 (125KM) z lat 2000 - 2001 (nie wiem czy dłużej ten konkretny model był produkowany).

tak czy siak chciałem się dowiedzieć coś od tych, którzy mieli styczność z tym motorem, wszelkich informacji odnośnie spalania, awaryjności, trwałości, kosztów eksploatacyjnych, jego wad/zalet

dodatkowo jak jest z dostępnością części i ewentualnie zamienników?

za wszelkie porady będę niezmiernie wdzięczny

z góry dziękuję i pozdrawiam

EDIT:

chodzi mi dokładnie o ten model:

C14054439_1.jpg

p.s. zdjęcie zapożyczone z allegro ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu również szukałem takiego auta. Niestety wtedy było ich niewiele i po prostu były w cenie. Wybór padł jednak na ibize cuprę z tych samych roczników. Z wyboru jestem zadowolony bo frajda z jazdy jest. No i jakby nie było po niewielkich przeróbkach masz auto prawie 200 konne które na prawdę daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś dwa lata temu również szukałem takiego auta. Niestety wtedy było ich niewiele i po prostu

> były w cenie. Wybór padł jednak na ibize cuprę z tych samych roczników. Z wyboru jestem

> zadowolony bo frajda z jazdy jest. No i jakby nie było po niewielkich przeróbkach masz auto

> prawie 200 konne które na prawdę daje radę.

heh właśnie ja szukam czegoś bardziej obliczalnego, choć przez pewien czas sen z powiek spędzał mi clio sport devil.gif ale stanęło na tym, że ma to być coś bardziej cywilizowanego ok.gif także w grę wchodzą auta w stylu vw polo gti, corsa gsi, ibiza ale co najwyżej 1.4 sport, ewentualnie clio 1.6

chcę coś cywilizowanego, co da odrobinę frajdy a także nie zabije mnie kosztami ok.gif dlatego zacząłem się rozglądać w stronę polo, które ma fajną sylwetkę, ponoć jest niezawodne, gti są fajnie wyposażone, jak na 1.6 są mocne, jednak nic więcej na ich temat nie wiem, a boję się, że dostępność części może być lipna jako że model ten nie był produkowany zbyt długo...

dlatego plisss o wszelkie info blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś dwa lata temu również szukałem takiego auta. Niestety wtedy było ich niewiele i po prostu

> były w cenie. Wybór padł jednak na ibize cuprę z tych samych roczników. Z wyboru jestem

> zadowolony bo frajda z jazdy jest. No i jakby nie było po niewielkich przeróbkach masz auto

> prawie 200 konne które na prawdę daje radę.

z 1,6 po niewilkich przeróbkach ? 200KM? przecież tam T nie ma .. to nie beda takie małe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy troche poczytac i sie dowiesz ze wystepowala ibiza 6k2 z silnikiem 1.8T Ba były nawet 3

> wersje:

> - sport

> - cupra

> - cupra R (180km)

To wiem .Żadna nowość. Tylko zainteresowałem sie wypowiedzią o Polo GTI i moc 200km. Chyba że to sie ibizy tyczyło . CUpra też w TDI była 160 grinser006.gif ale w nowszej budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem .Żadna nowość. Tylko zainteresowałem sie wypowiedzią o Polo GTI i moc 200km. Chyba że to

> sie ibizy tyczyło . CUpra też w TDI była 160 ale w nowszej budzie

Z kontekstu mojej wypowiedzi jasno wynika że chodzi o ibizę. A cupra w tdi to nie dość że klepie jak traktor to jest jeszcze okrutnie wolna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.