Skocz do zawartości

Transmiter fm


Wojt3kpl

Rekomendowane odpowiedzi

w moim przypadku to dość trudno dobrać częstotliwość. jakość ....tak ... nie zadowala....:( na dobrą sprawę to takie dość niefunkcjonalne cuś....głównie z uwagi na jakość bo czasmi chyba lepiej radio włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego miałoby byc nielegalne??!!

bo nie wolno zakłócać pasma radiowego nie wiem jak teraz ale na początku transmitery miały pełną skale i mogłeś zakłócać radio fm bo ustawiałeś tą samą częstotliwość i auto jadące obok słyszało by twoją muzykę a nie radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam kaseciaka a z wymiana radia narazie cienko

>

> zobaczcie na to czy nie lepiej gra jak kaseciak?

Zalezy jaki kaseciak i jaka kaseta, niektore radia z wyzszej polki graly calkiem dobrze.

Jesli mam porownac taki transmiter, to pewnie radio z biedronki za jakies 150zl bedzie lepiej gralo niz Twoje przez taki transmiter. I sluchasz tylko Ty, a nie wszyscy do okola Ciebie, stojacy w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli mam porownac taki transmiter, to pewnie radio z biedronki za jakies 150zl bedzie lepiej gralo

> niz Twoje przez taki transmiter. I sluchasz tylko Ty, a nie wszyscy do okola Ciebie, stojacy w

> korku.

Bzdura, przyzwoity transmiter pozwala słuchać muzy z całkiem przyzwoita jakością a porównywanie do "radia z Biedronki" nie ma najmniejszego sensu.

Jeśli chodzi o zakłócanie odbioru innym kierowcom to kolejna bzdura.

Współczesna radia są tak selektywne, ze pozwalają odbierać stacje pracujące na sąsiednich częstotliwościach z podobną mocą, więc transmiter ustawiony na innej częstotliwości w sąsiednim samochodzie nie jest w stanie nikomu nic zakłócić!

Przypominam, że transmiter ustawia się na wolnej częstotliwości i jeśli ktoś postronny chciałby posłuchać naszej muzy to musiałby jej poszukać na skali swojego radia więc nie ma mowy o żadnym zakłócaniu!

Ponadto sygnał z transmitera jest tak słaby, że jeśli nawet przypadkowo ktoś ustawiłby transmiter na zajętej częstotliwości to zakłócenie byłoby krótkotrwale i prawie nie zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura, przyzwoity transmiter pozwala słuchać muzy z całkiem przyzwoita jakością a porównywanie do

> "radia z Biedronki" nie ma najmniejszego sensu.

> Jeśli chodzi zakłócanie odbioru innym kierowcom to kolejna bzdura.

To Ci sie wydaje, spotkalem sie z takim co nadawal na 10m smirk.gif

> Współczesna radia są tak selektywne, ze pozwalają odbierać stacje pracujące na sąsiednich

> częstotliwościach z podobną mocą, więc transmiter ustawiony na innej częstotliwości w

> sąsiednim samochodzie nie jest w stanie nikomu nic zakłócić!

Go.... prawda, obecne radia maja kiepska czulosc, a nie super selektywnosc. Stary Panasonic, Blaupunkt czy Pionner bedzie gral i bez anteny, a nowy juz nie. A transmiter uwstawiasz na kolejna czestotliwosc, jedziesz w Polske, nawiedzasz po drodze inne miasta i co, przestrajasz transmiter?? Watpie smirk.gif. A jak nie, to spokojnie mozesz wejsc w idealna czestotliwosc jakiejs stacji radiowej i cala Twoja wydumana selektrywnosc legnie w gruzach.

> Przypominam, że transmiter ustawia się na wolnej częstotliwości i jeśli ktoś postronny chciałby

> posłuchać naszej muzy to musiałby jej poszukać na skali swojego radia więc nie ma mowy o

> żadnym zakłócaniu!

Nie jest to problemem, jesli jezdzisz po Polsce, nikt specjalnie nie musi szukac, bo przez przypadek moze sie natknac na niego.

> Ponadto sygnał z transmitera jest tak słaby, że jeśli nawet przypadkowo ktoś ustawiłby transmiter

> na zajętej częstotliwości to zakłócenie byłoby krótkotrwale i prawie nie zauważalne. Zresztą

> podczas jazdy w mieście występuje tyle rozmaitych zakłóceń, że te od transmiterów są

> niezauważalne.

Kolejna bzdura, nie jest slaby, bo musi byc na tyle mocny aby opuscic samochod i zostac wylapany przez antene. Jesli znasz zasade dzialania anteny, to nie kabel sciaga fale tylko sam bat na zewnatrz karoserii. Po to przewod jest ekranowany i polaczony z masa przy radiu jak i miejscu mocowania anteny. On ma nie sciagac fal, tylko sama antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna bzdura, nie jest slaby, bo musi byc na tyle mocny aby opuscic samochod i zostac wylapany

> przez antene. Jesli znasz zasade dzialania anteny, to nie kabel sciaga fale tylko sam bat na

> zewnatrz karoserii. Po to przewod jest ekranowany i polaczony z masa przy radiu jak i miejscu

> mocowania anteny. On ma nie sciagac fal, tylko sama antena.

No to zaszalałeś z tym wykładem na temat działania i mocy transmitera.

Tylko ta jego "duża" moc nie idzie w parze z tym co przed chwilą sam napisałeś:

> To Ci sie wydaje, spotkalem sie z takim co nadawal na 10m

Faktycznie zasięg 10m oznacza wprost zabójczą moc! zlosnik.gif

10 m to jest długość 2 - 3 samochodów albo szerokość ulicy, czyli z takiego transmitera to musi być "potężne źródło zakłóceń! hehe.gif

Nawet gdyby wszedł na zajętą częstotliwość to i tak nie będzie w stanie jej zakłócić w odległości większej niż kilka metrów i tylko przez chwilę!

Przestań już wydziwiać i doszukiwać się w tym urządzeniu diabła. Na całym cywilizowanym świecie są miliony tych urządzeń, między innymi wbudowanych w inne np. w nawigacje i działają przyzwoicie.

Jeśli ktoś kupi jakiś badziew na Allegro za 5zł to pewnie będzie narzekał i rozpuszczał plotki o bylejakości transmiterów. Ktoś kto kupi porządny sprzęt i potrafi się nim posługiwać to na pewno będzie zadowolony!

Przypuszczam, że swoją wiedzę czerpiesz z faktu posiadania radia kiepskiej jakości i takiego samego transmitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypuszczam, że swoją wiedzę czerpiesz z faktu posiadania radia kiepskiej jakości i takiego samego

> transmitera.

To jestes w wielkim bledzie, nie mam zamiaru Ci mowic co mam, ale na pewno nie cos takiego jak transmiter. Zaden z nich nie zapewni Ci takiej jakosci jak polaczenia kablowe. Zachecam do poczytania sobie o zasadach modulacji FM, pasmie przenoszenia i szerokosci pasma przewidzianego dla danej stacji. Poczytasz, to sie dowiesz ile tak na prawde mozesz tam przeslac. Od razu Ci powiem, ze mozesz zapomniec o pelnym pasmie 20Hz-20kHz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaden z nich nie zapewni Ci takiej jakosci jak polaczenia kablowe.

A czy ktoś w tym wątku napisał, że jest inaczej?

>Zachecam do poczytania sobie o zasadach modulacji FM, pasmie >przenoszenia i szerokosci pasma

> przewidzianego dla danej stacji. Poczytasz, to sie dowiesz ile tak na prawde

> mozesz tam przeslac.

Nie musisz zachęcać bo zagadnienia te znam już od dawna.

>Od razu Ci powiem, ze mozesz zapomniec o pelnym pasmie 20Hz-20kHz

Czy ja gdzieś twierdziłem inaczej?

Jedynie co napisałem to tylko to, że przyzwoity transmiter daje całkiem przyzwoity dźwięk.

Skoro już tak brniesz w szerokość pasma przenoszenia to popatrz najpierw jakie pasmo są w stanie przenieść głośniki w samochodzie. W większości przypadków będzie to dalekie od 20-20kHz! Ponadto muzyka puszczana przez stacje radiowe, ściągnieta z sieci czy posiadana w formie skompresowanej nie jest najwyższej jakości i najczęściej pasmo jest okrojone, więc nie ma co prowadzić teoretycznych dyskusji na temat pasma przenoszenia transmitera skoro nawet to które oferuje nie jest wykorzystywane w pełni!

Tego typu urządzenia nie są dla audiofili czy innych ortodoksyjnych osób liczących hertze i słuchających brzmienia kabli lecz dla normalnych ludzi chcących sobie uprościć życie albo po prostu mieć w aucie kolejny świecący, przydatny gadget.

A tak w ogóle to odwracasz kota ogonem bo zabrnąłeś w jakieś wydumane zakłócenia, duże moce wytwarzane przez transmiter inne dyrdymały a teraz rozwlekasz temat brnąc w kolejne teoretyczne, nie istniejące problemy.

Napiszę jeszcze raz bo może nie doczytałeś - cały czas mówię o PORZĄDNYM urządzeniu a nie o bublu za 5zł z Allegro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ktoś w tym wątku napisał, że jest inaczej?

> Nie musisz zachęcać bo zagadnienia te znam już od dawna.

> Czy ja gdzieś twierdziłem inaczej?

> Jedynie co napisałem to tylko to, że przyzwoity transmiter daje całkiem przyzwoity dźwięk.

> Skoro już tak brniesz w szerokość pasma przenoszenia to popatrz najpierw jakie pasmo są w stanie

> przenieść głośniki w samochodzie. W większości przypadków będzie to dalekie od 20-20kHz!

I tu sie mylisz. Podlacz sobie generator, oscyloskop i sprawdz pasmo przenoszenia wzmacniaczy, glosnikow itd.

> Ponadto muzyka puszczana przez stacje radiowe, ściągnieta z sieci czy posiadana w formie

> skompresowanej nie jest najwyższej jakości i najczęściej pasmo jest okrojone, więc nie ma co

> prowadzić teoretycznych dyskusji na temat pasma przenoszenia transmitera skoro nawet to które

> oferuje nie jest wykorzystywane w pełni!

Sygnal radiowy FM standardowo przenosi od okolo 40Hz do 15kHz, procz tego niektore dolne czestosliwosci sa wycinane, bo sa harmonicznymi "pilota" 19Hz. Taki nadajnik kosztuje dobre kilkadziesiat tys zl, wiec nie porownuj jego jakosci pasma przenoszenia z transmiterem FM. A co do mp3 to kazda jedna skopresowana do 128kbps z utworu dobrej jakosci jest lepsza od sygnalu radiowego, bo tego jakosc jest porownywalna do utworu 96kbps. A wez pod uwage, ze 128 juz rzadko sie spotyka, przewaznie sa od 192 w gore.

> Tego typu urządzenia nie są dla audiofili czy innych ortodoksyjnych osób liczących hertze i

> słuchających brzmienia kabli lecz dla normalnych ludzi chcących sobie uprościć życie albo po

> prostu mieć w aucie kolejny świecący, przydatny gadget.

Jest wiele takich gadgetow i kazdego uzywasz?? Zenony tez masz zalozone aby oslepiac innych??

Ciekawe czy bylbys szczesliwy gdybys sluchal swojej ulubionej stacji i naglo ktos by Ci ja zaklocal swoim transmiterem. Jak masz glosniki seryjne i takie tez radio, to moze i nie uslyszysz roznicy.

Prawda jest taka, ze jesli mialbym kupic super-hiper stransmiter, to wole troche dolozyc i kupic radio, np jakiegos taniego Pioneer'a z USB albo skorzystac z wejscia AUX, jesli radio takie posiada.

Dla mnie koniec tematu. Jesli Ci malo, to na elektrodzie poczytaj opinie o transmiterach. Ja mialem do czynienia z kilkoma takimi wynalazkami, koledzy mieli. I jakosc kazdego byla mizerna, a dzwiek gorszy niz dobrej stacji radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie koniec tematu. Jesli Ci malo, to na elektrodzie poczytaj opinie o >transmiterach.

Tutaj właśnie tkwi problem, ludzie kupują tani Chiński badziew a później narzekają i wypłakują się na forach, ze to nie działa tak jakby chcieli.

Niestety fora internetowe, w tym też elektroda nie są najlepszą metodą zdobywania wiedzy i Ty jesteś tego przykładem. Po prostu trzeba umieć odróżnić i oddzielić prawdę od fałszu.

Transmiter nie zastąpi dobrego radia i nie do tego służy.

Jest za to niezastąpiony jeśli ktoś z różnych powodów nie chce zmieniać swojego starego radia na inne ale też nie chce rezygnować ze swojej ulubionej muzy. Jest to pewnego rodzaju półśrodek mający spore ograniczenia ale też niezaprzeczalne zalety.

Może zanim zaczniesz to urządzenie tak stanowczo krytykować i wymyślać jakieś brednie na temat jego dużej mocy powodującej zakłócenia w najbliższej okolicy, nie dostrzegając równocześnie jego zalet to oprócz czytania elektrody i bazowania tylko na tej lekturze, przetestuj jakiś markowy, porządny transmiter. Tylko niech on będzie porządny a nie taki za kilka czy kilkanaście zł! smile.gif

P.S. Te teoretyczne, pseudo fachowe wywody z elektrotechniki i techniki radiowej możesz sobie darować. Zaręczam, że metodę Ctr C - Ctrl V każdy zna i sam sobie może to wszystko skopiować i przeczytać! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj właśnie tkwi problem, ludzie kupują tani Chiński badziew a później narzekają i wypłakują się

> na forach, ze to nie działa tak jakby chcieli.

A co nie jest chinskie??

> Niestety fora internetowe, w tym też elektroda nie są najlepszą metodą zdobywania wiedzy i Ty

> jesteś tego przykładem.

ziew.gifpad.gif

> Po prostu trzeba umieć odróżnić i oddzielić prawdę od fałszu.

> Transmiter nie zastąpi dobrego radia i nie do tego służy.

> Jest za to niezastąpiony jeśli ktoś z różnych powodów nie chce zmieniać swojego starego radia na

> inne ale też nie chce rezygnować ze swojej ulubionej muzy. Jest to pewnego rodzaju półśrodek

> mający spore ograniczenia ale też niezaprzeczalne zalety.

Sa inne urzadzenia, ktore moga go zastapic i zrobic to o wiele lepiej za takie same pieniadze smirk.gif.

> Może zanim zaczniesz to urządzenie tak stanowczo krytykować i wymyślać jakieś brednie na temat jego

> dużej mocy powodującej zakłócenia w najbliższej okolicy, nie dostrzegając równocześnie jego

> zalet to oprócz czytania elektrody i bazowania tylko na tej lekturze, przetestuj jakiś

> markowy, porządny transmiter. Tylko niech on będzie porządny a nie taki za kilka czy

> kilkanaście zł!

To pokaz taki dobry, co ma homologacje, trzyma sie parametrow kanalu, ma dewiacje max 75kHz i jak go ustawisz na 91,0 Mhz, to go nie slychac na 91,3 MHz. Uzywanie kazdego jest nielegalne i tyle, a wiele firm produkujacych rozne urzadzenia z transmiterami (np: navi), specjalnie wylacza w sofcie ta funkcje.

> P.S. Te teoretyczne, pseudo fachowe wywody z elektrotechniki i techniki radiowej możesz sobie

> darować. Zaręczam, że metodę Ctr C - Ctrl V każdy zna i sam sobie może to wszystko skopiować i

> przeczytać!

Nie uzylem medoty kopiuj-wklej screwy.gif. Tak sie sklada, ze konczylem szkoly o takim kierunku i tej wiedzy nie musze szukac po necie, wiec lepiej zamilcz. A z zagadnien CA robilem prace dyplomowa i nie mam zamiaru z Toba tu dyskutowac i sluchac Twoich bzdurnych teorii jako to transmitery sa super hiper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Wiesz co?

Nie chce mi się już z Tobą polemizować bo cały czas teoria, teoria a praktyka = 0

to jest jak rozmowa ze ślepym o kolorach.

Żyj sobie w swoim teoretycznym świecie a być może kiedyś sam zrozumiesz, że nie zawsze ładnie wyglądające na papierze parametry mają swoje odzwierciedlenia w rzeczywistości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żyj sobie w swoim teoretycznym świecie a być może kiedyś sam zrozumiesz, że nie zawsze ładnie

> wyglądające na papierze parametry mają swoje odzwierciedlenia w rzeczywistości!

No wlasnie i doszlismy do sedna sprawy. Sam sobie odpowiedziales jak to jest z transmiterami.

Niby w teorii ok, a w praktyce lipa smirk.gif.

Pozdro i milego sluchania muzy z transmitera icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.