Skocz do zawartości

Czym przykleić folię w drzwiach?


waldi_wl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że zima za pasem i wizja parujących szyb, postanowiłem wymienić podarte i nieszczelne folie zabezpieczające w drzwiach. Znalazłem w piwnicy juz jakąś folię tylko nie wiem czym ją przykleić. Możecie coś polecić?

Pozdrawiam waldi_wl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jako, że zima za pasem i wizja parujących szyb, postanowiłem wymienić podarte i nieszczelne folie

> zabezpieczające w drzwiach. Znalazłem w piwnicy juz jakąś folię tylko nie wiem czym ją

> przykleić. Możecie coś polecić?

> Pozdrawiam waldi_wl

folią dwustronną do wykladzin a na to tasmę typu duck

u mnie trzyma i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jako, że zima za pasem i wizja parujących szyb, postanowiłem wymienić podarte i nieszczelne folie

> zabezpieczające w drzwiach. Znalazłem w piwnicy juz jakąś folię tylko nie wiem czym ją

> przykleić. Możecie coś polecić?

> Pozdrawiam waldi_wl

u mnie stara folia była znośna więc polepiłem to tylko mocną taśmą do pakowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak z "doskoku"... A po co własciwie jest ta folia? Chyba po to, aby ew. woda z szybek, jak

> sie przedostanie do środka, nie zawilgocała boczków? Dobrze mysle...?

Gdzieś kiedyś czytałem, że w niektórych autach np.jak moja Vectra która posiada boczne poduszki a ich czujniki w przednich drzwiach folia ma zapewnić poprawną pracę tych czujników. Chodzi bodajże o poprawne ciśnienie wewnątrz drzwi hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Dzięki folii w drzwiach powstaje worek, który zgniata się przy uderzeniu. Wzrasta wtedy

> ciśnienie powietrza, na które reaguje czujnik. Dzięki temu poducha nie wywala gdy trzaśniesz

> drzwiami.

Nie no nie strasz mnie że jak zdejmę folię i walnę drzwiami to mi poducha odpali.

Przecież folia ma kilka znacznych otworów min cypel, linka od klamki wew, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taśmę dwustronną i w sobotę jak nie będzie padać poprzyklejam nową folię. Zobaczymy czy da radę, tak czy inaczej będzie lepiej niż postrzępiona stara, która ledwo się trzyma (o jakiejkolwiek szczelności nie wspomnę)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no nie strasz mnie że jak zdejmę folię i walnę drzwiami to mi poducha odpali.

Nie o to mi chodziło. Czujnik w drzwiach reaguje na zmianę ciśnienia, a nie na wstrząsy. I właśnie dlatego nie odpala poducha jak się walnie drzwiami, a dopiero gdy drzwi zostaną zgniecione wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.