Skocz do zawartości

[auto usera] koNikowa Wołga :P


Rekomendowane odpowiedzi

zdałem sobie sprawę że nie chwaliłem się jeszcze na tym kąciku moją iskierką czyli kochaną Wołgą GAZ-24 z 1979 roku :-)

http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=wolga_transport

autko zakupiłem w zeszłym roku w kwietniu, jeśli ktoś lubi tego typu zdjęcia to tutaj są fotki zaraz po zakupie (ja uważam że pierwsza podróż starym, zakupionym autem to najlepsza część z całego jego posiadania).

Autko posiada (jak na razie) pod maską silnik z Mercedesa W115 o oszałamiającej mocy 67KM co zapewnia mu oszałamiające osiągi, przy masie prawie 1,5T. Silnik ten połączony jest ze skrzynią 4b Wołgi - ponieważ ruscy sobie to tak sprytnie wymyślili że pasuje bez przeróbek :-) (na mocowania pod maską też). Silnik ten ma oczywiście zalety (niskie spalanie ok 7l/100km) ale jego główną wadą jest dźwięk snopowiązałki który uniemożliwia jazdę z prędkością wyższą niż 110km/h (choć przez moment osiągnąłem licznikowe 140km/h). Na wiosnę pod maską będzie już 3.0 TD z W210 o 6 cylindrach i aksamitnym brzmieniu. 177Km też nie zawadzi.

http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=gaz_pics

Autko z zewnątrz choć prezentowało się ładnie miało wiele wgniotek i rysek, wobec czego przeszło remont obydwu boków nadwozia. Niemalowane zostały jedynie maski i dach co prawdopodobnie w przypadku przedniej maski zmieni się na wiosnę.

Po remoncie prezentuje się następująco:

http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=wolga_16042010

Środek jak widać jest oryginalny, ładnie zachowany - i taki zostanie. Wygnieciony jest jedynie fotel kierowcy.

Auto posiada szereg fabrycznych bajerów: elektryczna antena do radia, żaluzja przed chłodnicą sterowana z wewnątrz, podłokietnik tylnej kanapy, niezależny nawiew tylnej szyby oraz lampki postojowe na słupkach tylnych. Bagażnik jest przeogromny, w zeszłe lato udało mi się do niego zmieścić na płasko pełnowymiarowy rower górski 26" icon_eek.gif . Nie da się tego powtórzyć nawet w E32.

Auto rozpieszcza dopracowaniem detali, do czego użytkownicy innych aut z PRL raczej nie są przyzwyczajeni. kabina jest świetnie wyciszona, auto jest wygodne. Korbki od szyb chodzą jednym paluszkiem, podobnie kierownica chodzi niewiarygodnie lekko (biorąc pod uwagę brak wspomagania). Deska rozdzielcza jest wykonana w połowie ze ZnAlu. Nawet na największych wertepach nie ma szans na jakikolwiek zgrzyt!

Auto w zeszłym roku przejechało prawie 12tys km. Często jeździłem nim do pracy (jak sie dało) a także zrobiłem 2000km w wakacje. Z tym silnikiem można powiedzieć że jest absolutnie niezawodne. Do tej pory wymieniłem szczotki alternatora, hamulce oraz amortyzatory z przodu i wydech. Wszelkie części ściągane z Ukrainy są dostępne za grosze.

http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=solina_1112092010

http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=wakacje_2010

Polecam to autko każdemu kto ma ok 10 tys do wydania na zabytek i chciałby coś względnie bezproblemowego. Dodatkowo podejrzewam że już niedługo autka te zaczną drożeć ok.gif

jedyny problem to obowiązkowe garażowanie w zimie oraz dużo zajmowanego miejsca ok.gif Oryginalny silnik niestety też sporo pali skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że ciekawe auto ok.gif Kiedyś daaawno temu, jak byłem mały to jeździłem taką (z tyłu), oczywiście też czarną zlosnik.gif

Wiedziałem, że radzieccy inżynierowie "wzorowali się" grinser006.gif na Mercedesach, ale nie sądziłem, że aż w takim stopniu, że np. silnik pasuje p&p hehe.gif A skoro tak, to Wołga może być jeszcze lepsza jeśli jakiś dobry motor wstawić. Poza tym radziecka technika słynie z niezawodności i trwałości. Z jednej strony tak przestronne auto to świetna sprawa, z drugiej to gdyby było mniejsze to bym się nad Wołgą zastanowił hmm.gif A z rdzą faktycznie jest aż tak źle? icon_rolleyes.gif

PS. Ładne ważki też się w jednej galerii załapały wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba przyznać, że ciekawe auto

Będę szczery zlosnik.gif - ani ciekawe ani kultowe. Jak już utrzymywać Wołgę, to starszego rekina. Może ja jestem stary i dla mnie te kwadratowe Wołgi kojarzą się jeszcze z codziennością i dlatego nie robią na mnie większego wrażenia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z rdzą faktycznie jest aż tak źle?

Wielkość to ogromny plus tego auta a nie minus, więc radzę się zastanowić mimo to ;-)

z rdzą zalezy od egzemplarza jak jest zadbany, ja mam całą podłogę wymalowaną zabezpieczeniem z LWP (po jakimś oficjerze) i jest OK ale widziałem też strucle. natomiast jeżdżenie po soli każdym 30 letnim autem to pomyłka, aczkolwiek dziur na wylot to raczej w Wołdze nie zobaczysz, blacha ma grubość przeszło 1mm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę szczery - ani ciekawe ani kultowe. Jak już utrzymywać Wołgę, to starszego rekina. Może ja

> jestem stary i dla mnie te kwadratowe Wołgi kojarzą się jeszcze z codziennością i dlatego nie

> robią na mnie większego wrażenia

wiesz biorąc pod uwagę że E30 dla niektórych jest kultowe...

ale zgadzam się, też chciałem rekina - niestety budżet. W tej kasie szukałbym już Czajki albo Zima.

Zakup 24 był jednak poniekąd dla mnie spełnieniem marzenia z dzieciństwa zlosnik.gif ale jakby nie patrzeć mam 20 na karku mniej niż Ty zlosnik.gif a w zasadzie Pan skromny.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakup 24 był jednak poniekąd dla mnie spełnieniem marzenia z dzieciństwa

Moim marzeniem jest czarny rekin w stanie "nowy", ale wiem że pozostanie tylko marzeniem bo nie mam ani środków ani możliwości. Jeszcze po cichu liczę na to, że uda mi się spełnić drugie marzenie i wróce do białego Borewicza z 80 roku. Ale u mnie wszystko ostatnio idzie w złą stronę i pewnie skończy się na tym, że za 10 lat założe do Lanosa żółte tablice i będzie lans na dzielni hehe.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim marzeniem jest czarny rekin w stanie "nowy", ale wiem że pozostanie tylko marzeniem bo nie mam

> ani środków ani możliwości. Jeszcze po cichu liczę na to, że uda mi się spełnić drugie

> marzenie i wróce do białego Borewicza z 80 roku. Ale u mnie wszystko ostatnio idzie w złą

> stronę i pewnie skończy się na tym, że za 10 lat założe do Lanosa żółte tablice i będzie lans

> na dzielni

hahaha.gifok.gif

Ale spoko, ja teraz zbieram kasę na starego fiacika...założyłem budżet 3000 zł na sam zakup autka, nie licząc remontu...i też znam ten ból finansowy. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim marzeniem jest czarny rekin w stanie "nowy", ale wiem że pozostanie tylko marzeniem bo nie mam

> ani środków ani możliwości.

No niestety taki rekin to koszt minimum 30 tys zł jak na to co się orientuję. A co do Borewicza to ojciec miał kiedyś brązowego i też mam sentyment tyle że ciągnie mnie bardziej na wschód i dlatego Łady zeby.GIF a nie FSO zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojciec miał kiedyś brązowego i też mam sentyment tyle że ciągnie mnie bardziej na wschód i

> dlatego Łady a nie FSO

Gdyby człowiek był bardziej przewidujący, to bym dzisiaj miał za darmo Moskwicza 412. To jest szacun zlosnik.gif, ludzie dzisiaj nawet nie wiedzą, że były takie samochody icon_eek.gif, w dodatku prawie jak BMW yikes.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby człowiek był bardziej przewidujący, to bym dzisiaj miał za darmo Moskwicza 412. To jest

> szacun , ludzie dzisiaj nawet nie wiedzą, że były takie samochody , w dodatku prawie jak BMW

ano silnik ten sam, u mnie za domem na wiosce stoi jeszcze starszy (sąsiada) - niestety "troche" już wrósł... zlosnik.gif:

http://konnieciu.bestspace.pl/galeria/wolga_lada_budzow_042009/large/00000024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim marzeniem jest czarny rekin w stanie "nowy", ale wiem że pozostanie tylko marzeniem bo nie mam

> ani środków ani możliwości. Jeszcze po cichu liczę na to, że uda mi się spełnić drugie

> marzenie i wróce do białego Borewicza z 80 roku.

Jest trochę ładnych Borewiczów na Allegro - jak się poszuka okzaji to naprawdę za nieduże pieniądze można coś fajnego trafić ok.gif

Ten wygląda na unikat, biorąc pod uwagę rocznik yikes.gif

http://allegro.pl/show_item.php?item=132...t;.<%2Fi>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest trochę ładnych Borewiczów na Allegro - jak się poszuka okzaji to naprawdę za nieduże pieniądze

> można coś fajnego trafić

> Ten wygląda na unikat, biorąc pod uwagę rocznik

> http://allegro.pl/show_item.php?item=132...t;.

o takiego miał ojciec, ale ceny jakie osiągają Borewicze to lekkie przegięcie moim zdaniem, biorąc pod uwagę wiek tych aut i ilość wyprodukowanych sztuk. Myslę że to minie zlosnik.gif

a w ogóle to skoro takie auto i tak trzeba praktycznie rozbroić na kawałki to nie lepiej kupić PLUSa zdrowego,. powymieniać błotniki, zawias i zbudowac borewicza na zdrowej budzie? biglaugh.gif Znając życie koszty wyjdą podobne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w ogóle to skoro takie auto i tak trzeba praktycznie rozbroić na kawałki to nie lepiej kupić

> PLUSa zdrowego,. powymieniać błotniki, zawias i zbudowac borewicza na zdrowej budzie? Znając

> życie koszty wyjdą podobne

Jak już takie klocki, to bym zrobił 3D albo coupe, w końcu to tylko kwestia zakupu drzwi z trucka i przesunięcia słupka. Albo po prostu do trucka dobudować tył hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o takiego miał ojciec, ale ceny jakie osiągają Borewicze to lekkie przegięcie moim zdaniem, biorąc

> pod uwagę wiek tych aut i ilość wyprodukowanych sztuk. Myslę że to minie

> a w ogóle to skoro takie auto i tak trzeba praktycznie rozbroić na kawałki to nie lepiej kupić

> PLUSa zdrowego,. powymieniać błotniki, zawias i zbudowac borewicza na zdrowej budzie? Znając

> życie koszty wyjdą podobne

A ile, jeśli to nie tajemnica, kosztowała ta Wołga ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7 + 4 remont boków

To w sumie dobra cena za tak fajne auto ok.gif

Fajnie by było pojechać do ślubu taką Wołgą - jak za dawnych lat. Moi rodzice właśnie taką jechali, jeszcze była lala i kominiarz na masce devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie by było pojechać do ślubu taką Wołgą - jak za dawnych lat. Moi rodzice właśnie taką jechali,

> jeszcze była lala i kominiarz na masce

no czasmi ludzie sie pytają, ja wiozłem narazie tylko siostrę i znajomych:

http://konnieciu.bestspace.pl/galeria/slub_sis/large/00000015.jpg

konradn4456851245_aed2035520_b.jpg

ale raczej szkoda mi auta na tego typu zabawy, bo para młoda potrafi mieć głupie pomysłu w stylu "a siąde na masce" itp. sciana.gif

a co do ceny to moim zdaniem bardzo fajna alternatywa dla warszawy sedana ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o takiego miał ojciec, ale ceny jakie osiągają Borewicze to lekkie przegięcie moim zdaniem, biorąc

> pod uwagę wiek tych aut i ilość wyprodukowanych sztuk. Myslę że to minie

Obyś miał rację zlosnik.gifok.gif Szkoda, że w przypadku Kantów nie widać tej tendencji, a wręcz powiedziałbym, że jest odwrotnie... oslabiony.gif

> a w ogóle to skoro takie auto i tak trzeba praktycznie rozbroić na kawałki to nie lepiej kupić

> PLUSa zdrowego,. powymieniać błotniki, zawias i zbudowac borewicza na zdrowej budzie? Znając

> życie koszty wyjdą podobne

Z jednej strony może to i jest jakieś wyjście, ale są powody, dla których nie warto byłoby tego robić. Mimo, że blacha w ostatnich Polonezach była już cynkowana, to jednak są to nieco słabsze konstrukcyjnie auta i z tego co słyszałem niektóre egzemplarze z przodu wręcz pękają (i to pod wpływem normalnej eksploatacji, a nie jakiejś wyczynowej jazdy icon_eek.gif). Oprócz tego jest za dużo drobnych różnic żeby to zrobić. O ile przód łatwo da się zrobić, o tyle z tyłem byłoby dużo gorzej - pas tylny, szyby za tylnymi drzwiami, nieco inne przetłoczenia itp. W takim wypadku (tak jak ktoś wspomniał) już lepiej byłoby sobie wyrzeźbić Coupe albo 3D. I dlatego moim zdaniem lepiej poświęcić czas na szukanie przyzwoitego egzemplarza niż rzeźbić sobie Borewicza nawet z najlepszego Plusa ok.gif Tym bardziej jeśli komuś zależałoby akurat na oryginalności niż na samym posiadaniu "oldskulowego" pojazdu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ano silnik ten sam, u mnie za domem na wiosce stoi jeszcze starszy (sąsiada) - niestety "troche"

> już wrósł... :

> http://konnieciu.bestspace.pl/galeria/wolga_lada_budzow_042009/large/00000024.jpg

ten wrosnięty to nie jest 407?? icon_eek.gif

IMO najpiękniejszy radziecki samochód jaki powstał 893goodvibes.gif

no.niech będzie, zaraz po Wołdze Gaz-21 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.