Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia


Amadi90

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy w aucie czegoś takiego nie robiłem. Czy opłaca się takie coś robić na zimę w samochodzie i jak się za to zabrać, bo nie za bardzo wiem co i jak ? I czy jak już się zrobi taką konserwację to myć podwozie w zimie czy raczej nie? Auto ma już 9 lat, rdzy raczej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy w aucie czegoś takiego nie robiłem. Czy opłaca się takie coś robić na zimę w samochodzie i

> jak się za to zabrać, bo nie za bardzo wiem co i jak ? I czy jak już się zrobi taką

> konserwację to myć podwozie w zimie czy raczej nie? Auto ma już 9 lat, rdzy raczej nie widać.

Podwozie zawsze przed takim zabiegiem trzeba umyć i najlepiej jeszcze odtłuścić ( smary , oleje etc ).

Jak już umyjesz to kontrolujesz stan ubytków i po oczyszczeniu z ew, rdzy zabezpieczasz produktami przeciwdziałającymi korozji.

Okres na takie prace nie jest teraz najlepszy, no chyba że masz wielki ogrzewany garaż zlosnik.gif

Wszystko też zależy ile masz jeszcze zamiar jeździć tym samochodem - jak 1-2 lata to pewnie fabryczne zabezpieczenie bez problemu da radę, jak dłużej to IMHO lepiej poczekać do wiosny i zrobić to na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz zamiar jeszcze jeździć tym samochodem, jeśli długo to najlepiej zakonserwować, trzeba pamiętaćo tym, że podwozie do konserwacji powinnoi być czyste, BEZ RDZY!!!, rdzę należy wyszlifować do gołej blachy. Konserwacja powinna być zrobiona w temperaturze minimum 20 stopni. Polecam Środki do konserwacji noxudoll, niezapomnij zakonserwować profili zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie offtopowe pytanie grinser006.gif Wiadomo że jazda po głównych trasach w naszym kraju oznacza kilogramy soli na aucie. Po jezdzie auto jest wręcz całe bielutkie. Kiedy tak naprawdę jest to groźne dla nadwozia? Teraz ciągle utrzymuje się mróz ale co będzie jak przyjdzie odwilż? Koniecznie udać się do myjni aby wypłukać progi i nadkola?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opłaca się takie coś robić na zimę w samochodzie

Miałem zakonserwowany spód plus profile w październiku 2005 roku. W zeszłym roku montowałem hak, to kupiłem 1kg żeby uzupełnić, ale cały zużyłem trochę na siłe bo cały by mi nie poszedł a nie chciałem już zostawiać, bo i tak by się zmarnował. Przed konserwacją miałem dobrze umyte podwozie w wysokiej temperaturze. Koszt wtedy jaki mnie wyniósł to 200 zł robocizna plus mój materiał, ale robił sąsiad i było taniej. Konserwacja robiona pod ciśnieniem na gorąco, pistoletem podłączonym do sprężarki. Zdejmowane były nadkola i z tego co widzialem to dobrze było to zrobione. Na podwozie poszło mi 6kg a w profile 3kg, ale nie pamiętam jakiej firmy, ale nie było tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ścisnąć poślady i już umyć czy można poczekać do tego poniedziałku (odwilż)?

Ja zazwyczaj czekam z tym do wiosny, gdy już wiadomo, że więcej nie będą solić zlosnik.gif Częściej moim zdaniem nie warto.

Taka usługa nie jest tania, może kosztować kilkadziesiąt złotych. Tak to wygląda.

Na odwilż w środku zimy nie ma innej rady, jak po prostu zakonserwować samochód antykorozyjnie przed zimą i modlić się do Allacha, żeby fachowiec wykonujący konserwację był solidny. Albo patrzeć mu na ręce, ale na to nie każdy fachowiec pozwala, a jeszcze mniej właścicieli samochodów ma czas (porządna konserwacja trwa co najmniej 2 dni, więcej na ten temat może Ci powiedzieć na przykład Krzysiek82).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.