Skocz do zawartości

Omega 2,5 czy 3,0 v6?


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

koleś miał MV6 3.0

pięknie jeździło - mało awaryjne autko.

jedynie o rozrząd jak się zadba to OKI.

manuala nie polecałbym - zbyt mocny silnik może doprowadzić do spalenia sprzęgła, a wierz mi w automacie super się zbiera smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koleś miał MV6 3.0

> pięknie jeździło - mało awaryjne autko.

> jedynie o rozrząd jak się zadba to OKI.

> manuala nie polecałbym - zbyt mocny silnik może doprowadzić do spalenia sprzęgła, a wierz mi w

> automacie super się zbiera

A z tym rozrządem jakieś przeboje? Automat nie jest wybuchliwy?

Masz fajniejszego gifa w avatarze crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się zastanawiam, co lepsze i czy w ogóle warto? Ile to realnie pali?

Jeżeli masz dylemat między tymi dwoma silnikami to zdecydowanie 3.0.

Koszty napraw i ubezpieczenia te same, pali też właściwie tyle samo, a 40 koni pod kopytem więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się zastanawiam, co lepsze i czy w ogóle warto? Ile to realnie pali?

Jako posiadacz omegi B 2.0 16V powiem ci że jak brać to tylko 3.0, Spalanie takie same jak w 2,5 , ceny części takie same jak w 2,5 , koszty napraw takie same jak w 2,5 , ubezpieczenie takie same jak w 2,5. te 40 koni robi wielka różnicę, miałem okazję pojeździć zarówno 2,5 jak i 3,0 i różnica była kolosalna. Powiem jeszcze taka rzecz że mam znajomego który pracuje w tej samej firmie co ja i wykorzystuje auto prywatne do celów służbowych, spalanie na dystansie 1200km w cyklu mocno mieszanym według komputera JA-11.9l KOLEGA - 11.2l obydwa auta zagazowane ja 2 generacja on jakaś sekwencja BRC. 3.0 będzie trochę ciężej znaleźć w manualu ale automat całkiem nieźle sobie radzi. A i w taką pogodę jak mamy teraz za oknem będziesz musiał się przyzwyczaić w manualu do migającej kontrolki z napisem TC 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z tym rozrządem jakieś przeboje? Automat nie jest wybuchliwy?

chodzi mi o to aby wymieniąć na czas i będzie pracował ślicznie

automat naprawdę zaskakuje baaaaaardzo mile :-)

kolega jeździł bardzo ostro, wierz mi autko nie odpoczywało, zagazowane sekwencją i słowo daję, przez rok czasu dosłownie nic się nie działo dosłownie nic.

> Masz fajniejszego gifa w avatarze

dzięki wink.gif

chcesz to możesz skopiować i wstawić do Siebie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.0 w manualu (o ile znajdziesz) pali w miescie od 13 litrow w gore,

> w trasie ok 10. Raz udalo mi sie zejsc do 9.5 ale trasa byla pusta

a automacie przy spokojnej jezdzi i krotkim moscie (mam 4.22) pali mi 9-11 w trasie zalezy od stylu jazdy. miasto 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie jestem znawcą tematu, ale nie wiem czy wkładali po FL 3.0. Poza tym po FL jest system ESP a nie TC przynajmniej przy silniku 3,2. A zimą ESP przy tej mocy jest jak znalazł. Zimą jedyny poważny mankament omegi to duże spalanie (błoto pośniegowe) bo wychodzi z 16 l LPG + ze 3 l benzynki na 100 km. Ale latem to jest ze 13 gazu i prawie nic benzyny.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.