Skocz do zawartości

Kluczyk - immo


sinesium

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

mam taki problem.

W jednym z kluczyków scyzoryków mam uszkodzone immo ( auto po prostu na nim nie odpala ). Co można zrobić w rozsądnej cenie aby to naprawić? Domyślam się, że trzeba by wymienić elektronikę w kluczyku. Wówczas zapewne mógłbym sobie za pomocą ECUSCANa przypisać kod immo z nowej elektroniki do mojego komputera w aucie.

Proszę o informacje co powinienem uczynić ( ew. ile to będzie mnie kosztować ).

Z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

Witamy.

> mam taki problem.

> W jednym z kluczyków scyzoryków mam uszkodzone immo ( auto po prostu na nim nie odpala ). Co można

> zrobić w rozsądnej cenie aby to naprawić? Domyślam się, że trzeba by wymienić elektronikę w

> kluczyku.

Pojechać do klucz-serwisu, zrobić kopię(to się robi bez rozbierania kluczyka) pastylki immo w sprawnym kluczyku i włożyć do wadliwie działającego scyzoryka.

> Wówczas zapewne mógłbym sobie za pomocą ECUSCANa przypisać kod immo z nowej

> elektroniki do mojego komputera w aucie.

Nie mógłbyś bo FES nie obsługuje dodawania immo o czym pisałem 15 minut temu w tym wątku.

> Proszę o informacje co powinienem uczynić ( ew. ile to będzie mnie kosztować ).

30-50zł i chwila w domu na rozdłubanie uszkodzonego kluczyka, żeby do niego włożyć nową pastylkę.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopii się jeszcze nie da zrobić (jeżeli chodzi o transponder Megamos crypto występującego w kluczach code 2).

Na pociechę dodam , że nowszy transponder (code 3) dał się już skopiować. Trochę cierpliwości i czasu będą jakieś konkrety smile.gif

Dodam, że transponder code 2 jest prekodowany do danego auta. Według mnie logika transpondera jest powiązana logiką pilota. Jeżeli pojawi się możliwość sklonowania tego chipa na taki który przyjmie zapis to dam znać.

Obecnie działające firmy dorabiające klucze do Fiata lub inne typu code 2 wykonuja to w następujący sposó:

odczyt pamięci eprom w aucie

prekodowanie chipa (w niektórych wypadkach zapis transpondera wprost do epromu - wtedy od razu transponder odpala auto)

ewentualne zaprogramowanie testerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

BAS , krizem - to jak to w koncu jest z kopiowaniem danych z transpondera (kluczyka) do drugiego - bez podpinania sie do BSI ?

jeden z Was pisze ze mozna, 2'gi ze nie ...

wydaje mi sie ze wszystkie Stilo maja CODE 2 (poprawcie mnie jesli mi sie tylko wydaje wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega może być rację, że akurat immo w stilo nie da się kopiować.

> Pozdrawiam BAS

O ile dobrze czytam - to napisze po raz któryś - kupiłem używany kluczyk od Stilo - pojechałem do magika - wyją komp z Stilo szczytał numer i wklepał do kluczyka - dod wsadził w obudowę od Pandy - po małym przelutowaniu czegoś na płytce by sie zmieściło bezproblemowo niewiem.gif (zasłaniał i nie chciał sie dzielić wiedzą) - wiec da sie kopiować do kluczyka wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chciał sie dzielić wiedzą) - wiec da sie kopiować do kluczyka wszystko!

W ten sposób może tak, mi chodzi o kopiowanie takie, że bierzesz swój obecny kluczyk, wkładasz do maszynki kopiującej, jest odczytywany immo, następnie wkłada się czystą zapisywalną pastylkę(lub materiał z zapisywalną pastylką) i... masz gotową wierną kopię swojego immo.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile dobrze czytam - to napisze po raz któryś - kupiłem używany kluczyk od Stilo - pojechałem do

> magika - wyją komp z Stilo szczytał numer i wklepał do kluczyka - dod wsadził w obudowę od

> Pandy - po małym przelutowaniu czegoś na płytce by sie zmieściło bezproblemowo (zasłaniał i

> nie chciał sie dzielić wiedzą) - wiec da sie kopiować do kluczyka wszystko!

ym

nie bardzo rozumiem o co chodzi z ta panda, ale...

co myslicie o kupieniu kluczyka od rozbitka/anglika, ... stilona i programowaniu nie tylko immo ale i centralnego (na podstawie danych z bsi / dzialajacego kluczyka)?

da sie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co myslicie o kupieniu kluczyka od rozbitka/anglika, ... stilona i programowaniu nie tylko immo

> ale i centralnego (na podstawie danych z bsi / dzialajacego kluczyka)?

> da sie tak ?

Bez problemu da się taki kluczyk wprogramować(będą działać przyciski) przy pomocy FES, ale na programowanie immo trzeba jechać do ASO.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez problemu da się taki kluczyk wprogramować(będą działać przyciski) przy pomocy FES, ale na

> programowanie immo trzeba jechać do ASO.

> Pozdrawiam BAS

zgaduje ze przy pomocy ELM'a... ?

ale to raczej muci dzialac w 2'ga strone niz myslalem...

tj - mnie chodzilo o zgranie kodów z bsi i wgraniu do kluczyka. zgadza sie ?

czy do tego trzeba miec kod-karte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie kiedys pisalem w tej sprawie ale nie dostalem odp ...

Otoz posiadam 2 kluczyki jeden z przyciskami a drugi bez

Oo jakiegos czasu nie moge ani otworzyc ani zamknac auta za pomocy pilota który ma guziki (od otwierania ,zamykania itp )

Za pomocą tego kluczyka normalnie otwieram zamki ale mechanicznie tzn ręcznie i normalnie mi auto odpala...

Myślałem ze słaba bateria ale po wymianie to samo...

Co moge zrobić z tym fantem ( zakup używki z allegro a nastepnie przełozenie obecnej pastylki do używanego pilota rozwiąże problem , oczywiście kluczyk tzn końcówkę metalową też przełożę... )

Druga opcja dać sprawdzić ten wadliwy pilot ale nie mam pojęcia gdzie w okolicach Raciborza znajdę takiego speca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oo jakiegos czasu nie moge ani otworzyc ani zamknac auta za pomocy pilota który ma guziki (od

> otwierania ,zamykania itp )

Dioda na kluczyku zapala się? Jeśli tak i jeśli masz kod-kartę to spróbuj go ponownie wprogramować.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dioda na kluczyku zapala się? Jeśli tak i jeśli masz kod-kartę to spróbuj go ponownie wprogramować.

> Pozdrawiam BAS

Dioda sie zapala przy każdym naciśnięciu obojętnie jakiego guzika...

A ta kod karta zawiera MODEL<SERIE<KOD??? taka mała karteczka???

Jak moge to zaprogramować??? da sie za pomocą FESA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dioda sie zapala przy każdym naciśnięciu obojętnie jakiego guzika...

To ok.

> A ta kod karta zawiera MODEL<SERIE<KOD??? taka mała karteczka???

Taka mała, niebieska karteczka, zawiera kod mechaniczny i najważniejszy dla nas kod elektroniczny.

> Jak moge to zaprogramować??? da sie za pomocą FESA???

ELM+FES-w-full-wersji.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ok.

> > A ta kod karta zawiera MODEL

Ja mam biała karteczkę i na stronie zewnętrznej pisze Security code a na wewnętrznej: Model, Seria, Code - nie mam podziału na kod mech i elekt...

A możesz napisac krok po kroku jak to zrobić bo bym za raz poszedł sprawdzić czy da sie to u mnie zrobic ...

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam biała karteczkę i na stronie zewnętrznej pisze Security code a na wewnętrznej: Model, Seria,

> Code - nie mam podziału na kod mech i elekt...

Czy kod, który jest na tej karteczce ma 4 znaki? Jeśli tak to jest to kod od radia. Do gadania z BC potrzebujesz kod elektroniczny, który ma 5 znaków.

Tak wygląda karta kodowa, której potrzebujesz, ważny jest ten górny kod.

> A możesz napisac krok po kroku jak to zrobić bo bym za raz poszedł sprawdzić czy da sie to u mnie

> zrobic ...

Wkładasz kluczyk bez pilota do stacyjki, włączasz zapłon, łączysz się z BC, wybierasz zakładkę F7, wybierasz programowanie pilotów, wciskasz F10, wciskasz y, wprowadzasz 5 cyfrowy kod elektroniczny, wciskasz OK, wciskasz Y, wciskasz na pilocie dowolny przycisk(np. otwarcie drzwi) na 3 sekundy itd. aż zaprogramujesz wszystkie posiadane piloty, wtedy wciskasz n.

Generalnie postępujesz zgodnie z instrukcją.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sa tylko 4 cyfry więc znając zycie za samą ta karte zapłace z 200 zl pewnie i pewnie tylko ASO może mi je ściągnąć ( a jak mam auto z Francji to pewnie karty kodów nie dostane ... sick.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety sa tylko 4 cyfry więc znając zycie za samą ta karte zapłace z 200 zl pewnie i pewnie tylko

> ASO może mi je ściągnąć ( a jak mam auto z Francji to pewnie karty kodów nie dostane ... )

Nie ważne skąd jest auto, ASO może zamówić kartę i Ci sprzedać.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co widze cena takiej usługi to 160 zl prawda to ???

Nie śledzę cen, kiedyś dało się załatwić w ASO za 70zł, później słyszałem, że 200zł, możliwe że 160zł.

Zależy co Ci się uda utargować w ASO.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten sposób może tak, mi chodzi o kopiowanie takie, że bierzesz swój obecny kluczyk, wkładasz do

> maszynki kopiującej, jest odczytywany immo, następnie wkłada się czystą zapisywalną

> pastylkę(lub materiał z zapisywalną pastylką) i... masz gotową wierną kopię swojego immo.

> Pozdrawiam BAS

Tak podobno sie nie da - słowa speca. Podobno nie ma maszynki kopiującej do zmiennego kodu. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ym

> nie bardzo rozumiem o co chodzi z ta panda, ale...

> co myslicie o kupieniu kluczyka od rozbitka/anglika, ... stilona i programowaniu nie tylko immo

> ale i centralnego (na podstawie danych z bsi / dzialajacego kluczyka)?

> da sie tak ?

Własnie tak zrobiłem.

Kluczyk używany na AK za dobrą cenę ok.gif

Ze względu na to, że nie ma dostępu do czystych grotów do pilota od Stilo- dawany jest od Pandy (różnica długości)

Bez karty kodowej cała operacja trwała 30min i 350zł

w wyniku czego mam kartę kodową i kluczyk pilot w nowej obudowie od Pandy:

Koleś robi Fiaty - naprawia komputery itp - mózg cfaniak.gif

ul.Sienkiewicza 4 TYCHY, tel. 032 - 780 82 80

Dla potomnych - szybko, sprawnie i przystępnie cenowo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie tak zrobiłem.

> Kluczyk używany na AK za dobrą cenę

> Ze względu na to, że nie ma dostępu do czystych grotów do pilota od Stilo- dawany jest od Pandy

> (różnica długości)

> Bez karty kodowej cała operacja trwała 30min i 350zł

> w wyniku czego mam kartę kodową i kluczyk pilot w nowej obudowie od Pandy:

> Koleś robi Fiaty - naprawia komputery itp - mózg

> ul.Sienkiewicza 4 TYCHY, tel. 032 - 780 82 80

> Dla potomnych - szybko, sprawnie i przystępnie cenowo

Mogę tylko potwierdzić że KOCAR w Tychach załatwia sprawę sprawnie. Dorabiałem tam klucz bez posiadania karty kodowej, wyciągneli centralkę, odczytali jakiś kod, wyliczyli kod dla karty kodowej i mam już kod i dorobiony kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder Megamos 48 crypto ze stilo nie jest transponderem ze zmiennym kodem. jest to kod częściowo jawny (nie cały kod da się odczytać). Na dzień dzisiejszy można sklonować już transponder crypto philipsa stosowany np. w Pandzie. Ale na kopiowanie megamosa ze stilo trzeba jeszcze poczekać. Nie wykluczone, że to nastąpi - ale kiedy to trudno powiedzieć.

Co do kopiowania philipsa crypto - jest to możliwe tylko dla transpondera w "pastylce" a nie dla transpondera w układzie ... (zintegrowany z układem pilota lub smart key , itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie tak zrobiłem.

> Kluczyk używany na AK za dobrą cenę

> Ze względu na to, że nie ma dostępu do czystych grotów do pilota od Stilo- dawany jest od Pandy

> (różnica długości)

> Bez karty kodowej cała operacja trwała 30min i 350zł

> w wyniku czego mam kartę kodową i kluczyk pilot w nowej obudowie od Pandy:

> Koleś robi Fiaty - naprawia komputery itp - mózg

> ul.Sienkiewicza 4 TYCHY, tel. 032 - 780 82 80

> Dla potomnych - szybko, sprawnie i przystępnie cenowo

co to "AK" ?

problemem u mnie jest fakt, ze w moim stilo bylo juz zmieniane bsi - i ponoc dlatego nie ma mozliwosci zamowienia karty kodowej :/ (ktora w Poznaniu w zezlym roku kosztowala w auto-centrum 80zl)

a moze info o vin jest zapisane gdzies w danych BSI (i da sie na tej podstawie zamowic karte / zdobyc kody ?! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witam,

TNIEMY CYTATY

Witam ponownie,

Panowie można jakoś sprawdzić czy pilot działa tzn jest sprawny( fizycznie tego nie sprawdze bo nie otwiera zamków ani okien z pilota ale odpalic auto można i otworzyć ręcznie ) a problemem jest że sie rozkodował ???

Bo nie uśmiecha mi sie zamówić kartę kodową za ok 200 zl jak sie okaże że pilot jest zepsuty ( przy naciśnięciu jakiegoś guzika dioda miga normalnie ) mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ponownie,

> Panowie można jakoś sprawdzić czy pilot działa tzn jest sprawny( fizycznie tego nie sprawdze bo nie

> otwiera zamków ani okien z pilota ale odpalic auto można i otworzyć ręcznie ) a problemem jest

> że sie rozkodował ???

> Bo nie uśmiecha mi sie zamówić kartę kodową za ok 200 zl jak sie okaże że pilot jest zepsuty ( przy

> naciśnięciu jakiegoś guzika dioda miga normalnie )

a bateria nie jest słaba? kiedy wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku gdy bateria jest słaba - komputer sygnalizuje po odpaleniu samochodu.

sygnalizuje albo i nie.. ja miałem tak słabą ze otwierał mi z bardzo bliska, komputer nic nie pokazywał, po wymianie baterii problem zniknął..

Bateria kosztuje kilka zł myślę, że warto od niej zacząć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bateria wymieniona na nową i nadal to samo frown.gif ( jak naciskam guziki to dioda sie pali w pilocie ale brak reakcji auta ... oslabiony.gif

Nie wiem jak spr czy sie rozkodował pilot czy po prostu sie zepsuł a nie chce zamawiać karty kodowej jak można spr to "taniej" jak można ... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja również mam problem z pilotem tylko że w moim wypadku po wymianie baterii w kluczyku przestało mi działać otwieranie klapy bagażnika, zamiast tego samochód mi się zamyka więc mam dwa klawisze do zamykania. Wiecie może co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak spr czy sie rozkodował pilot czy po prostu sie zepsuł a nie chce zamawiać karty

> kodowej jak można spr to "taniej" jak można ...

karta kodowa nie służy tylko do kodowania kluczyków, służy także do kilku innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> karta kodowa nie służy tylko do kodowania kluczyków, służy także do kilku innych rzeczy.

A można wiedzieć do jakich jeszcze bo szkoda mi tych 200 zl ... icon_rolleyes.gif

Zaden "MAGIK" nie zrobi tego taniej niz w ASO??? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można wiedzieć do jakich jeszcze bo szkoda mi tych 200 zl ...

nie chce mi się tego jeszcze raz pisać: jakiś tekst

> Zaden "MAGIK" nie zrobi tego taniej niz w ASO???

że niby Ci kartę kodowa wyrobi?? rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Bez karty żaden magik nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyszło ale przy okazji można sobie kluczyk dorobić

a właśnie ile przy okazji taka przyjemność, bo ja nie wiem czy do SC nie będę musiał dorabiać kluczyka hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a właśnie ile przy okazji taka przyjemność, bo ja nie wiem czy do SC nie będę musiał dorabiać

> kluczyka

Pisałem tez wyżej w tym poście 350zł do Stilo + elektronika z pilota używanego (we własnym zakresie) = kluczyk i karat kodowa gratis.

Co do ceny w ASO (w 2009) jak temat przerabiałem to: 700zł za pilot z przyciskami + 100zł za kartę kodową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Ale sie dałem dzisiaj "wydymać " otoz pojechalem wyrobić kartę kodową ( myślałem ze pilot sie rozkodował ) i po wyciągnięciu i spr wyrobili mi kod niestety okazało sie że pilot nie działa (koszt 200 zl )

Potem zaproponowano mi że przełoży sie używaną płytkę do mojego pilota i ze będzie działać - zgodziłem sie bo nie chciałem wracać z kodem bez sprawnego pilota ... sciana.gif

Po namyśle doszedłem do wniosku że dałem sie wydymać ( 500 zl za all)ponieważ grot i immo zostało a jedynie płytkę przełożyli ... sciana.gif

Ale cóż za głupotę sie płaci klnie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.