Skocz do zawartości

Przekaźniki świateł mijania i drogowych


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jako iż po 13 latach w moim kropku światła są słabiutkie, wymienię je na nowe oraz chciałbym dołożyć przekaźniki na przednie lampy ( Fiat nie był tak hojny i nie dawał ich w 97' w standardzie w Punto )

W związku z tym wymyśliłem sobie taki schemacik, czy ma to prawo działać ?

przekazniki.jpg

Oraz drugie pytanie ( napisane na rysunku ) po ile A powinny mieć przekaźniki i bezpieczniki żeby to wszystko mi się nie popaliło ? Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Jako iż po 13 latach w moim kropku światła są słabiutkie, wymienię je na nowe oraz

> chciałbym dołożyć przekaźniki na przednie lampy ( Fiat nie był tak hojny i nie dawał ich w

> 97' w standardzie w Punto )

> W związku z tym wymyśliłem sobie taki schemacik, czy ma to prawo działać ?

Jak najbardziej będzie działać.

ale wystarczy jeden przekaźnik na światła mijania i jeden na drogowe, a z nich wyjście na bezpieczniki.

> Oraz drugie pytanie ( napisane na rysunku ) po ile A powinny mieć przekaźniki i bezpieczniki żeby

> to wszystko mi się nie popaliło ? Pozdrawiam

standardowe przekaźniki są na 20 lub 30A i one spokojnie wytrzymają.

jeśli masz żarówki 55W to bezpiecznik 10A będzie ok.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej będzie działać.

> ale wystarczy jeden przekaźnik na światła mijania i jeden na drogowe, a z nich wyjście na

> bezpieczniki.

Ale jeśli dobrze rozumiem to lewa i prawa strona jest na oddzielnej instalacji więc chciałbym zachować niezależność lewej i prawej strony wink.gif

> standardowe przekaźniki są na 20 lub 30A i one spokojnie wytrzymają.

> jeśli masz żarówki 55W to bezpiecznik 10A będzie ok.

> pozdr

OK , dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy jeden przekaźnik na światła mijania i jeden na drogowe,

ofkors, że po jednym przekaźniku wystarczy, lecz z punktu widzenia pewności ruchowej instalacji ja dałem osobne przekaźniki do mijania, drogowych i nawet do halogenów. ale może to takie małe zboczenie zawodowe... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.