Skocz do zawartości

Laser w radioodtwarzaczu - problem allegro :/


Quattroporte

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem radioodtwarzacz Alpine CDA-9884R na Allegro.

Wszystko ładnie pięknie gra poza cd sciana.gif Co prawda wybierałem go głownie ze wzgledu na USB z tyłu ale cd tez chciałbym słuchać.

Po zamontowaniu spradzałem USB, ustawiłem je sobie pod siebie i cos mnie tkneło by jeszcze cd sprawdzić. 1 cd - wczytuje ale tak strasznie głosno chodzi ze szok, 2 cd - głosno chodzi + przeskakuje, 3 cd - error, 4 cd - głosno chodzi. No zesz sciana.gif to wkładam znow 1 cd - error i tak jest ciagle. Same errory :/

Pytanie moje brzmi:

Czy moglo to byc spowodowane ze radio z cieplego (dom) wyniosłem na dwor i tam je montowałem?

Uszkodzony laser?

Moze wystarczy przeczyscic? Rozkrecac nie chce a plyty czyszczacej nie mam.

Pan od ktorego je kupilem twierdzi ze jak w czerwcu je z auta wyjmowal bylo ok. Od tego czasu lezało w domu i teraz je sprzedał.

Jakby to było padniety laser to co robic?

Odesłac i prosic o zwrot kasy?

Samemu naprawiac i on pokrywa strate?

Czy umowic sie na zwrot jakiejs tam czesci gotowki? Jak zwrot to ile?

frown.gifsciana.gif

To moje 7 radio z allego i pierwsze z klopotami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy moglo to byc spowodowane ze radio z cieplego (dom) wyniosłem na dwor i tam je montowałem?

Ja tak miałem smile.gif Po prostu soczewka mi zaparowała smile.gif

Później wszystko wróciło do normy smile.gif

> Moze wystarczy przeczyscic? Rozkrecac nie chce a plyty czyszczacej nie mam.

Powinno pomóc, ale lepiej się nie podejmuj na razie.

> Odesłac i prosic o zwrot kasy?

Jeśli to co napisałem o zaparowanej soczewce nie pomoże, to odsyłaj i zgłoś zwrot kasy. Nie rozkręcaj i nie naprawiaj na własną rękę bo gość się z tego wywinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak miałem Po prostu soczewka mi zaparowała

> Później wszystko wróciło do normy

ok.gif tylko ile mam czekać? confused.gif

> Powinno pomóc, ale lepiej się nie podejmuj na razie.

> Jeśli to co napisałem o zaparowanej soczewce nie pomoże, to odsyłaj i zgłoś zwrot kasy. Nie

> rozkręcaj i nie naprawiaj na własną rękę bo gość się z tego wywinie.

hmm.gif przemyślę waytogo.gif

EDIT:

Byłem w aucie i juz czyta cd tyle ze jest strasznie głosno (szumy wydobywaja sie z radioodtwarzacza podczas odczytu cd) i przerywa... erroru poki co nie ma ale i tak nie jest dobrze frown.gif

Bedzie lepiej jak sie np w aucie rozgrzeje po dluzszej jezdzie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ile mam czekać?

> przemyślę

> EDIT:

> Byłem w aucie i juz czyta cd tyle ze jest strasznie głosno (szumy wydobywaja sie z radioodtwarzacza

> podczas odczytu cd) i przerywa... erroru poki co nie ma ale i tak nie jest dobrze

> Bedzie lepiej jak sie np w aucie rozgrzeje po dluzszej jezdzie? :/

raczej lepiej nie bedzie slaby laser a w alpinach lasery zawsze do d...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej lepiej nie bedzie slaby laser a w alpinach lasery zawsze do d...............

Nigdy nie mialem problemu z laserami w Alpine, a mialem ich 3 i do tego 3 zmieniarki.

Najgorsze lasery to maja: JVC i to tego tragiczne do wyczyszczenia sick.gif. Lipne tez sa w wielu modelach Blaupunkt'a oraz Clarion'a oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie mialem problemu z laserami w Alpine, a mialem ich 3 i do tego 3 zmieniarki.

> Najgorsze lasery to maja: JVC i to tego tragiczne do wyczyszczenia . Lipne tez sa w wielu modelach

> Blaupunkt'a oraz Clarion'a

To co sadzić o moim modelu? Feler który się sam usunie czy nie ma nawet o tym mowy? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co sadzić o moim modelu? Feler który się sam usunie czy nie ma nawet o tym mowy? :/

Moze faktycznie jest brudny. Ale do czyszczenia lepiej nie uzywac specjalniej plyty, bo potrafi ona tylko zaszkodzic. Najlepiej dobrac sie do napedu i przemyc oczko.

Ja kiedys sie zdziwilem, ze u mnie w Alpinie zaczela przeskakiwac plyta podczas odtwarzania. Siedziala ona w radiu z pol roku, bez wyciagania. Gdy ja wyjalem to okazalo sie, ze byla zakurzona zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy objawów.

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów i po ogrzaniu przy okazji wnetrza płyta wczytała się.

Lecz podczas wczytywania napęd zaczyna głosno chodzić. W zadnym radio ktore miałem dotychczas tak glosno nie było.

Płyta przeskakuje, tzn jakby ktoś przewijał ja do przodu co chwilke. slinka.gif Napedu nie bede rozbierał bo to tylko problem. Jutro dzwonie do Pana w sprawie odesłania radia za pobraniem. Bo z tej maki to juz chleba nie bedzie frown.gif

No chyba ze jakies pomysły? Do domu zabrać i odkurzaczem spróbować wessać przez otwór wszystko co się da? Bo radio mi sie strasznie spodobało zarówno wizualnie jak i akustycznie i chciałbym je jakos sensownie naprawic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie przypomnialo co wczesniej wydawalo mi sie nie istotne... po podlaczeniu radioodtwarzacza okazalo sie iz w srodku byla cd sprzedajacego. Czyli wynika z tego ze cd byla w napedzie podczas transportu i kilka miesiecy gdy radio lezalo w domu.

Moglo to tez miec wplyw na te usterke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lecz podczas wczytywania napęd zaczyna głosno chodzić. W zadnym radio ktore miałem dotychczas tak

> glosno nie było.

Jesli było to slychac w glosnikach, to najpewniej był problem z masą/ekranem kabli chinch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.