Skocz do zawartości

Xsara Picasso - spryskiwacz


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Padł spryskiwacz (nie słychać w ogóle silniczka pompki) - i nie wiem czy to silniczek czy bezpiecznik. W instruckji w ogóle nie ma bezpiecznika spryskiwacza jako takiego. Może ktoś wie gdzie go szukać czy który to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padł spryskiwacz (nie słychać w ogóle silniczka pompki) - i nie wiem czy to silniczek czy

> bezpiecznik. W instruckji w ogóle nie ma bezpiecznika spryskiwacza jako takiego. Może ktoś wie

> gdzie go szukać czy który to może być?

jeśli działają wycieraczki to bezpiecznik ok.gif są na tym samym co pompka spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padł spryskiwacz (nie słychać w ogóle silniczka pompki) - i nie wiem czy to silniczek czy

> bezpiecznik. W instruckji w ogóle nie ma bezpiecznika spryskiwacza jako takiego. Może ktoś wie

> gdzie go szukać czy który to może być?

Wstawic do garazu z dodatnia temperatura poczekac az rozmarznie i jak dalej nie bedzie efektu to niestety obstawiam, ze pompka wyzionela ducha. O ile oczywiscie bezpieczniki sa w porzdaku...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstawic do garazu z dodatnia temperatura poczekac az rozmarznie i jak dalej nie bedzie efektu to

> niestety obstawiam, ze pompka wyzionela ducha. O ile oczywiscie bezpieczniki sa w porzdaku...

> pozdr.

> M.

To było by idealne rozwiązanie, tyle tylko że jak zamarznie płyn (z resztą zimowy) to słychać jak silniczek "walczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było by idealne rozwiązanie, tyle tylko że jak zamarznie płyn (z resztą zimowy) to słychać jak

> silniczek "walczy".

Bazując na doświadczeniach z clio2, nie koniecznie - w poprzednim roku plyn zimowy (nie zamarzł), a poniżej zera na dworze spryski nie działają (nie słychać było pracy pompki)

W lato rozebrałem wszystko przeczyściłem styki - psikałem sprajem miedziowym i przy -18 wszystko hula - może u Ciebie też dostała się wilgoć do styków przy pompce? Jak masz możliwość to rozbierz i zobacz czy dochodzi prąd do pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było by idealne rozwiązanie, tyle tylko że jak zamarznie płyn (z resztą zimowy) to słychać jak

> silniczek "walczy".

Nie zawsze. U mnie nie było słychać, też myślałem, że ubiłem pompkę. A jak odtajała to zaczęła działać. Dolałem niebieskiego koncentratu Sonax'a (nawiasem mówiąc polecam - jest rewelacyjny) do zbiorniczka i zapomniałem o problemie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padł spryskiwacz (nie słychać w ogóle silniczka pompki) - i nie wiem czy to silniczek czy

> bezpiecznik. W instruckji w ogóle nie ma bezpiecznika spryskiwacza jako takiego. Może ktoś wie

> gdzie go szukać czy który to może być?

Instrukcja, str. 104 zlosnik.gif bezpiecznik F14 skrzynka pod maską

Ale może być cały i trzeba tylko postawić samochód w cieple

Powodzenia cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instrukcja, str. 104 bezpiecznik F14 skrzynka pod maską

> Ale może być cały i trzeba tylko postawić samochód w cieple

> Powodzenia

U mnie to strona 116, a bezpiecznik F14 to "Gniazdo diagnostyczne - + zasilania kalkulatora 1.6i."

Ja mam 2.0 HDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padł spryskiwacz (nie słychać w ogóle silniczka pompki) - i nie wiem czy to silniczek czy

> bezpiecznik. W instruckji w ogóle nie ma bezpiecznika spryskiwacza jako takiego. Może ktoś wie

> gdzie go szukać czy który to może być?

mojemu bratu tez nie dziala spryskiwacz i nie wie ktory to bezpiecznik o ile taki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w cytrynach ale ja mam pługa i przy mrozach zamarzł mi płyn. Poleciał bezpiecznik z silniczka, wycieczki działały a spryskiwacz ni hu hu. Okazało się że bezpiecznik ze spryskiwacza jest pod maską a nie w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padł spryskiwacz (nie słychać w ogóle silniczka pompki) - i nie wiem czy to silniczek czy

> bezpiecznik. W instruckji w ogóle nie ma bezpiecznika spryskiwacza jako takiego. Może ktoś wie

> gdzie go szukać czy który to może być?

Miałem podobnie - przepalił się bezpiecznik, jeden z 10-tek w skrzynce pod maską. Nie pamiętam, jaki numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobnie - przepalił się bezpiecznik, jeden z 10-tek w skrzynce pod maską. Nie pamiętam,

> jaki numer.

No i znalazłem: faktycznie bezpiecznik F14 pod maską (na kompie mam zeskanowaną jakąś inną wersję instrukcji obsługi, w aucie pod F14 widnieje spryskiwacz szyby przedniej) - PRZEPALONY!

Zakupię nooffkę i dam znać czy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i znalazłem: faktycznie bezpiecznik F14 pod maską (na kompie mam zeskanowaną jakąś inną wersję

> instrukcji obsługi, w aucie pod F14 widnieje spryskiwacz szyby przedniej) - PRZEPALONY!

> Zakupię nooffkę i dam znać czy jest OK.

jak bedziesz mial zamarzniety plyn to moze znow sie przepalic ale nie musi

milego psiukania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.