Skocz do zawartości

Padł prędkościomierz i obrotomierz


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawiły mi się niestety problemy z obrotomierzem i prędkościomierzem w moim puntolocie. Najpierw coś chrobotało w zestawie wskaźników potem zaczął szwankować obrotomierz - na przemian działał i przestawał. Wreszcie kilka tygodni temu padł całkiem. Na dodatek kilka dni temu przestał działać prędkościomierz i licznik kilometrów - coś poszurało i po kilku minutach wskazówka "umarła".

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy wystarczy wymienić zestaw zegarów czy trzeba będzie też wymienić linkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego wątku więc się podepnę zeby.GIF

U mnie Punto II HGT przestało działać podświetlenie licznika.

Po włączeniu świateł nie podświetla licznika i pokręteł od nawiewu.

Nie zapala się kontrolka włączonych świateł mijania i przeciwmgielnych tak z przodu jak i z tyłu, wszystkie inne kontroli działają, co to może być za dziadostwo hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie wątkiem ale odpowiedzi trochę jakby nie na temat smile.gif

Mam jeszcze jedno pytanie - po ewentualnej wymianie zegarów stan licznika nie będzie się zgadzał ze stanem faktycznym - czy przestawienie licznika to prosta operacja(czytaj będę mógł to zrobić sam) czy trzeba będzie się udać do fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za zainteresowanie wątkiem ale odpowiedzi trochę jakby nie na temat

> Mam jeszcze jedno pytanie - po ewentualnej wymianie zegarów stan licznika nie będzie się zgadzał

> ze stanem faktycznym - czy przestawienie licznika to prosta operacja(czytaj będę mógł to

> zrobić sam) czy trzeba będzie się udać do fachowca?

dasz radę zrobić samemu smile.gif

ja chociaż miałem okazję wstawiać u siebie liczniki z znacznie mniejszymi przebiegami... zawsze podbijałem je do autentycznego grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odświeżam temat - wymieniłem zestaw zegarów i o ile obrotomierz działa to prędkościomierz dalej "strajkuje".

Wychodzi na to, że albo jest padnięty (kupiłem oczywiście używkę)albo uszkodzona jest linka. Czy można to jakoś łatwo rozpoznać? Dodam tylko, że przy wyciąganiu zestawu liczników linka tkwiła w otworze prędkościomierza i mogłem są spokojnie wyciągnąć z pancerza (czy jak się to nazywa smile.gif ). Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżam temat - wymieniłem zestaw zegarów i o ile obrotomierz działa to prędkościomierz dalej

> "strajkuje".

> Wychodzi na to, że albo jest padnięty (kupiłem oczywiście używkę)albo uszkodzona jest linka. Czy

> można to jakoś łatwo rozpoznać? Dodam tylko, że przy wyciąganiu zestawu liczników linka tkwiła

> w otworze prędkościomierza i mogłem są spokojnie wyciągnąć z pancerza (czy jak się to nazywa

> ). Czy tak ma być?

problemu z prędkosciomierzem szukaj z drugiej strony linki, czyli przy skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o łopatologiczne wytłumaczenie co ma zrobić - no i czy jest to na tyle proste, że poradzę sobie sam czy mam od razu jechać do mechanika? tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.