Skocz do zawartości

OPONY LETNIE - EDYCJA 2011


Dareek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To może ja zacznę.

Co sądzicie o oponach Uniroyal RainExpert? Opinie zbierają bardzo dobre i tutaj też ktoś chwalił Uniroyale.

Wiem, że są "miękkie", ale misiek robi rocznie 10-12kkm więc to nie problem.

Zastanawiam się nad rozmiarem 175/70 R13 - dobrze kombinuję? Felgi stalowe fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może ja zacznę.

> Co sądzicie o oponach Uniroyal RainExpert? Opinie zbierają bardzo dobre i tutaj też ktoś chwalił

> Uniroyale.

> Wiem, że są "miękkie", ale misiek robi rocznie 10-12kkm więc to nie problem.

Wszyscy co używają sobie chwalą i polecają. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może ja zacznę.

> Co sądzicie o oponach Uniroyal RainExpert? Opinie zbierają bardzo dobre i tutaj też ktoś chwalił

> Uniroyale.

> Wiem, że są "miękkie", ale misiek robi rocznie 10-12kkm więc to nie problem.

> Zastanawiam się nad rozmiarem 175/70 R13 - dobrze kombinuję? Felgi stalowe fabryczne.

oponki jak najbardziej do polecenia

co do rozmiaru tez bedzie ok ale licz sie z tym ze w miare przycierania sie opon bedzie mocno uwypuklala sie slabosc opon na mokrym w porownaniu to takich samych ale w rozmiarze 155

ja poszedlem w .. balon.. 165/80/13 i poki co uwazam ze jest to swietne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może ja zacznę.

> Co sądzicie o oponach Uniroyal RainExpert? Opinie zbierają bardzo dobre i tutaj też ktoś chwalił

> Uniroyale.

> Wiem, że są "miękkie", ale misiek robi rocznie 10-12kkm więc to nie problem.

> Zastanawiam się nad rozmiarem 175/70 R13 - dobrze kombinuję? Felgi stalowe fabryczne.

Przejechałem na tych oponach ok 30 tkm - wyglądają jak nowe Polecam w ciemno - ja mam 165/65 R14

super na deszcz jak i na suchy asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uniroyal nie polecam, po ok 15 tyś pandą rzucało na wszystkie strony

uniroyal rainexpert 155/80 - w marcu zacznie sie trzeci sezon... unikanie dziur i przede wszystkim krawężników, aquaplaning nie wystepuje do 70km/h - powyzej juz troche czuć. i samochod chodzi jak po szynach - moze luzy w zawieszeniu a nie opony? hm? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam uniroyale reinexperty 195/60R15 i jestem super zadowolony po 10 tysiącach, super się sprawują... uważam że to dobra i tania opona letnia

kupowałem je sklepie http://www.oponypso.pl była dobra cena z odbiorem i montażem w serwisie, wybierając je sugerowałem się testem ADAC tam zajeły wysoką pozycję, zobaczymy co będzie po drugim sezonie, mam nadzieje że nic się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a coś więcej na ten temat?-jaki był powód tego rzucania ( opony uniroywal 155)

powodu nie znam, zmieniłem opony i wszystko wróciło do normy, opony poszły do starego samochodu i było ok

terez panda jeżdzi na fuldach 155/80/13 z przodu- opony średnie i z tyłu continental eco 155/80/13 to są lepsze opony.

teraz chyba kupię michelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> ma ktoś doświadczenia z toyo? t1r r1r r888 lub innymi?

proxes cf-1 - super sie jezdzi czy to na suchym czy mokrym, gorzej na sniegu - zero trzymania, ale w koncu to opona letnia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zle

> i bardzo zle

Jeśli chodzi o Passio (letnia, 6 lat na niej przelatałem) to się zgadzam.

Do zimówek - Frigo Directional (5 lat jeżdzenia Seicento i wszędzie to auto wjechało) i S30 (4. rok w Pandzie idzie) - zero zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak się wtrącę ...:) a o Dębicy jakie macie zdanie? o oponkach

letnie tragedia, zimowe s-30, troszkę lepsza, szczególnie w terenowych warunkach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o Passio (letnia, 6 lat na niej przelatałem) to się zgadzam.

> Do zimówek - Frigo Directional (5 lat jeżdzenia Seicento i wszędzie to auto wjechało) i S30 (4. rok

> w Pandzie idzie) - zero zastrzeżeń.

passio mialem w uniaku.. masakra.. sliskie totalnie do bani na mokrym

s30... na kopnym sniegu wg mnie jedna z lepszych ale co z tego skoro

- na mokrym i blocie posniegowym sliskie i nie trzymajace w zakretach

- po 2 sezonach zaczely wylazic druty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za opinie:) bo mój staż to maleńki więc lepiej się podpytać bardziej doświadczonych

jezeli szukasz letnich to warto (w sumie niewiele) dolozyc i kupic rainexperty od uniroyala - bardzo mila opona i bardzo dobrze spisuje sie w czasie "mokrego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja chcę kupić takie oponki

> http://moto.allegro.pl/nowe-opony-yokohama-155-80r13-79t-s760-okazja-i1496088469.html

to tzw. leżaki- przestrzegam przed takimi- nie wiadomo jak były przechowywane- mogą mieć odkształcenia od przechowywania i tym samym źle się prowadzić stukać, ściągać etc.

dołóż parę pln i kup pełnowartościowe opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to tzw. leżaki- przestrzegam przed takimi- nie wiadomo jak były przechowywane- mogą mieć

> odkształcenia od przechowywania i tym samym źle się prowadzić stukać, ściągać etc.

> dołóż parę pln i kup pełnowartościowe opony

A kij z tym co piszesz ale jaka cena yikes.gif darmo dajo i jelenia trafo bo darmo panic.gif a że będziesz jeździł do pierwszego guza to ok gorzej jak strzli w czasie jazdy w pandzie to powązki i aleja zasłużonych błagam nie kupujcie takiego gówna old.gif ile wydasz więcej 50 czy 100 na 4 sztukach moim zdaniem nie warto oszczędzać busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kij z tym co piszesz ale jaka cena darmo dajo i jelenia trafo bo darmo a że będziesz jeździł

> do pierwszego guza to ok gorzej jak strzli w czasie jazdy w pandzie to powązki i aleja

> zasłużonych błagam nie kupujcie takiego gówna ile wydasz więcej 50 czy 100 na 4 sztukach

> moim zdaniem nie warto oszczędzać

cena wcale okazyjna nie jest- doliczając koszty wysyłki różnica miedzy uniroyalami RainExpert na 4 szt wychodzi ok 60 pln icon_eek.gif ( cena wg. netcar.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cena wcale okazyjna nie jest- doliczając koszty wysyłki różnica miedzy uniroyalami RainExpert na 4

> szt wychodzi ok 60 pln ( cena wg. netcar.pl)

Nie znasz się liczy się cena ok.gif a jak się kliknknie to jest po akcji i wtedy + koszty przesyłki no.gif a jak jeszcze potem się sprawdzi ceny to na bank jest lipa no.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie przesadzacie, takie stare to one nie są, to nie bułki

Twoje życie Twoje zdrowie i Twoja kasa ok.gif- moim zadaniem 60 pln za kpl to żadna oszczędność tym bardziej, iż opon w przeciwieństwie do bułek nie kupuje się codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> s30... na kopnym sniegu wg mnie jedna z lepszych ale co z tego skoro

> - na mokrym i blocie posniegowym sliskie i nie trzymajace w zakretach

> - po 2 sezonach zaczely wylazic druty

Moim zdaniem są to trwałe (nacięcia na całej grubości bieżnika) i dobre opony. Doskonale w kopnym śniegu.

Często jeżdżę w Beskidy - potrafiłem wjechać tam gdzie lepsze wozy na "lepszych" oponach nie mogły.

Na mokrym wystarczy troszkę uważać. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem są to trwałe (nacięcia na całej grubości bieżnika) i dobre opony. Doskonale w kopnym

> śniegu.

> Często jeżdżę w Beskidy - potrafiłem wjechać tam gdzie lepsze wozy na "lepszych" oponach nie mogły.

> Na mokrym wystarczy troszkę uważać.

potwirdzam.. na kopny snieg oponka jest swietna ale wg mnie w innych warunkach jest to bardzo slaba mizerna opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aktualnie Goodyear UG 6

Ciekawe dlaczego nie ma jej w 155/80 R13 ?... hmm.gif

Ja na następną zimę wezmę chyba Pierelli Carving w homologowanym rozmiarze. Opinie ma niezłe tylko że nie ma ona indeksu T. Nie za bardzo można coś sensownego do Pandy kupić w tym rozmiarze żeby też indeks T miało. niewiem.gif

ps: sorry za off topic

ps2: jeśli chodzi o letnie to latałem na Passio, P3000 i U680 i jak dla mnie to Uniroyal waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe dlaczego nie ma jej w 155/80 R13 ?...

moze zwyczajnie wyszla z oferty? Ja swoje kupowalem w 2005 roku wiec.. ciutek czasu uplynelo smile.gif

> Ja na następną zimę wezmę chyba Pierelli Carving w homologowanym rozmiarze. Opinie ma niezłe tylko

> że nie ma ona indeksu T. Nie za bardzo można coś sensownego do Pandy kupić w tym rozmiarze

> żeby też indeks T miało.

> ps2: jeśli chodzi o letnie to latałem na Passio, P3000 i U680 i jak dla mnie to Uniroyal

lato obecnie mam Uniroyal rainexpert - poki co tylko pozytywne opinie o tej oponie moge powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

> którą z opon uważacie za lepszą:

> barum brillantis 2 czy fulda ecocontrol?

> edyta.

> rozmiar 165/65

Fulda, piszę o szerokości 165 waytogo.gif

Barum na mokrym słabszy w mojej ocenie, na Fuldzie zrobiłem jakieś 20kkm w P2,

Baruma ujeżdżałem w Fabii, barum wg mnie słabszy waytogo.gif

PeeS, szukaj ewentualnie Kleber Dynaxer HP2, genialna oponka za małą kasę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> sava effecta są teraz po84 zł z wysyłką

> 155/80/13 czy warto je kupić?

> wiadomo że to nie jakość continentala

> kto jeżdził na nich

pojde po bandzie - za naprawde niewiele wiecej np rainexperty po 132 zl) mozesz miec opony o 2 klasy lepsze - a zakup wbrew pozorom nie wyjdzie duzo drozszy bo nie kupujesz opon co miesiac

a nie sadze by opona w takiej cenie byla czyms... sensownym

czyli na suchym bedzie w miare OK (bo to potrafi wiekszosc opon) ale na mokrym bedzie sliska albo bardzo sliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sava effecta są teraz po84 zł z wysyłką

> 155/80/13 czy warto je kupić?

> wiadomo że to nie jakość continentala

> kto jeżdził na nich

lepiej dołóż i kup cos markowego z dobrymi opiniami ok.gif

moim zdaniem oszczednosc na zyciu w kwocie 200zł jest niezbyt dobrym pomysłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.