Skocz do zawartości

Padł kluczyk - kodowanie w ASO


wozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój IMMO nie rozpoznaje kluczyka "scyzoryka". Zapasowym odpalam auto bez problemu. Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że zakoduja ponownei kluczyk i powinno pomóc. I teraz pytanie, czy faktycznie moze tak być że sie sam "rozkodował" czy jednak uszkodził? ASO chce za to 120pln. Czy gdzieś indziej poza ASO moge zakodować kluczyk?

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mój IMMO nie rozpoznaje kluczyka "scyzoryka". Zapasowym odpalam auto bez problemu. Dzwoniłem do ASO

> i powiedzieli że zakoduja ponownei kluczyk i powinno pomóc. I teraz pytanie, czy faktycznie

> moze tak być że sie sam "rozkodował" czy jednak uszkodził? ASO chce za to 120pln. Czy gdzieś

> indziej poza ASO moge zakodować kluczyk?

> Prosze o pomoc.

W każdym dobrym punkcie dorabiania kluczy powinni Ci zaprogramować kluczyk. W większości przypadków zapewne będzie to się wiązało z pozostawieniem klucza na np2 dni (pytanie czy dla siebie też nie dorobią kluczyka a za pewien czas panda sama nie zniknie z parkingu...)

Cenowo wyjdzie pewnie to samo

Chyba że usterka leży gdzieś indziej.. bo jak długo mam samochody nie przypominam sobie żeby imo w kluczyku rozkodowało się samo z siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym dobrym punkcie dorabiania kluczy powinni Ci zaprogramować kluczyk. W większości przypadków

> zapewne będzie to się wiązało z pozostawieniem klucza na np2 dni (pytanie czy dla siebie też

> nie dorobią kluczyka a za pewien czas panda sama nie zniknie z parkingu...)

> Cenowo wyjdzie pewnie to samo

> Chyba że usterka leży gdzieś indziej.. bo jak długo mam samochody nie przypominam sobie żeby imo w

> kluczyku rozkodowało się samo z siebie

Kiedys Immo w tej nowej wersji można było programowac tylko w ASO, a jescze wcześneij ASO odsyłało kluczyk, lub dostawało nowy z/do Bielska.

Czyli według Ciebie cena jest podobna jak na wolnym rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mój IMMO nie rozpoznaje kluczyka "scyzoryka". Zapasowym odpalam auto bez problemu. Dzwoniłem do ASO

> i powiedzieli że zakoduja ponownei kluczyk i powinno pomóc. I teraz pytanie, czy faktycznie

> moze tak być że sie sam "rozkodował" czy jednak uszkodził? ASO chce za to 120pln. Czy gdzieś

> indziej poza ASO moge zakodować kluczyk?

> Prosze o pomoc.

Aso zwykle korzystają z usług jakiegoś profesjonalnego punktu zajmującego się dorabianiem kluczy i kodowaniem immo, więc po co płacić za pośrednictwo, sam poszukaj takiego punktu w swoim mieście.

Zrobią to na poczekaniu po uprzednim umówieniu się!

Co do ceny to tak nie rozpaczaj bo do mojego taka usługa kosztuje ok. 600zł!

Są takie marki w których przeprogramowanie immo kosztuje nawet ponad 1000zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mój IMMO nie rozpoznaje kluczyka "scyzoryka". Zapasowym odpalam auto bez problemu. Dzwoniłem do ASO

> i powiedzieli że zakoduja ponownei kluczyk i powinno pomóc. I teraz pytanie, czy faktycznie

> moze tak być że sie sam "rozkodował" czy jednak uszkodził? ASO chce za to 120pln. Czy gdzieś

> indziej poza ASO moge zakodować kluczyk?

> Prosze o pomoc.

nie jest to jakaś kwota zaporowa, kiedyś było dużo drożej waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mój IMMO nie rozpoznaje kluczyka "scyzoryka". Zapasowym odpalam auto bez problemu. Dzwoniłem do ASO

> i powiedzieli że zakoduja ponownei kluczyk i powinno pomóc. I teraz pytanie, czy faktycznie

> moze tak być że sie sam "rozkodował" czy jednak uszkodził? ASO chce za to 120pln. Czy gdzieś

> indziej poza ASO moge zakodować kluczyk?

> Prosze o pomoc.

wieczorem napiszę Ci więcej szczegółów co i jak waytogo.gif

EDIT

więc po kolei

1. Panda ma immo kodowany systemem Code 2 ( zawiera transponder 46 crypto)

2. z tego co mi wiadomo jest problem z kodowaniem tego typu kluczyków.

3. Ponieważ w grudniu zgubiłem kluczyk ( ale go znalazłem mlot.gif to się dowiadywałem ile kosztuje jego dorobienie.

W Rzeszowie robią poza ASO tutaj koszt ok 270 pln

cena dotyczy zwykłego kluczyka

4. w przypadku scyzoryka problem jest poważniejszy ponieważ jak padła sama pastylka to jest ona zintegrowana z płytką sterownika centralnego zamka

Zrobiłem foto takiej płytki masz zaznaczony immo

284593574-immo.jpg

co bym zrobił w Twoim przypadku?

Jeśli okaże się że immo po ponownym kodowaniu nie śmiga to zakodować poza ASO samą pastylkę i przykleić po odwrotnej stronie tej płytki np taśmą dwustronną i będzie śmigać, tym bardziej że zapewne pilot (czyli otwieranie zamykanie ) działa bez problemu

Dorabianie kompletnego scyzoryka to koszt ponad 600 pln

post-33228-14352511179946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu było wolne miejsce wiec pojechałem do ASO. Przy okazji wymiany oleju opowiedziałem o moim problemie z immo i kluczykiem scyzorykiem. Pan zaproponował mi ponowne zakodowanie i dał nadzieję że kluczyk ożyje. Podpięli examiner sprawdzili i elektryk powiedział że niestety kluczyk jest uszkodzony, nie udało się zakodować od nowa. Pogodzony zabrałem kluczyki zapłaciłem i stwierdziłem, że przestał działać pilot ze scyzoryka. Wróciłem wkurzony do ASO i dowiedziałem sie że tak ma być po zresetowaniu i wyczyszczeniu kluczyka przestaje działać także centralny. Czyli kluczyk na śmietnik , zamów nowy! Kazałem przywrócić im poprzedni stan, (dużo nerwowego gadania) argumentująć że nie zostałem poinformowany o tym że może się tak stać, na co ASO stwierdziło że zawsze jest takie ryzyko i podpisałem zgodę na wykonanie usługi kodowania kluczyka. W celu "pogodzenia" zaproponowali wymianę kluczyka na nowy w tym kodowanie gratis za ok. 580pln! Podziękowałem im ( na razie) i powiedziałem że będe reklamował usługę. Jestem wp...ny!

Poradźcie co zrobić: walczyć z ASO i pisać reklamację? Czy kupić nowy kluczyk u nich?

A tak w ogóle to o co chodzi z tym powiązaniem immo i central w kluczyku? Nie miałem o tym bladego pojęcia, myślałem że immo to immo (pastylka niepodłączona z elektroniką która sie zepsuła). Poza tym nie ufałem temu elektrykowi, szybko to robił i stwierdził diagnozę; po całej sytuacji jeszcze raz proponowałem aby podłączyli się examinerem , ale nie chcieli...

Poradźcie co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne byłeś w Auto Res-ie- czyli norma czerwona.gif

ta firma już dawno powinna mieć odebraną autoryzację za kompletną ignorancję i brak podstawowej wiedzy czerwona.gif

Po prostu matoł usunął z pamięci body kluczyk i po ptokach facepalm.gif

Przygotuj pismo do FAP ale nim je wyślesz zadzwoń na infolinię do FAP i opisz ustnie całą sytuację ze szczególnym naciskiem na fakt iż nie poinformowano Cie o ryzyku związanym z dalszym uszkodzeniem kluczyka i zrobili to bez Twojej zgody i wiedzy. Żądaj nowego kluczyka i tyle na koszt Dealera bo oni go uszkodzili.

Gwarantuję że podejście do Twojej osoby w tym pierdzołku zmieni się diametralnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne byłeś w Auto Res-ie- czyli norma

> ta firma już dawno powinna mieć odebraną autoryzację za kompletną ignorancję i brak podstawowej

> wiedzy

> Po prostu matoł usunął z pamięci body kluczyk i po ptokach

> Przygotuj pismo do FAP ale nim je wyślesz zadzwoń na infolinię do FAP i opisz ustnie całą sytuację

> ze szczególnym naciskiem na fakt iż nie poinformowano Cie o ryzyku związanym z dalszym

> uszkodzeniem kluczyka i zrobili to bez Twojej zgody i wiedzy. Żądaj nowego kluczyka i tyle na

> koszt Dealera bo oni go uszkodzili.

> Gwarantuję że podejście do Twojej osoby w tym pierdzołku zmieni się diametralnie

Czyli Darku można to było zrobić bez usuwania funkcjonalnosci centralnego zamka? Bo oni twierdzą że nie można było. I druga sprawa czy kluczyk jest do uratowania np. poza ASO jeżeli faktycznie jest skasowany z body? I czy da sie wtedy odzyskać immo i sterowanie centralnym czy tylko immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Darku można to było zrobić bez usuwania funkcjonalnosci centralnego zamka?

Wiesz - tego nie wiem - wiem na pewno że o takim zagrożeniu powinni Cie wcześniej poinformować i wówczas byś był świadom ryzyka

Bo oni twierdzą że

> nie można było.

Jassne- jak zwykle robią z cżłowieka kretyna

I druga sprawa czy kluczyk jest do uratowania np. poza ASO jeżeli faktycznie

> jest skasowany z body? I czy da sie wtedy odzyskać immo i sterowanie centralnym czy tylko

> immo?

Z tego co wiem raz wykasowany kluczyk z Code 2 jest już nie do zakodowania ponownie- rzekome względy bezpieczeństwa.

Z tego co mi wiadomo to samo jest ze sterownikiem centralnego.

Wojtku- walcz z FAP, a jak się nie uda to będziesz kombinował- może zadzwoń tutaj - specjalizują się w naprawie wszelkiej elektroniki grupy Fiata.

Procedura zakodowywania nowego kluczyka polega na tym, iż zamawiasz z dołączonej do dokumentów karty w ASO kluczyk.

Następnie tzw surówka ( tj wycięty jest tylko grot) jest programowana do immo i sterownika centralnego przy pomocy Examinera już na miejscu w ASO.

W z tego co wiem przypadku lkuczyków z Code 2 może taką próbę wykonać TYLKO RAZ.

dlatego np - TAKI zestaw z Allego, mimo że nowy jest nie do zainstalowania w autku. Musiałbyś mieć do zestawu oryginalny body oraz sterownik silnika.

Skąd to wiem- rozpoznawałem temat gdy dorabiałem kluczyk scyzoryk i przy ostatnich przygodach z jego zagubieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpisywałeś coś w czym było by napisane, że trzeba się liczyć, iż może nastąpić uszkodzenie

> kluczyka?

Nic takiego nie podpisywałem. Podpisałem tylko papier gdzie było napisane: Test - próba kodowania klucza i akceptację ceny usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się pod temat.

Czy kupując TAKI zestaw na Allegro i mając oryginalnie jeden syzoryk i jeden zwykły klucz da się z tego zwykłego przenieść immo do tego zakupionego na Allegro scyzoryka tak żeby jeszcze tym nowym scyzorykiem dało się otowierać i zamykać auto?

Jak ktoś nie załapał to chodzi mi o to żeby mieć do Pandy 2 scyzoryki lub w razie awarii oryginalnego scyzoryka nie bulić 600 zł za nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dołączę się do pytania kolegi,

czy mając oryginalny scyzoryk ze sterowaniem centralnym i zwykły kluczyk, po zakupie innego scyzoryka i przełożeniu do niego grota i "pastylki" ze zwykłego kluczyka da radę jakoś zaprogramować/uruchomić w nim sterowanie centralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.