Skocz do zawartości

Żarówka halogenowa w reflektorze NIEhalogenowym.


jj09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa reflektory - jeden przystosowany do żarówek halogenowych, drugi - nie. Kupiłem w sklepie żarówki halogenowe 100W, bo nie mieli zwykłych 40W, które miałem wcześniej i elegancko świecą. Niestety na przeglądzie mechanik powiedział, że niedługo będę musiał wymienić reflektor(ten nieprzystosowany do halogenów), bo lustra się wypalą czy coś. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności to Ci się kostki w lampach popalą ok.gif też miałem 100W żarówki i skończyło się po ok połowie roku na wymianie kostek w lampach bo się popaliły wink.gif

btw

uzupełnij profil ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam pół roku i będę musiał kupić reflektor?

Bo nowy kosztuje ok.50zł, a dwie żarówki prawie 40zł (a chyba lepiej mieć 100W niż 40W - nie katuje to akumulatora chyba bardzo, a lepiej widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mam pół roku i będę musiał kupić reflektor?

> Bo nowy kosztuje ok.50zł, a dwie żarówki prawie 40zł (a chyba lepiej mieć 100W niż 40W - nie katuje

> to akumulatora chyba bardzo, a lepiej widać).

lepiej widać, to fakt ok.gif ale instalacja elektryczna nei jest przystosowana do takich żarówek i szybko pójdzie szukać miłości 270747800-sex.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam dwa reflektory - jeden przystosowany do żarówek halogenowych, drugi - nie. Kupiłem w

> sklepie żarówki halogenowe 100W, bo nie mieli zwykłych 40W, które miałem wcześniej i elegancko

> świecą. Niestety na przeglądzie mechanik powiedział, że niedługo będę musiał wymienić

> reflektor(ten nieprzystosowany do halogenów), bo lustra się wypalą czy coś. Prawda to?

Ja mam o takie żarówki i po 6 miesiącach nic się z lustrem nie dzieje, ani też nie palą się co miesiąc jak ktoś mnie tutaj straszył.

A świecą o niebo lepiej niż normalne. A skoro masz lampę do wymiany to kup z oprawą H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam o takie żarówki i po 6 miesiącach nic się z lustrem nie dzieje, ani też nie palą się co

> miesiąc jak ktoś mnie tutaj straszył.

> A świecą o niebo lepiej niż normalne. A skoro masz lampę do wymiany to kup z oprawą H4.

ale my mówimy o żarówkach 100W wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej widać, to fakt ale instalacja elektryczna nei jest przystosowana do takich żarówek i szybko

> pójdzie szukać miłości

Dlatego lepiej zapodać wiązkę z przekaźnikami i P45t i wsio będzie świecić jak ta lala waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego lepiej zapodać wiązkę z przekaźnikami i P45t i wsio będzie świecić jak ta lala

mam przekaźniki, ale kostki nie wytrzymały chińskich HOD'ów sick.gif a naprawdę fajnie świeciły buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam przekaźniki, ale kostki nie wytrzymały chińskich HOD'ów a naprawdę fajnie świeciły

bo piny przy kostkach trza lutować i dbać by zawsze był dobry styk.

dobrze zrobiona kostka spokojnie wytrzymuje żarówkę 100/140W

inna sprawa ze plastikowe odbłyśniki stosowane w uno kiepsko znoszą mocniejsze źródła światła.

o właściwych przekrojach przewodów , przekaźnikach itp itd to już nie mówię .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak przez fabrykę to tylko zagniecione

Miałem zagniecione fabrycznie - zgniły ze starości zeby.GIF Mam zagniecione, świeci dobrze i nawet bez przekaźników old.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak przez fabrykę to tylko zagniecione

U siebie wsio lutowane, nawet przy przekaźnikach, a zasilanie przekaźników 4mm icon_eek.gif trochę ciężko było upchać w podstawkę przekaźnika ale teraz światła świecą waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po primo żarówki 100W są nielegalne w polsce

po drugie jest coś takiego jak żarówka H5 (H4 w oprawie R2)

po trzecie jak ktoś umiejętnie włoży to H4 siedzi w kloszu

po czwarte jak chcesz jaśniej to oddaj odbłyśniki do regeneracji, kup nowe lampy lub cokolwiek podobnego i załóż odpowiednie żarówki, montując przy tym zasilanie poprzez odpowiednią instalację przekaźnikową

ps. i tak najlepiej świecą soczewki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam, mam dwa reflektory - jeden przystosowany do żarówek halogenowych, drugi - nie. Kupiłem w

> sklepie żarówki halogenowe 100W, bo nie mieli zwykłych 40W, które miałem wcześniej i elegancko

> świecą. Niestety na przeglądzie mechanik powiedział, że niedługo będę musiał wymienić

> reflektor(ten nieprzystosowany do halogenów), bo lustra się wypalą czy coś. Prawda to?

Prawda. W Uno przy przepisowych żarówkach 50/55 W odbłyśniki szlag trafia po nie dłużej niż 5 latach. Jeżeli włożyłeś żarówki (nielegalne) 100/80W to wydzielają znacznie więcej ciepła i szybciej zarżną odbłyśniki. A obawiałbym się też, czy nie strzelą szkła przy nagłym zalaniu wodą z kałuży, bo to są w sumie małe lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.