Skocz do zawartości

Sprowadzony skuter na Allegro - jakie opłaty i koszty?


Kuracjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jest sobie aukcja ze skuterem 50cm3, po niewyraźnym zdjęciu tablicy wniskuję, że jest z Francji.

Cena skutera to 1400,-

Quote:

Posiadam wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji , kupujacy zwolniony z opłaty skarbowej.


Nie mam zielonego pojęcia ile z tym jest łażenia po urzędach i ile może czekać mnie wydatków.

Może mi to ktoś ładnie naświetlić?

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli kupujący zwolniony z opłaty skarbowej to dostaniesz fakture vat lub vat marza

> Pozdrawiam

Sprzedający napisał mi, że mogą być problemy z niektórymi wydziałami komunikacji przy urzędach jeśli ma sie tylko fakturę.

Prawda to?

No i nie dowiedziałem się jakie to są mniej więcej koszty i gdzie sie udać po dokonaniu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku, przy vat marzy od sprzedawcy z Polski (a sprzet z Wloch) robiłem poniższe czynności:

- stacja kontroli (zrobią Ci pierwszy przegląd w kraju, nie musisz mieć tablic, spiszą VIN) - być może przegląd z zagranicy jest ważny ale musiałbyś podrążyć temat na google okolo. 60-80 zl

- rejestracja (koszt ok. 190 zł)

- ubezpieczenie (PZU z 60-100 zł)

Chodzenia tyle, co przy rejestracji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Jest sobie aukcja ze skuterem 50cm3, po niewyraźnym zdjęciu tablicy wniskuję, że jest z Francji.

> Cena skutera to 1400,-

> Quote:

> Posiadam wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji , kupujacy zwolniony z opłaty skarbowej.

> Nie mam zielonego pojęcia ile z tym jest łażenia po urzędach i ile może czekać mnie wydatków.

> Może mi to ktoś ładnie naświetlić?

> Pozdrawiam

W zeszłym tygodniu rejestrowałem skuter kupiony w PL z innego powiatu. Przerejestrowanie 112.50 PLN + przegląd rejestracyjny 50 PLN. Jakiś czas temu zmieniły się przepisy i teraz co 2 lata trzeba robić przegląd rejestracyjny motoroweru. Czeka mnie jeszcze przekalkulowanie OC od poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym tygodniu rejestrowałem skuter kupiony w PL z innego powiatu. Przerejestrowanie 112.50 PLN

> + przegląd rejestracyjny 50 PLN.

Eee?

Ale to nie pozostaje w zbieżności z rejestracją.

Chyba, że po prostu się skończył.

> Jakiś czas temu zmieniły się przepisy i teraz co 2 lata

> trzeba robić przegląd rejestracyjny motoroweru.

3 lata po 1 rejestracji jako nowego, potem po 2, a potem co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee?

> Ale to nie pozostaje w zbieżności z rejestracją.

> Chyba, że po prostu się skończył.

> 3 lata po 1 rejestracji jako nowego, potem po 2, a potem co roku.

... nieprawda

zgodnie z

Quote:

Dziennik Ustaw z 2009 r. Nr 97 poz. 802

10) art. 81 otrzymuje brzmienie:

"Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

.

.

.

.

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee?

> Ale to nie pozostaje w zbieżności z rejestracją.

> Chyba, że po prostu się skończył.

> 3 lata po 1 rejestracji jako nowego, potem po 2, a potem co roku.

Pierwsza rejestracja w 2006 roku. Badania bezterminowe. Teraz przy przerejestrowaniu (zakup od pierwszego właściciela) zgodnie ze zmienionymi przepisami musiałem pojechać na przegląd rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co na wiosnę będzie akacja " łat skuter" bo mój jest 3 lata po rejestracji

> i ktoś wie na czym polega takie badanie ? mierzą vmaxa?

U mnie polegało to na sprawdzeniu numeru ramy i oświetlenia. Tego dnia było -8stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedający napisał mi, że mogą być problemy z niektórymi wydziałami komunikacji

problemy sa zwykle

Ja z tymi samymi papierami bylem 3 razy bo zwykle czegos brakowalo. Za 3 czy 4 razem poszedlem jedynie sie umowic na kolejna wizyte ale zarejestrowalem bo byl jakis koles i jemu wszystko pasowalo

Za ktoryms razem zawolali umowe dealerska miedzy firma ktora je sprowadza i ktora mi wystawila homologacje a firma z ktorej ja kupilem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i proszę ja Was, dupa.

Właśnie wróciłem z urzędu i nie zarejestrują mi skutera na podstawie faktury, muszę mieć dowód rejestracyjny.

Może da się to jakoś ugryźć jednak?

Może są jakieś przepisy, które by mi pomogły?

A może mamy kogoś w Wydziale Komunikacji w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ja z tymi samymi papierami bylem 3 razy bo zwykle czegos brakowalo. Za 3 czy 4 razem poszedlem

> jedynie sie umowic na kolejna wizyte ale zarejestrowalem bo byl jakis koles i jemu wszystko

> pasowalo ...

rob jak ja celujac w roznych dniach w roznych godzinach a pewnie za ktoryms razem komus bedzie wszystko pasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co na wiosnę będzie akacja " łat skuter" bo mój jest 3 lata po rejestracji

> i ktoś wie na czym polega takie badanie ? mierzą vmaxa?

sprawdzają nr ramy, światła, sygnał dźwiękowy,opony, hamulce....to wsjo...5 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzają nr ramy, światła, sygnał dźwiękowy,opony, hamulce....to wsjo...5 minut roboty

Akurat byłem na SKP ze skuterem na początku kwietnia. Wyłącznie światła interesowały kontrolera. Akurat akumulator mi padł na amen, to musiałem odpalić sqta z kopniaka, żeby mu te światła zademonstrować. I na kolejne 2 lata luzik. palacz.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.