Skocz do zawartości

Astra G 1,6 8V -emisja spalin.


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.znajomy ma Astre G 1.6 8V 82 KM. dzis zapaliła mu sie kontrolka od emisji spalin. Co i gdzie

> zajżeć

Silnik ten ma dwie sondy lambda, drugą za katalizatorem więc na początek do sprawdzenia druga lambda oraz sam katalizator. Może skład spalin by sprawdzić? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzej auto tak żeby wiatrak trochę popracował. Potem przy ponownym uruchomieniu auta może się okazać że check przestanie świecić. Czy auto z lpg?? Ja ostatnio miałem awarie na listwie wtryskowej tez check się jarał. Skończyło się regeneracja listwy i wszytko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,6 8V i dwie sondy

Z16SE jak najbardziej ma dwie sondy. A wracajac do pytania głownego: ja bym jakiś czas pojeździł z palącą się kontrolką. W moim przypadku było tak że po iluś tam uruchomieniach silnika sama zgasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z16SE jak najbardziej ma dwie sondy. A wracajac do pytania głownego: ja bym jakiś czas pojeździł z

> palącą się kontrolką. W moim przypadku było tak że po iluś tam uruchomieniach silnika sama

> zgasła.

Autem jezdzi od 7miesięcy ,zabaczymy co tam nawaliło.A dzwine bo ja mam w reno tez chyba walnieta druga sonde a nic nie wyswietla.Kiedys na kompie gość mi powiedział że ma stała wartość . hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autem jezdzi od 7miesięcy ,zabaczymy co tam nawaliło.A dzwine bo ja mam w reno tez chyba walnieta

> druga sonde a nic nie wyswietla.Kiedys na kompie gość mi powiedział że ma stała wartość .

Może być problem z zapłonem (wypadanie zapłonów) lub z zaworami (niedomykające się zawory wydechowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.