Skocz do zawartości

Alfa Romeo 147 1.6 120KM dużo pali


yasko1888

Rekomendowane odpowiedzi

itam, Temperatura dochodzi do 90 stopni. Sprawa polega na tym, że średnie spalanie po rozgrzaniu w miescie doszlo mi juz do 11 i pewnie wzrosnie. Jeżdze dosyć oszczędnie kręcąć go do 3tysiecy i na chwilowym zużyciu pokazuje mi np. na 4 biegu przy 80km/h miedzy 15 a 12 l/100km jadac na drugim biegu w okolicach 2 tysiecy obrotach chwilowe spalnie wacha sie nawet do 18, 19 od 14 zale od dlugosci jazdy przy tych obrotach. Po podpieciu pod komputer wyskoczyl tylko błąd B1006 błąd czujnika poziomu paliwa i U1601 usterka lini CAN. Nie wiem co one oznaczają proszę o jakąś pomoc. Czytałem temat o przypływce, może to to ? Chyba, że mam się nie przejmować, bo takie spalanie chwilowe macie. Opony 205/55/16. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> itam, Temperatura dochodzi do 90 stopni. Sprawa polega na tym, że średnie spalanie po rozgrzaniu w

> miescie doszlo mi juz do 11 i pewnie wzrosnie.

A to jest dużo dla tego silnika ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się spalaniem chwilowym ponieważ te dane dotyczą tylko pracy silnika w danych warunkach. Zwróć uwagę na podawane przez komputer spalanie średnie albo najlepiej wylicz sobie sam ile samochód spala.

Dla przykładu podam Ci, że spalanie chwilowe przy mocnym przyśpieszaniu potrafi podskoczyć do 60l/100km albo i więcej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz wadliwy czujnik poziomu paliwa, to i spalanie może pokazać wadliwie.

A tak na poważnie to 11l w mieście to normalne spalanie. Miałem taką swego czasu i paliła średnio 8-9l/100km. W trasie przy 90km/h wychodziło 6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> itam, Temperatura dochodzi do 90 stopni. Sprawa polega na tym, że średnie spalanie po rozgrzaniu w

> miescie doszlo mi juz do 11 i pewnie wzrosnie. Jeżdze dosyć oszczędnie kręcąć go do 3tysiecy i

> na chwilowym zużyciu pokazuje mi np. na 4 biegu przy 80km/h miedzy 15 a 12 l/100km jadac na

> drugim biegu w okolicach 2 tysiecy obrotach chwilowe spalnie wacha sie nawet do 18, 19 od 14

> zale od dlugosci jazdy przy tych obrotach. Po podpieciu pod komputer wyskoczyl tylko błąd

> B1006 błąd czujnika poziomu paliwa i U1601 usterka lini CAN. Nie wiem co one oznaczają proszę

> o jakąś pomoc. Czytałem temat o przypływce, może to to ? Chyba, że mam się nie przejmować, bo

> takie spalanie chwilowe macie. Opony 205/55/16. Z góry dziękuję za pomoc.

11l to dużo? mnie paliła 10l w trasie, fakt faktem że przy ciężkim bucie... ale w mieście to i do 14l przy ostrej jeździe spalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wolniej jedziesz, tym większe spalanie chwilowe na biegach 1 - 3 przy obrotach jak dla piątego biegu

dlatego miałeś takie duże wartości

zatankuj do pełna, przejedź 200 albo 300 km i znów nalej mu do pełna

z tego łatwo się dowiesz ile pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji 1.6 pali w mieście 11.1 l/100km, a 2.0 21.1 l/100km i wierzyć mi się nie chce aby komuś paliła mniej jeśli testy spalania producenta wykonywane są w idealnych warunkach według normy 1999/100/CE.

Dane z instrukcji ze strony 314, którą można pobrać w formie elektronicznej http://aftersales.fiat.com/ELUM/main.asp...00&markID=2

Czyżby w Polsce Alfy zachowywały się tak jak Panzerkampfwagen-y typu Passat, że po przekroczeniu granicy naszego kraju automagicznie palą mniej niż fabryka podaje ? hahaha.gif

11 litrów w cyklu miejskim dla 1.6, to normalne, a nie duże spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według instrukcji 1.6 pali w mieście 11.1 l/100km, a 2.0 21.1 l/100km i wierzyć mi się nie chce aby

> komuś paliła mniej jeśli testy spalania producenta wykonywane są w idealnych warunkach według

> normy 1999/100/CE.

> Dane z instrukcji ze strony 314, którą można pobrać w formie elektronicznej

> http://aftersales.fiat.com/ELUM/main.asp...00&markID=2

> Czyżby w Polsce Alfy zachowywały się tak jak Panzerkampfwagen-y typu Passat, że po przekroczeniu

> granicy naszego kraju automagicznie palą mniej niż fabryka podaje ?

> 11 litrów w cyklu miejskim dla 1.6, to normalne, a nie duże spalanie.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak nie znasz literek to do podstawówki trzeba się cofnąć. Instrukcja obsługi str 273 147 2,0 TS oraz 2.0 TS selespeed cykl miejski 12,1, cykl poza miastem 7,0 , cykl mieszany 8,9. oink.gif Strony 314 w instrukcji nie ma oink.gif

Jako nowy użytkownik to wypadałoby się przywitać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak nie znasz literek to do podstawówki trzeba się cofnąć. Instrukcja

> obsługi str 273 147 2,0 TS oraz 2.0 TS selespeed cykl miejski 12,1, cykl poza miastem 7,0 ,

> cykl mieszany 8,9. Strony 314 w instrukcji nie ma

Nie mam zamiaru się sprzeczać ale autor wyraźnie pisze o spalaniu w MIEŚCIE, więc jak ktoś pisze, że max mu pali 9, to najwyraźniej powinien sobie przeczytać "Wstęp do bajek" Ignacego Krasickiego. To taka osoba wprowadza w błąd autora, który szuka przyczyny dla czego mu autko za dużo pali, a prawda jest taka, że wszystko jest w normie. Co niektórzy to potwierdzają (wyjątki od polskiej mentalności zaniżania ?!).

Ponadto przedmiotem sprawy jest wersja 1.6 jak w temacie "Alfa Romeo 147 1.6 120KM dużo pali " i tutaj mógłbym Ci wyliczać o nie umiejętności zrozumienia tekstu lub jak ty o nieznajomości literek, cyferek. Tylko co to wniesie do sprawy ? Odpuszczę sobie takie ataki.

Co do instrukcji. Opierałem się na instrukcji prze FL, która ma 328 stron ale ilość stron nie jest chyba istotna dla przedmiotu sprawy, a raczej szukaniem kija wink.gif W jednej, jak i w drugiej wartości są takie same.

> Jako nowy użytkownik to wypadałoby się przywitać

W tym miejscu muszę ci przyznać rację. Cześć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem teraz dwa dni i na komputerze przy takiej jeździe do 3 tesięcy obrotów, delikatnie spalanie pokazajuze 13 - 13,5l /100km Za 50zł zrobiłem 80km. Wydaje mi się, żę zawiesza się termostat. Zdażyło się pokazać 90 stopni i dzisiaj i wczoraj na odcinku 15km w miescie nie doszło do tej temperatury. Utrzymywała się od ok. 65 do 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w żadnej instrukcji w mieście żadna alfa z silnikiem 2,0 TS nie ma spalania 21 litrów !!!!

Ojej, przecież widać, że jest to literówka, czeski błąd. To cytat z instrukcji i wystarczyło spojrzeć i pomyśleć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wracam do tematu, teraz troszkę wiecej jeżdże i temperatura dochodzi normalnie do 90 stopni ale

> spalanie w mieście jest między 14-14,5 czy to naprawde norma ?

w moim 1,6 TS w Warszawie spalanie kształtowało się z reguły na poziomie 11-12 litrów. Nie wiem jak to będzie wyglądało we Wrocławiu, ale 14 to IMHO trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wracam do tematu, teraz troszkę wiecej jeżdże i temperatura dochodzi normalnie do 90 stopni ale

> spalanie w mieście jest między 14-14,5 czy to naprawde norma ?

Przepływka lub sonda lambda. hmm.gif

Na kompa i pomierzyć.

Powodzenia. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wykres zrobiony po podłaczeniu do komputera autka. Jazda normalna ze stałą prędkościa oraz nagłe przyspieszanie. Tak zarejstrował pracę przypływki i sond. Oprócz tego wyszyły błedy p 1177 i 1178 po krótkim teście, nie pojawiły się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.