Skocz do zawartości

jaką mieszanke slicków brać?


Kooboosh

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem ostatecznie 2 markgumy w rozmiarze 165/55/R13.

> Opinia na różnorakich forach jest skrajnie różna, ale nie mogę dalej czekać aż pojawią się na

> allegro slicki 13 w średniej mieszance i jeszcze w rozmiarze pasującym do cc/sc.

> PS Jakie są Wasze doświadczenia z markgumem?

jezdzilem na mark gumie w dwoch sejakach jezdze teraz w e30 i bede jezdzil nadal(chyba ,ze sie jakos mocno dorobie to sie na prawdziwe sliki sie przesiąde).

mi sie na tymbardzo fajnie jezdzi, zadna seryjna opona tak nie trzyma(moze tylko toyo 888 ale to tez drogie i do cento rozmiaru dobrego niema).

szału niema ale ogólnie polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem na mark gumie w dwoch sejakach jezdze teraz w e30 i bede jezdzil nadal(chyba ,ze sie

> jakos mocno dorobie to sie na prawdziwe sliki sie przesiąde).

> mi sie na tymbardzo fajnie jezdzi, zadna seryjna opona tak nie trzyma(moze tylko toyo 888 ale to

> tez drogie i do cento rozmiaru dobrego niema).

> szału niema ale ogólnie polecam

No właśnie, kolega z forum sprzedaje toyo, ale rozmiar dziwny bo 185/60.R13.

Przecież to nie ma bata żeby weszło przy sprężynach eibach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, kolega z forum sprzedaje toyo, ale rozmiar dziwny bo 185/60.R13.

> Przecież to nie ma bata żeby weszło przy sprężynach eibach

widziałem takie opony w cento ale to wielki balon.

poza tym pewnie bedzie plywal i ciezko sie bedzie napedzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że cały czas piszecie opinie do kajtków... a ja potrzebuję opony na 1/4.

Wstępnie byłem zainteresowany advanami, ale się trochę spóźniłem.

Przez ostatnie wydarzenia w Japonii, polski dystrybutor Yokohamy, u którego cena opony jest do przyjęcia, nie jest w stanie mi potwierdzić, czy moze zrealizować takie zamówienie (opony ciągnął by z Jokohamy).

Znalazłem magazyn w Anglii, w ktorym ponoć są, ale jak wcześniej chcieli po przeliczeniu na nasze nei cały 1kpln z przesyłką, to teraz się robi dużo za dużo, bo ceny podnieśli.

R888, niestety nie ten rozmiar.

avony, czy inne slicki na allegro to też balony sick.gif

pozostaje chyba markgum hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, że cały czas piszecie opinie do kajtków... a ja potrzebuję opony na 1/4.

> Wstępnie byłem zainteresowany advanami, ale się trochę spóźniłem.

> Przez ostatnie wydarzenia w Japonii, polski dystrybutor Yokohamy, u którego cena opony jest do

> przyjęcia, nie jest w stanie mi potwierdzić, czy moze zrealizować takie zamówienie (opony

> ciągnął by z Jokohamy).

> Znalazłem magazyn w Anglii, w ktorym ponoć są, ale jak wcześniej chcieli po przeliczeniu na nasze

> nei cały 1kpln z przesyłką, to teraz się robi dużo za dużo, bo ceny podnieśli.

> R888, niestety nie ten rozmiar.

> avony, czy inne slicki na allegro to też balony

> pozostaje chyba markgum

ale do 1/4 to chyba nie problem że opona jest balon hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja biore slick 165/55/13 mieszanka średnia

Znalazłem fajne slicki na tej aukcji'

http://allegro.pl/show_item.php?item=1512427679

koleś sprzedaje co prawda 5 sztuk, ale za 2 chce minimum 700 zł.

No chyba że zalicytuje ktoś ze mną i potem się podzielimy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, że cały czas piszecie opinie do kajtków... a ja potrzebuję opony na 1/4.

Ja mam do ćwiary markguma z najbardziej miękką mieszanką w stukonnym seju. Nie używam auta na codzień a jedynie do sprintów, tak więc kwestia szybkiego ich zuzycia odchodzi na daleki plan. Teraz będzie trzeci sezon jak je mam i polatam na nich jeszcze długo. Po rozgrzaniu, albo w cieple dni kleją porządnie. Jak to slick strasznie gwiżdżą na gładkim wink.gif

Rajdowcy odradzali uzywania ich w kjsach z uwagi na to, że to nalewka i przy upalaniu w zakrętach bedzie szybko odpadac kawałami, a wiec czesciej trzeba będzie je zmieniać. Do jazdy na prostej z uwagi na cene i "normalny" profil jest waytogo.gif

p.s. majac na przodzie markgumy, a na pustym tyle goodyeary, w zakrętach lub przy ostrym hamowaniu trzeba pilnowac dupki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia z Markgumami i R888:

W jednej Hondzie wolnossacej troszke ponad 200 HP mialem markgumy 185/55/14 mieszanka miekka i szczerze powiem,

ze nie zadowolily mnie zbytnio, ale to dlatego ze wybralem zbyt maly rozmiar. Dosc ciezka opona, jak na swoje gabaryty

W drugiej Hondzie doladowanej okolo 300 HP mialem Toyo R888 195/50/15 i musze powiedziec, ze to rewelacyjna opona.

Klei rewelacyjnie na suchym. Na mokrym oczywiscie jest gorzej, ale zdarzylo mi sie na nich wygrac klase podczas deszczu (w Rykach).

Po prostu trzeba odpowiednio dobierac sobie cisnienie. Zbijalem nawet do 0,8 bara.

W trzeciej Hondzie wolnossacej ponad 200 HP mialem tez Toyo R888 w rozmiarze 195/50/15 i spisywaly sie swietnie.

Bylem tym autem na tych oponach tylko raz na 1/4 mili w Dajtkach, ale wygralem klase smile.gif

Sejem planuje na razie jezdzic w zakretach na smietnikach (mam jakies Barumy), ale pozniej pewnie kupie Markgumy ze wzgledu na dobre rozmiary i ceny.

Na 1/4 mili do Seja, jesli mialbym krotka skrzynie to wybralbym R888 na trzynastce.

Jesli skrzynia troszke dluzsza, to Markgumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche różnicy w rozmiarze jest:

40 mm w srednicy kola na niekorzysc r888 to sporo, ale pamietaj, ze na przyklad same opory toczenia cisnieniem w oponie:

Wystartujesz na wyzszym cisnieniu w oponach (np. ponad 2 bary) - mniejsze opory toczenia, troszke gorszy start.

Wystartujesz na nizszym cisnieniu (np 1,2 bara) - wieksze opory toczenia, ale lepszy start.

Poza tym wiele zalezy od Twoich preferencji. Jak lubisz wystartowac z wysokich obrotow (6000 rpm)

z drugiego biegu, to moze lepsza bylaby szersza opona, a jesli lubisz wystartowac z nizszych obrotow z jedynki,

to moze lepsza bylaby ta wezsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche różnicy w rozmiarze jest:

patrz 175/50/13 i 165/55/13 ...różnica w średnicy tylko 6-7mm a różnica widoczna gołym okiem...

Przy R888 to już kartofel crazy.gif

myslę, że na taką amatorkę jak my to styknie markgum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam do ćwiary markguma z najbardziej miękką mieszanką w stukonnym seju. Nie używam auta na

> codzień a jedynie do sprintów, tak więc kwestia szybkiego ich zuzycia odchodzi na daleki plan.

> Teraz będzie trzeci sezon jak je mam i polatam na nich jeszcze długo. Po rozgrzaniu, albo w

> cieple dni kleją porządnie. Jak to slick strasznie gwiżdżą na gładkim

> Rajdowcy odradzali uzywania ich w kjsach z uwagi na to, że to nalewka i przy upalaniu w zakrętach

> bedzie szybko odpadac kawałami, a wiec czesciej trzeba będzie je zmieniać. Do jazdy na prostej

> z uwagi na cene i "normalny" profil jest

> p.s. majac na przodzie markgumy, a na pustym tyle goodyeary, w zakrętach lub przy ostrym hamowaniu

> trzeba pilnowac dupki

No ja własnie będę jeździła na markgumach w superoesach, więc martwi mnie to zachowanie markguma w zakrętach, ale...się zobaczy, bo już zakupione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.