Skocz do zawartości

jaką mieszanke slicków brać?


Kooboosh

Rekomendowane odpowiedzi

> nie mam doświadczenia, więc pytam,

> miękką/średnią/twardą??

> opona tylko do startów, ewentualnie krótkie streety pojeżdżawki po okolicy

Na allegro są przeważnie do dostania slicki w mieszance miękkiej. Ja mam takie teraz zakupione i na razie będę na takich jeździł, chociaż będe chciał na lato kupić na przód slicki w średniej mieszance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro są przeważnie do dostania slicki w mieszance miękkiej. Ja mam takie teraz zakupione i na

> razie będę na takich jeździł, chociaż będe chciał na lato kupić na przód slicki w średniej

> mieszance

Jakie dokładnie masz te opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam doświadczenia, więc pytam,

> miękką/średnią/twardą??

> opona tylko do startów, ewentualnie krótkie streety pojeżdżawki po okolicy

kup micheliny markgumy to zło... a jak juz to s1 miekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam doświadczei nia, więc pytam,

> miękką/średnią/twardą??

> opona tylko do startów, ewentualnie krótkie streety pojeżdżawki po okolicy

lato idzie wiec ja bym bral srednia.

miekka szybko Ci zniknie, a jak sie zrobo cieplej to bedzie plywac na zakretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mieszanka srednia jest chyba najfajniejszym rozwiazaniem. W upaly bez wiekszego rozgrzewania sie w miare dobrze klei, a jak jest 10-20 stopni to wystarczy rozgrzac przed startem i jest ok. Miekka mieszanka w upaly nie dosc ze nie zdaje egzaminu bo jak kolega wyzej napisal zaczyna sie plywac, to jeszcze slicki znikaja w blyskawicznym tepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie mieszanka srednia jest chyba najfajniejszym rozwiazaniem. W upaly bez wiekszego

> rozgrzewania sie w miare dobrze klei, a jak jest 10-20 stopni to wystarczy rozgrzac przed

> startem i jest ok. Miekka mieszanka w upaly nie dosc ze nie zdaje egzaminu bo jak kolega wyzej

> napisal zaczyna sie plywac, to jeszcze slicki znikaja w blyskawicznym tepie

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie mieszanka srednia jest chyba najfajniejszym rozwiazaniem. W upaly bez wiekszego

> rozgrzewania sie w miare dobrze klei, a jak jest 10-20 stopni to wystarczy rozgrzac przed

> startem i jest ok. Miekka mieszanka w upaly nie dosc ze nie zdaje egzaminu bo jak kolega wyzej

> napisal zaczyna sie plywac, to jeszcze slicki znikaja w blyskawicznym tepie

Niby znikają szybko, ale i tak cały sezon w superoesach chłopaki przejeżdzają na jednym komplecie w miękkiej mieszance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby znikają szybko, ale i tak cały sezon w superoesach chłopaki przejeżdzają na jednym komplecie w

> miękkiej mieszance

To tez zalezy od opony i auta jakim sie jezdzi wink.gif Noi raczej po tych 5-6 oesach, w tym powiedzmy ze 3 w upale to juz te opony nie spelniaja swojej roli jak na poczatku, a srednia mieszanka zdecydowanie na dluzej starczy, a trzyma niewiele gorzej (a w upalach nawet lepiej), wiec raczej jest bardziej uniwersalna i dluzej sie na niej pojezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tez zalezy od opony i auta jakim sie jezdzi Noi raczej po tych 5-6 oesach, w tym powiedzmy ze 3

> w upale to juz te opony nie spelniaja swojej roli jak na poczatku, a srednia mieszanka

> zdecydowanie na dluzej starczy, a trzyma niewiele gorzej (a w upalach nawet lepiej), wiec

> raczej jest bardziej uniwersalna i dluzej sie na niej pojezdzi.

Zgadzam się, tylko że mega trudno dostać slicki 13 w średniej mieszance..

Ja już 3 miesiąc szukam i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się, tylko że mega trudno dostać slicki 13 w średniej mieszance..

> Ja już 3 miesiąc szukam i nic

Nie wiem, czego Ty szukasz i czy w Twoim CC beda spelnialy tak samo swoja funkcje, ale chlopaki z 1 klasy od zawsze smigali na markgumach n rally i sobie chwalili. Srednia mieszanke (s2) wystarczy leciutko dogrzac przed startem zeby dobrze kleily. Ale mowie, nie wiem jak to sie ma do drugiej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czego Ty szukasz i czy w Twoim CC beda spelnialy tak samo swoja funkcje, ale chlopaki z 1

> klasy od zawsze smigali na markgumach n rally i sobie chwalili. Srednia mieszanke (s2)

> wystarczy leciutko dogrzac przed startem zeby dobrze kleily. Ale mowie, nie wiem jak to sie ma

> do drugiej klasy

Od Markguma to kazali się trzymać dalekoooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od Markguma to kazali się trzymać dalekoooo

A czemu jesli wolno spytac? Bo ja smigalem kiedys uniaczem na markgumach to powiem Ci, ze trzymalo super ok.gif Tylko trzeba bylo dogrzac bo bylo okolo 10 stopni. Mieszanka S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu jesli wolno spytac? Bo ja smigalem kiedys uniaczem na markgumach to powiem Ci, ze trzymalo

> super Tylko trzeba bylo dogrzac bo bylo okolo 10 stopni. Mieszanka S2

Oni też byli zachwyceni, doputy, dopóki nie zakupili markowch slicków avona lub mischelina. Podobno jest przepaść.

Markgumy to nalewki, a więc są strasznie ciężkie, trudno je wyważyć, a do tego nie wiadomo na jakim kordzie zostaną zrobione. Taka niewiadoma szybko "wychodzi" na zakrętach. Opona się kładzie na boki, a nie oto chodzi.

Ja będę dalej szukał slicków markowych w miękkiej mieszance. podobno sprzedaje je jakiś koleś z Kłodzka, ale nie mogę dorwać namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wiem, ze z tymi miekkimi slickami jest taki problem, ze w upaly sie plywa, a jak jest chlodniej, to jak nie dogrzejesz dobrze gumy to latasz po calym torze bo w ogole opona nie trzyma. Noi co sezon (pod warunkiem ze nie trenujesz na nich) zmieniasz gumy i to pod warunkeim ze kupujesz nowe, a to juz spore koszty. Takze to tez jest cos za cos wink.gif Ale sam jestem ciekawy, jak bedzie Ci sie na nich jezdzilo, takze jak kupisz to czekam na opinie zlosnik.gif Nie robmy juz OT i dozo na torze 26 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja wlasnie wiem, ze z tymi miekkimi slickami jest taki problem, ze w upaly sie plywa, a jak jest

> chlodniej, to jak nie dogrzejesz dobrze gumy to latasz po calym torze bo w ogole opona nie

> trzyma. Noi co sezon (pod warunkiem ze nie trenujesz na nich) zmieniasz gumy i to pod

> warunkeim ze kupujesz nowe, a to juz spore koszty. Takze to tez jest cos za cos Ale sam

> jestem ciekawy, jak bedzie Ci sie na nich jezdzilo, takze jak kupisz to czekam na opinie Nie

> robmy juz OT i dozo na torze 26

Niby tak, ale cały Wyścigowy Puchar Polski jeździ na...miękkiej mieszance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam doświadczenia, więc pytam,

> miękką/średnią/twardą??

> opona tylko do startów, ewentualnie krótkie streety pojeżdżawki po okolicy

Poszukałem dzisiaj trochę na allegro i znalazłem wreszcie markowe slicki, w tym wypadku Dunlopa w średniej mieszance

http://allegro.pl/slicki-sliki-13-dunlop-160-535-13-idealne-i1491295578.html

Tylko czy ten rozmiar będzie dobry do założenia w cc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> allegro to juz przeszukałem

> widziałem te gumki ale nie wiem, jaki to rozmiar na nasze... coś około 160 chyba...

no właśnie, nie wiem jak przeliczać te rozmiary na normalne:)

Jak ktoś wie, to niech powie czy podejda do cc/sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 160 - szerokośc

> 535 - wysokość opony

> 13 - średnica felgi

> wysokość mierzona w mm? Czy dobrze kumam?

> Bo w normalnych oponach, profil boczny to procent szerokości.

Tak, jest to średnica opony w mm.

Pamiętajcie, że szerokość 160 w slicku, będzie w przybliżeniu odpowiadała szerokości 185 cywilnej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukałem dzisiaj trochę na allegro i znalazłem wreszcie markowe slicki, w tym wypadku Dunlopa w

> średniej mieszance

> http://allegro.pl/slicki-sliki-13-dunlop-160-535-13-idealne-i1491295578.html

> Tylko czy ten rozmiar będzie dobry do założenia w cc?

srednica opon 165/55/13 to 511,7mm

srednica opon 175/50/13 to 505,2mm

czyli slick 535mm to balon straszny sick.gif Trza szukac cos o srednicy do 520mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> srednica opon 165/55/13 to 511,7mm

> srednica opon 175/50/13 to 505,2mm

> czyli slick 535mm to balon straszny Trza szukac cos o srednicy do 520mm

slik ma być baloniasty zeby.GIF Ja mam 215/550 chyba z tego co pamiętam i "pasują idelanie" Znaczy wystają i są duże ale mieszczą się w nadkola 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> slik ma być baloniasty Ja mam 215/550 chyba z tego co pamiętam i "pasują idelanie" Znaczy wystają

> i są duże ale mieszczą się w nadkola

pytanie do czego?

do 1.4 mili ma byc balon ale do zakretow to juz nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie markgum jest adekwatnie dobry do jego ceny.

w ostatnich dwoch latach mocno poprawili jakosc.

obecnie całe bmw challenge na tym jezdzi i nikt nie narzeka.

za 200 masz opone nowa z gwrancją,fakturą a w przypadku używki nie wiesz czy nie sa przechamowane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie do czego?

> do 1.4 mili ma byc balon ale do zakretow to juz nie za bardzo

tak, ale ja odpowiadałem o rozmiarze akurat karanowi który nie potrzebuje slików na zakręty a na prostą. Wiadomo, ze na 1/4 będą inne rozmiarowo i konstrukcyjine sliki niż na zakręty zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jaki rozmiar brać tych oponek? 165/55/13 czy raczej czy 155/65/13

Zdecydowanie 165/55. Ja mialem seryjne gumki 155/65 to balon straszny i opona sie strasznie zginala w zakretach. Co do ceny, to taniej niz na stronie ktora Ci podalem nie dostaniesz raczej. Chlopaki z 1 klasy co na nich smigaja szukali, ale taniej nie znalezli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie 165/55. Ja mialem seryjne gumki 155/65 to balon straszny i opona sie strasznie zginala

> w zakretach. Co do ceny, to taniej niz na stronie ktora Ci podalem nie dostaniesz raczej.

> Chlopaki z 1 klasy co na nich smigaja szukali, ale taniej nie znalezli

Czyli kupowali przez tą stronę producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 165/55 jest idealne do sc/cc.155/65 jest troche za wysokie i sie troszke podwija

Kupiłem ostatecznie 2 markgumy w rozmiarze 165/55/R13.

Opinia na różnorakich forach jest skrajnie różna, ale nie mogę dalej czekać aż pojawią się na allegro slicki 13 w średniej mieszance i jeszcze w rozmiarze pasującym do cc/sc.

PS Jakie są Wasze doświadczenia z markgumem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.