Skocz do zawartości

Rozładowany akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy miał ktoś podobny problem?

Bravo stało 7 dni w garażu, po tym okresie nie daje się odpalić - akumulator się rozładował. Po wezwaniu Assistance auto zostało uruchomione i przemówiło słowami "skontroluj silnik".

Co mogło spowodować rozładowanie akumulatora? Nie mam alarmu, niczego nie zostawiłem włączonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe... a do tego jeszcze komunikat "skontroluj silnik". I tak muszę jechać do ASO, żeby

> wykasować ten błąd...

mozna by sprawdzic czy blad sie zapisal, ale zazwyczaj takie komunikaty sa jednorazowe i po wylaczeniu silnika blad znika.. na slabym aku zawsze przejawial sie komunikat zbyt wysoka temp plynu chlodniczego.. wylacz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mogło spowodować rozładowanie akumulatora? Nie mam alarmu, niczego nie zostawiłem włączonego...

W moim oryginalnym aku dwie skrajne cele były puste. Akumulator był już pewnie "słaby" i 7 dni stania go dobiło.

Jak masz gwarancję, mozesz próbować coś sprawdzać. Ja jestem po wymianie akumulatora, zakupie dobrego prostownika i co 2-3 m-ce ładuję profilaktycznie.

U mnie jest alarm, ale przeważnie zamykam "z kluczyka"

Myślę, że w niektórych egzemplarzach bravo coś jest nie tak, bo przykładowo mam mazdę, która przez 1,5 roku przejechała niewiele ponad 3000km i po ostatnich 2 miesiącach stania odpaliła bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwalam sobie odświeżyć temat.

W ASO Naładowali akumulator, twierdza że wszystko jest teraz OK i nie wiadomo dlaczego się rozładował. Profilaktycznie kazano mi przyjechać po tygodniu, żeby sprawdzić stan aku. Efekt? naładowany w nieco ponad 50% :/ Pomiary wykazały, że pobór na postoju jest właściwy, ładowanie też. Ciekawe co może być tego przyczyną? Wadliwy aku? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Zmieścił się, czy musiałeś coś przerabiać?

trzeba wyciagnac plastikowa podstawe skrzynki aku i sciac wystajacy plastikowy ogranicznik.. tyle roboty

no i przydaje sie zmienic klemy bo te z fabrycznego aku sa min za szerokie, zeby je bezpiecznie zacisnac trzeba je zwerzac, stad tez zmienilem klemy na nowe pod big aku, kupilem klemy OE producenta dla fiata czyli MTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiaty mają to do siebie, że w fabryce kładą wszystko na styk. Alternatory 90A i akumulatory są dosłownie na okres gwarancji, bo alternator nie doładuje, a akumulator jest za słaby, bo ma za małą pojemność. U mnie, ku zdziwieniu, oryginalny akumulator wytrzymał 5,5 roku w dieslu przy jeździe miejskiej. Oczywiście doładowywany co około 1,5 miesiąca.

Jeśli akumulator pada, to jego doładowanie nic nie da. Po prostu wymiana i dbanie o następny.

W wieku 4 lat wymieniłem alternator z 90A na 120A. Przy mieście i nagrzewnicy dodatkowej przedłużył żywot akumulatora na ponad rok. Wymieniłem akumulator profilaktycznie przed zimą, bo sądzę, że już by jej nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze to lepiej niz fabryczny MM, jednak jak finanse pozwalaja to mozesz zapodac big

Nie do końca, bo ja u siebie musiałem ciąć kątówką 4 mm wzmocnienia trzymającego chłodnicę - te czarne blachy obok wlewu płynu spryskiwaczy smile.gif. Nie było opcji, aby włożyć akumulator o wymiarach 276x175x190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oryginalny akumulator padł. Auto z 08.2007r. ma 50kkm przebiegu.

Już w poprzednią zimę dawał sygnały bliskiego końca.

Wstawiłem bez przeróbek nowy Centra Futura 64Ah 640A, mam nadzieję, że będzie nie gorszy od poprzednika.

Kilka skrętów na śliskim śniegu i wyświetlane błędy zniknęły. drink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.