Skocz do zawartości

Astra F zawieszenie, dziwny obajw przy hamowaniu


iopi

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc wolno po dziurach, słychać wewnątrz kabiny głuche trzeszczenie z prawej strony, przy wyhamowywaniu się na zakręcie przy 40km/g (skręcam kierownicą hamując w prawo, słychać stuknięcia, nie przenoszą się one na kierownice), jadać na wprost przy otwartych szybach na nierównej nawierzchni słychać jakbym wiózł skrzynkę z kluczami (dzwoni metalicznie dość)

Tak mam od zimy crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metaliczne dzwonienie może pochodzić od odłamanego zwoju sprężyny - czy auto nie jest lekko

> przechylone na jedną ze stron?

Wydaje się że jest ale by to tak dzwoniło jak klucze w skrzynce narzędziowej ? Śmiesznie to brzmi jak jadę

A ten objaw przy ostrzejszym skręcaniu to końcówki będą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadąc wolno po dziurach, słychać wewnątrz kabiny głuche trzeszczenie z prawej strony, przy

> wyhamowywaniu się na zakręcie przy 40km/g (skręcam kierownicą hamując w prawo, słychać

> stuknięcia, nie przenoszą się one na kierownice), jadać na wprost przy otwartych szybach na

> nierównej nawierzchni słychać jakbym wiózł skrzynkę z kluczami (dzwoni metalicznie dość)

> Tak mam od zimy

Sprawdź czy nie rozerwało tej dużej tulei na wahaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje się że jest ale by to tak dzwoniło jak klucze w skrzynce narzędziowej ?

Tak. Lata sobie kawałek sprężyny i dzwoni... U mnie, świeżo po wymianie złamanej sprężyny znowu zaczęło dzwonić na dziurze... Okazało się że tym razem podpora maski spadła z zaczepu i dzwoniła o blachę spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie bylo podobnie jak pekla sprezyna z przodu i odlamany zwoj tlukl sie na nierownosciach

> Pozdrawiam

U mnie te same objawy - i ta sama przyczyna (odłamany 1 zwój na sprężynie)... Przy okazji często tak w kaszlakach coś podzwaniało na dziurach ale to nie były sprężyny tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Tak. Lata sobie kawałek sprężyny i dzwoni... U mnie, świeżo po wymianie złamanej sprężyny znowu

> zaczęło dzwonić na dziurze... Okazało się że tym razem podpora maski spadła z zaczepu i

> dzwoniła o blachę

Prawie trafiłeś, zawszenie zostało całe z przodu zrobione, dosłownie wszystko. Okazało się że dzwonił kawałek odłamanej sprężyny na tylnym zawieszeniu.

Końcówka sprężyny się odłamała i dzwoniła o blachę

Ten dziwny objaw przy hamowaniu, luzy na wahaczach i powyrywane łączniki stabilizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.