Skocz do zawartości

Problem z kopceniem Clio II 1.5 DCI


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problemik z moim Clio. Otóż. Zauważyłem że czasami potrafi sobie zakopcić na niebiesko przy przyspieszaniu od 1,5 tyś w zwyż. Nie zawsze tak się dzieje ale czasami zdarza.. Miał ktoś podobny problem.?

zazwyczaj rano po przejechaniu 10km objaw znika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam dziwny problemik z moim Clio. Otóż. Zauważyłem że czasami potrafi sobie zakopcić na niebiesko

> przy przyspieszaniu od 1,5 tyś w zwyż. Nie zawsze tak się dzieje ale czasami zdarza.. Miał

> ktoś podobny problem.?

Jak na niebiesko to znaczy, ze pali olej...

W jakim stanie masz turbo? Nie ubywa Ci oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam dziwny problemik z moim Clio. Otóż. Zauważyłem że czasami potrafi sobie zakopcić na niebiesko

> przy przyspieszaniu od 1,5 tyś w zwyż. Nie zawsze tak się dzieje ale czasami zdarza.. Miał

> ktoś podobny problem.?

A jaki przebieg ma autko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oleju zaczęło ubywać turbina jest nowa ma przejechane jakieś 15tys

Hmm no to trzeba by szukac innej przyczyny...

To turbo to nowe czy regenerowane?

Ja bym mimo wszystko zaczal od turbosprezarki, w dalszej kolejnosci pierscienie itp..

Obawiam sie, ze przez internet ciezko to bedzie zdiagnozowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm no to trzeba by szukac innej przyczyny...

> To turbo to nowe czy regenerowane?

> Ja bym mimo wszystko zaczal od turbosprezarki, w dalszej kolejnosci pierscienie itp..

> Obawiam sie, ze przez internet ciezko to bedzie zdiagnozowac...

tak jak napisałem Turbina jest nowa zlosnik.gif muszę umówić się z moim mechanikiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam dziwny problemik z moim Clio. Otóż. Zauważyłem że czasami potrafi sobie zakopcić na niebiesko

> przy przyspieszaniu od 1,5 tyś w zwyż. Nie zawsze tak się dzieje ale czasami zdarza.. Miał

> ktoś podobny problem.?

> zazwyczaj rano po przejechaniu 10km objaw znika

turbinka zaczyna puszczać olej w dolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak napisałem Turbina jest nowa muszę umówić się z moim mechanikiem

Może być i nowa, ale jeżeli nie został wyczyszczony przewód olejowy to może być już po niej. Powinno tak być takie sitko które się zapycha i problem gotowy (opinia na podstawie silnika 1.6 hdi) ale zapewne tu jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być i nowa, ale jeżeli nie został wyczyszczony przewód olejowy to może być już po niej.

> Powinno tak być takie sitko które się zapycha i problem gotowy (opinia na podstawie silnika

> 1.6 hdi) ale zapewne tu jest podobnie.

wczoraj oglądali mechanicy i zaglądali gdzie trzeba ,turbina oleju nie bierze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.