Skocz do zawartości

Ja po sąsiedzku zapytuję o FAQ na temat UNO :)


Ketchup87

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moje CC rozeszło się po złodziejstwie a reszta pojechała w świat rozglądam się za czymś innym. Zawsze unikałem Uno jak ognia bo byłem wręcz przekonany, że przednie zawieszenie jest wzięte wprost z zastavy (chude wahacze poprzeczne i stab w roli wahacza wzdłużnego) ale ktoś mnie ostatnio oświecił i zainteresowałem się tymże wozem smile.gif

Pytania są następujące:

Jakie silniki macie w swoich uniaczach? Czy te 2.0 z Coupe pasuje? Czy lepiej pokręcić się za czymś w stylu 1.4T z Punto? Jakie skrzynie siedzą w tych autkach? Generalnie przyda się każda wiedza na temat skrzyń, silników i półosi bo w porównaniu do cento baza jest powiększona o silniki nie FIRE smile.gif

Druga sprawa, a w kolejności robót właściwie pierwsza - hamulce i zawias. Oprócz UT z czego jeszcze pasują hamulce? Jakieś Bravo, Marea? Bardzo mi zależy na tarczach z tyłu.

Jakie zawieszenie jest w Uno z tyłu? Omegówka? Na jakim zawiasie jeździcie? Jakie obniżenie nadaje się na miasto? Jeździcie na większych kołach niż 13? 14 czy może 15? Wszelkie zdjęcia mile widziane smile.gif

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uno podstawa to blacha, bo ona znika szybciej nieraz niż śnieg na wiosnę, zwłaszcza gdy się nie dba.

reszta jest do zrobienia, łącznie z 2.0.

zresztą to temat chyba na wątek towarzyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W uno podstawa to blacha, bo ona znika szybciej nieraz niż śnieg na wiosnę, zwłaszcza gdy się nie

> dba.

> reszta jest do zrobienia, łącznie z 2.0.

> zresztą to temat chyba na wątek towarzyski

Z blachą to wiem. Będę polował (o ile w ogóle a to zależy od tego czego się dowiem) na coś z ostatnich lat produkcji.

Na kąciku uno swap to temat na towarzyski ;> ?

Będziesz się chwilę nudził w robocie czy po to napisz co z tymi skrzyniami, czy da się z czegoś dopasować łapy do silnika R5 i jak to z tymi hamulcami wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze unikałem Uno jak ognia bo byłem wręcz przekonany, że przednie > zawieszenie jest wzięte wprost z zastavy

dobrze jesteś przekonany biglaugh.gif

> Jakie zawieszenie jest w Uno z tyłu

To z tyłu pozornie lepsze jest niż z przodu bo zderzak nie haczy o każdą przeszkodę zeby.GIF

> Jakie obniżenie nadaje się na miasto

każde pod warunkiem że bedziesz proporcjonlnie do gleby obcinał dół przedniego zderzaka, który przy oryginalnej wysokości powinien być 5cm. "wyższy". Od razu mówię, że wycinanie zderzaka wygląda strasznie wiejsko bo widziałem takie uno niedawno. Już lepiej jeździć z połamanym hahaha.gif

A tak na serio zachęcam do zmiany CC na Uno, w którym masz o niebo więcej miejsca i mniej gołej blachy w środku 270751858-jezyk.gif . Mimo rdzewiejącego mocno nadwozia da się kupić zadbane egzemplarze za "niewielkie" pieniądze ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z blachą to wiem. Będę polował (o ile w ogóle a to zależy od tego czego się dowiem) na coś z

> ostatnich lat produkcji.

Raczej przeciwnie, lepiej szukać czegoś starszego, one miały lepszą blachę niż te polskiej produkcji waytogo.gif

> Na kąciku uno swap to temat na towarzyski ;

Generalnie to raczej techniczny temat, ale nigdy nic nie wiadomo, może się rozwinąć całkiem nietechnicznie hehe.gifok.gif

> Będziesz się chwilę nudził w robocie czy po to napisz co z tymi skrzyniami, czy da się z czegoś

> dopasować łapy do silnika R5 i jak to z tymi hamulcami wygląda.

R5? Cyferki ci się nie poplątały? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej przeciwnie, lepiej szukać czegoś starszego, one miały lepszą blachę niż te polskiej

> produkcji

> Generalnie to raczej techniczny temat, ale nigdy nic nie wiadomo, może się rozwinąć całkiem

> nietechnicznie

> R5? Cyferki ci się nie poplątały?

W cento było podobnie, że te z okolic 93-94 miały najlepszą blachę ale... tak stara buda jest zwykle już dość zmęczona. Nie rdzewieje ale pracuje oslabiony.gif

R5 nic mi się nie pomyliło smile.gif Myślę o silniczku 2 litrowym z Marei albo o tym z fiata Coupe. Wersje turbodoładowane miały 190KM więc bardzo przyjemnie. Pytanie czy ten silnik da się połączyć ze skrzynią do której będzie można dobrać półosie i łapy do Uno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej przeciwnie, lepiej szukać czegoś starszego, one miały lepszą blachę niż te polskiej

> produkcji

> Generalnie to raczej techniczny temat, ale nigdy nic nie wiadomo, może się rozwinąć całkiem

> nietechnicznie

> R5? Cyferki ci się nie poplątały?

> Raczej przeciwnie, lepiej szukać czegoś starszego, one miały lepszą blachę niż te polskiej

> produkcji

> Generalnie to raczej techniczny temat, ale nigdy nic nie wiadomo, może się rozwinąć całkiem

> nietechnicznie

> R5? Cyferki ci się nie poplątały?

W cento było podobnie, że te z okolic 93-94 miały najlepszą blachę ale... tak stara buda jest zwykle już dość zmęczona. Nie rdzewieje ale pracuje oslabiony.gif

R5 nic mi się nie pomyliło smile.gif Myślę o silniczku 2 litrowym z Marei albo o tym z fiata Coupe. Wersje turbodoładowane miały 190KM więc bardzo przyjemnie. Pytanie czy ten silnik da się połączyć ze skrzynią do której będzie można dobrać półosie i łapy do Uno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W cento było podobnie, że te z okolic 93-94 miały najlepszą blachę ale... tak stara buda jest

> zwykle już dość zmęczona. Nie rdzewieje ale pracuje

> R5 nic mi się nie pomyliło Myślę o silniczku 2 litrowym z Marei albo o tym z fiata Coupe. Wersje

> turbodoładowane miały 190KM więc bardzo przyjemnie. Pytanie czy ten silnik da się połączyć ze

> skrzynią do której będzie można dobrać półosie i łapy do Uno?

Coupe 20VT chyba miało nieco więcej niż 190 KM wink.gif W każdym razie jeśli chciałbyś włożyć taki silnik to byłbyś pionierem, bo jeszcze (przynajmniej z tego co kojarzę) nikt takiego silnika do Uno nie włożył (ale V6 z Alfy Romeo centralnie już było biglaugh.gif) i byłaby to naprawdę gruba rzeźba, bo z włożeniem 2.0 16V nie jest łatwo i sporo trzeba ciąć palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze jesteś przekonany

No właśnie nie bo widziałem na alledrogo normalne wahacze do uno smile.gif

> To z tyłu pozornie lepsze jest niż z przodu bo zderzak nie haczy o każdą przeszkodę

Ale co tam jest? Belka skrętna? Wahacze wzdłużne? Jest opcja założenia staba?

> każde pod warunkiem że bedziesz proporcjonlnie do gleby obcinał dół przedniego zderzaka, który przy

> oryginalnej wysokości powinien być 5cm. "wyższy". Od razu mówię, że wycinanie zderzaka wygląda

> strasznie wiejsko bo widziałem takie uno niedawno. Już lepiej jeździć z połamanym

> A tak na serio zachęcam do zmiany CC na Uno, w którym masz o niebo więcej miejsca i mniej gołej

> blachy w środku . Mimo rdzewiejącego mocno nadwozia da się kupić zadbane egzemplarze za

> "niewielkie" pieniądze .

CC mi okradli pod blokiem a reszta znalazła już nowego właściciela wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coupe 20VT chyba miało nieco więcej niż 190 KM W każdym razie jeśli chciałbyś włożyć taki silnik

> to byłbyś pionierem, bo jeszcze (przynajmniej z tego co kojarzę) nikt takiego silnika do Uno

> nie włożył (ale V6 z Alfy Romeo centralnie już było ) i byłaby to naprawdę gruba rzeźba, bo z

> włożeniem 2.0 16V nie jest łatwo i sporo trzeba ciąć

No o to właśnie chodzi, żeby nie było cięcia. Miałem nadzieję, że w Uno to wlezie frown.gif to co wchodzi? 1.6 16v? To jest ten sam blok co 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 1.6 16v przerabiasz jedno mocowanie łapy, czyli dodajesz kawałek profilu zamkniętego, przy 2.0 16v trza ciąć podłużnicę, o szczegóły pytaj kolegi Bobek1, o 1.6 16v pytaj Drupiego oraz Puzona (tutaj nawet T), niemniej tak samo jak w przypadku cento najlepiej zakładać silniki fire smile.gif o to pytaj paru innych, w przypadku fire z T pytaj Glacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy 1.6 16v przerabiasz jedno mocowanie łapy, czyli dodajesz kawałek profilu zamkniętego, przy 2.0

> 16v trza ciąć podłużnicę, o szczegóły pytaj kolegi Bobek1, o 1.6 16v pytaj Drupiego oraz

> Puzona (tutaj nawet T), niemniej tak samo jak w przypadku cento najlepiej zakładać silniki

> fire o to pytaj paru innych, w przypadku fire z T pytaj Glacę

Glacę kojarzę bo udziela się na centomanii. Z silnikami FIRE mija się to z celem bo one wchodzą bez problemu do cento. Wiązałem z zakupem Uno nadzieje na większy silnik frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, 1.4 Fire 105 KM vs 1.6 16v 110 KM to chyba spora różnica masowa...

a 1.6 to jedyne największe możliwe bezinwazyjne podejście do tematu, pomijając diesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie bo widziałem na alledrogo normalne wahacze do uno

> Ale co tam jest? Belka skrętna? Wahacze wzdłużne? Jest opcja założenia staba?

Z tyłu jest belka skrętna, chyba nie było seryjnie stabilizatorów montowanych w żadnej wersji. Wcześniej pytałeś o hamulce, na belce z Uno Turbo masz tarczowe.

> CC mi okradli pod blokiem a reszta znalazła już nowego właściciela

swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tyłu jest belka skrętna, chyba nie było seryjnie stabilizatorów montowanych w żadnej wersji.

Stabilizator z przodu miały tylko mocniejsze wersje silnikowe, z tyłu w ogóle nie było, ale i tak nie widzę sensu zakładania tam stabilizatora niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytania są następujące:

> Jakie silniki macie w swoich uniaczach? Czy te 2.0 z Coupe pasuje? Czy lepiej pokręcić się za czymś

> w stylu 1.4T z Punto? Jakie skrzynie siedzą w tych autkach? Generalnie przyda się każda wiedza

> na temat skrzyń, silników i półosi bo w porównaniu do cento baza jest powiększona o silniki

> nie FIRE

uno wychodziło z silnikami 1.3 Turbo (do 1991) i 1.4 Turbo (1991-1995) które miały już czym się odpychać od asfaltu, bez ingerencji wchodzi fiatoskie 1.6 16v. Na allegro był ostatnio niedokończony projekt 2.0 16vT z FC

> Druga sprawa, a w kolejności robót właściwie pierwsza - hamulce i zawias. Oprócz UT z czego jeszcze

> pasują hamulce? Jakieś Bravo, Marea? Bardzo mi zależy na tarczach z tyłu.

UT ma z przodu 240mm wentylowane i z tyłu 227mm, - generalnie pasują wszystkie zaciski z właściwym rozstawem śrub i z ręcznym na linkę, zwykłe uno mają z tyłu bębny i potrzebna jest flansza pod zaciski

> Jakie zawieszenie jest w Uno z tyłu? Omegówka? Na jakim zawiasie jeździcie? Jakie obniżenie nadaje

> się na miasto? Jeździcie na większych kołach niż 13? 14 czy może 15? Wszelkie zdjęcia mile

> widziane

co to jest omegówka?

z tyłu jest zwykła belka skrętna, produkowane były do uno zawieszenia Blistein, Apexi, Koenig, czy Sparco (osobiście mam te) oraz cała masa innych firm. Z felg bez problemu wchodzi 14"

> Pozdrawiam serdecznie!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uno wychodziło z silnikami 1.3 Turbo (do 1991) i 1.4 Turbo (1991-1995) które miały już czym się

> odpychać od asfaltu, bez ingerencji wchodzi fiatoskie 1.6 16v. Na allegro był ostatnio

> niedokończony projekt 2.0 16vT z FC

Chyba jest nadal i ma pocięty przedni pas i wstawione jakieś rurki z osiedlowej huśtawki sick.gif

> UT ma z przodu 240mm wentylowane i z tyłu 227mm, - generalnie pasują wszystkie zaciski z właściwym

> rozstawem śrub i z ręcznym na linkę, zwykłe uno mają z tyłu bębny i potrzebna jest flansza pod

> zaciski

> co to jest omegówka?

Ot belka skrętna właśnie wink.gif

> z tyłu jest zwykła belka skrętna, produkowane były do uno zawieszenia Blistein, Apexi, Koenig, czy

> Sparco (osobiście mam te) oraz cała masa innych firm. Z felg bez problemu wchodzi 14"

> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wykres z hamowni

> 140KM i poniżej 7s do setki?

146 A8.046 ma fabrycznie 7,8 przy 118hp

> No i czy pod seryjny silnik trza było tyle ciąć ?

und das ist eine popular deutsche land-tuning rotfl.gif

> Czy seria 1.4T ma intercooler?

ma intercooler, ma też chłodnicę oleju (otworki na dole zderzaka z przodu są właśnie kratką dla nich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bekla skretna jest sama w sobie stabilizatorem

Ale są samochody które mają belkę skrętną i do tego stabilizator. Chyba tak jest w Astrze IV, ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.