Skocz do zawartości

[Co to może być?] Gaśnie pod obciążeniem.


SebaSRS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest sobie autko, hyundai accent I , silnik 1.5. I jest pewien problem- podczas czekania (np. na światłach) obroty falują i silnik gaśnie oslabiony.gif .

Dziś zauważyłem jedną ważną rzecz- Gdy wyłączone są wszystkie zbędne odbiorniki prądu (w tym światła) to to nie występuje, silnik pracuje równo i dobrze, a po włączeniu świateł, dmuchawy na full, ogrzewania tylnej szyby (tylko do testu) auto zaczęło sie dławić i prawie zgasło (gdyby nie dodanie gazu by zgasło).

Jakieś pół roku temu było podobnie, po wymianie filtr paliwa wszytko było w porządku.

Świece wymieniane wiosną.

Co to może być? Alternator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź klemy akumulatora. Ściąg, przeczyść, przesmaruj i szukaj dalej.

> Kolejna może być np. sonda lambda jeśli ją masz.

może silnik krokowy nie podwyższa obrotów po obciążeniu silnika alternatorem?

odepnij krokowca i zobacz czy coś to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klemy czyste, nasmarowane.

> Tak sonda jest, może to być od sondy?

Jak miałem awarie sondy to strasznie nierówne obroty były. Silnik chodził tragicznie.

Ew, jak Konik pisał - silniczek krokowy.

Może świece, kable rozruchowe.

Najlepiej najpierw tych tańszych przyczyn poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak miałem awarie sondy to strasznie nierówne obroty były. Silnik chodził tragicznie.

> Ew, jak Konik pisał - silniczek krokowy.

> Może świece, kable rozruchowe.

> Najlepiej najpierw tych tańszych przyczyn poszukać.

można też przepustnicę wyczyścić - silnik nią tez zaciąga nieco powietrza na wolnych obrotach - jak się zapaskudzi to krokowiec musi bardziej się "otwierać" i może brakuje mu już zakresu pracy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można też przepustnicę wyczyścić - silnik nią tez zaciąga nieco powietrza na wolnych obrotach - jak

> się zapaskudzi to krokowiec musi bardziej się "otwierać" i może brakuje mu już zakresu pracy.

> pozdr

Przepustnicy była czyszczona gdzieś w ok. października i bardzo zasyfiona przyznam nie była, a kiedy wczesniej czyszczona była to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.