Skocz do zawartości

Czym zmyć klej z szyby - usunięcie folii przyciemniającej


Hubert_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po oderwaniu folii zostało sporo kleju na szybie i chciałbym go jakoś usunąć. Czym byłoby najlepiej się za to zabrać? I czy mogę użyć do tego celu alkoholu izopropylowego? Bo akurat mam go trochę smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> po oderwaniu folii zostało sporo kleju na szybie i chciałbym go jakoś usunąć. Czym byłoby najlepiej

> się za to zabrać? I czy mogę użyć do tego celu alkoholu izopropylowego? Bo akurat mam go

> trochę

> Pozdrawiam

ja używałem zmywacza do paznokci. Wylać trochę na szmatkę i mocno dociskając wycierać. Cały klej zszedł, ale trzeba się trochę namęczyć. No i zużyłem ze 3 fiolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmywacz do paznokci spisal sie

> znakomicie

Pod warunkiem, że zmywacz był na acetonie zlosnik.gif

Jakiś czas temu, jak zrywałem naklejkę też wziąłem zmywacz od mojej serce.gif (w tajemnicy, żeby zona.gif nie było grinser006.gif ) - jak się okazało, ten akurat zmywacz nie był na acetonie i zupełnie nic nie dawał blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy IPA da radę...

> Acetonem powinno się udać - tylko nie chlapnij sobie gdzieś bo może szpetny ślad pozostać

acetonem to się właśnie obawiam, IPA to stosunkowo łagodny rozpuszczalnik, więc jak nie pomoże, to zapewne nie zaszkodzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> acetonem to się właśnie obawiam, IPA to stosunkowo łagodny rozpuszczalnik, więc jak nie pomoże, to

> zapewne nie zaszkodzi

ok.gif Wygląda na to, że IPA da radę.

Właśnie spróbowałem u siebie (bo miałem jeszcze ślady na oknach po ostatnich testach taśm klejowych grinser006.gif ) - IPA bez problemy rozpuściło klej.

Tylko sobie teraz nie potrafię przypomnieć czy te ślady to były jeszcze po kleju akrylowym czy kauczukowym hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że IPA da radę.

> Właśnie spróbowałem u siebie (bo miałem jeszcze ślady na oknach po ostatnich testach taśm klejowych

> ) - IPA bez problemy rozpuściło klej.

ok.gif empiria to podstawa smile.gif

> Tylko sobie teraz nie potrafię przypomnieć czy te ślady to były jeszcze po kleju akrylowym czy

> kauczukowym

w takim razie już wiem przy jakim alkoholu spędzę wieczór grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj do tego chemii. Popryskaj szyby płynem do mycia szyb i ściągnij klej za pomocą żyletki. Tak tak żyletki. Trzymaj żyletkę możliwie prostopadle do szyby. nic się złego jej nie stanie bo od płynu będzie miała poślizg. No i uważaj na palce. Najlepiej jakbyś miał uchwyt do żyletek. Gwarantuję czas operacyjny na jedną szybę na poziomie 5 do 7 minut pracy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie stosuj do tego chemii. Popryskaj szyby płynem do mycia szyb i ściągnij klej za pomocą żyletki.

> Tak tak żyletki. Trzymaj żyletkę możliwie prostopadle do szyby. nic się złego jej nie stanie

> bo od płynu będzie miała poślizg. No i uważaj na palce. Najlepiej jakbyś miał uchwyt do

> żyletek. Gwarantuję czas operacyjny na jedną szybę na poziomie 5 do 7 minut pracy

Też mnie temat interesuje bo chce zdjąć z przednich drzwi, czy taka operacja jest mozliwa bez wyciągania szyb z drzwi ? Jak wygląda sprawa na brzegach, które są schowane w prowadnicach ? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie temat interesuje bo chce zdjąć z przednich drzwi, czy taka operacja jest mozliwa bez

> wyciągania szyb z drzwi ? Jak wygląda sprawa na brzegach, które są schowane w prowadnicach ?

Trzeba wyjąć szyby. Trzeba wyczyścić dobrze klej bo inaczej szyby będą stawały lub piszczały podczas przesuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.