Skocz do zawartości

Astra[G] - filtr kabinowy dwa rodzaje


slawenty

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić kabinowy filtr powietrza ale są dwa typy - jeden kwadratowy a drugi prostokątny. Podobno rozmiar zależy od typu klimatyzacji ale jako, że nie mam pojęcia co za lodówa siedzi w mojej astrze to przymierzyłem się do demontażu. Za schowkiem znalazłem niezły bajzel - cała masa liści i paprochów. Wolałbym dokończyć robotę mając już pod ręką czysty, nowy filtr dlatego pytam tu - jaki filtr kryje się za pokrywą mocowaną trzema zapinkami i dwoma zatrzaskami?

Rysunek z "Sam naprawiam..." . U mnie wygląda to tak jak na drugiej części schematu (62110).

285157806-Schowek-1.jpg

post-33850-14352513461196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki filtr kryje się za pokrywą mocowaną trzema zapinkami i dwoma

> zatrzaskami?

W swojej astrze miałem 2 zatrzaski (góra i dół) i o ile dobrze pamiętam 2 wkręty po bokach i filtr był prostokątny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W swojej astrze miałem 2 zatrzaski (góra i dół) i o ile dobrze pamiętam 2 wkręty po bokach i filtr

> był prostokątny

Z Twojego opisu wynika, że demontowałeś obudowę filtra według pierwszej części schematu (62110). No to na razie wygląda na to, że potrzebny mi będzie kwadratowy filtr. Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Behr, klapka filtra mocowana tylko na spinki -> filtr nr K1055 Filtron, WP6918 WIX.

Porada: jesli zdemontujesz kanał wylotowy powietrza na nogi, będzie łatwiej włozyć nowy filtr (i nie złamać go!). Filtr wkładaj delikatnie, nic na siłę, jeśli dobrze go wprowadzasz, wchodzi lekko.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz Behr, klapka filtra mocowana tylko na spinki -

> Porada: jesli zdemontujesz kanał wylotowy powietrza na nogi, będzie łatwiej włozyć nowy filtr (i

> nie złamać go!). Filtr wkładaj delikatnie, nic na siłę, jeśli dobrze go wprowadzasz, wchodzi

Serdeczne dzięki za cenne wskazówki. Widziałem jednego manuala właśnie z demontażem kanału nawiewu na nogi. Jutro wymieniam i dam znać czy coś połamałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.