Skocz do zawartości

CB radio w Cromie II


cacus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobre..... wink.gif

Mam w schowku tam gdzie powinna być zmieniarka a zmieniarkę pod nogami pasażera

Radio Maxon 70 sterowane z gruszki wszystkim - znam na pamięć ustawienia zlosnik.gif więc nie potrzebuje wyświetlacza .... wink.gif kabelek ukryty w tunelu i wychodzi miedzy fotelami sama gruszka

Do tego antena Triplex ( trzy w jednym , CB, FM, GSM ) oryginalnym mocowaniu na dachu

A na wtryskiwacze - kable rdzenie ferytowe....

Więc nikt nie wie, że mam CB cool.gif

I jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam dobrego miejsca na CB i podobnie jak ze schowkami... ciężko

> Może ktoś znlazł dobre miejsce na CB radio?

> Dajcie fotki

Jestem przeciwnikiem wciskania czegokolwiek pomiedzy fotele. Przy nawet malym bum moze pogruchotac glowe moja lub dziecka. Sciganie radia po wnetrzy po ostrym hamowaniu nie jest moim ulubionym zajeciem. Takim nieumocowanym kawalkom metalu mowie stanowcze NIE!

Na tunelu od strony pasazera jest takie zalamanie, ktorego linia idealnie pasuje do uchwytu na radio, ktore jest nieco ponizej niego. W tej pozycji obsluga galek szybka, zawsze pod reka....

Kable poprowadzone dolnym korytem tak aby nie bylo ich widac. Zasilanie wziete z gniazda zapalniczki. Kabelki (CB+zasilanie) widoczne okolo 20cm na sciance tunelu od strony pasazera na odcinku od podlogi do radia.

Antena heliakalna SIRIO T3-27 (na krecenie sie w poblizu - halasuje mocno powyzej 70kmh) lub LEMM AT1200 (na dluzsze wyjazdy - cicha choc zasieg podobny). Zestrojone na 1,1 (SIRIO) i 1,0 (LEMM).

Wyglada to tak:

285171770-m1.jpg

285171770-m2.jpg

285171770-m3.jpg

Musze w koncy zrobic jakies fotki bolida, bo inaczej ciagle sie nie liczy wink.gif

post-4671-14352513507676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tunelu od strony pasazera jest takie zalamanie, ktorego linia idealnie pasuje do uchwytu na

> radio, ktore jest nieco ponizej niego. W tej pozycji obsluga galek szybka, zawsze pod reka....

> Kable poprowadzone dolnym korytem tak aby nie bylo ich widac. Zasilanie wziete z gniazda

> zapalniczki. Kabelki (CB+zasilanie) widoczne okolo 20cm na sciance tunelu od strony pasazera

> na odcinku od podlogi do radia.

Hhhhhmmm to samo radio wink.gif

Też zastanawialem sie nad tym wlasnie miejscem... tyko jak z odsluchem? Słychac dobrze, czy stosujesz dodatkowy glośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hhhhhmmm to samo radio

> Też zastanawialem sie nad tym wlasnie miejscem... tyko jak z odsluchem? Słychac dobrze, czy

> stosujesz dodatkowy glośnik?

Radio jest odsuniete od tunelu jakies 2-3cm pod skosem (dol dotyka tunelu, gora jest odsunieta). Odsluch jest OK, nie narzekam, nie korzystam z zewnatrznego glosnika - minimalizuje ilosc gratow....

Na Unidem 520XL u siebie mam delikatne zaklocenia w radiu pochodzace od wtryskow (bardziej prawdopodobne) lub ksenonow, ale juz do tego sie przyzwyczailem. Radio mialem kiedy w Bravie 1,2 i tam siedzialo cicho. Teraz musze nieco wyzej pojechac SQ i jest git. Radio przykrecone na pozycji optymalnej fotela (prawie na maksa do przodu - wtedy gdy poduszka siedziska prawie dotyka tunelu i radia), po odsunieciu od poduszki siedziska mam jakies 4-5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

285173494-dach.jpg285173494-radio.jpg Oto mój sposób zamontowania CB

Radio ma dośc duże gabaryty ( Pr.Herbert ) ale po wielu próbach okazało się być najlepszym wyborem jeżeli chodzi o wrazliwość na zakłócenia silnika JTD/M-Jet .

Antena - Sirio turbo 1000 zamontowana na uchwycie do tylnej klapy .

Pozdrawiam

K.

post-107136-14352513549965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> szukam dobrego miejsca na CB i podobnie jak ze schowkami... ciężko

> Może ktoś znlazł dobre miejsce na CB radio?

> Dajcie fotki

Ja odświeżę temat. Przejrzałem powyższe zdjęcia. Mam TTi 770, ale nie chcę go mieć na widoku, bo o mnie pod blokiem to nie dla takich gadżetów szyby wybijaki.

W Asterce miałem zamiast popielniczki.

Zamontował ktoś radio w niewidocznym miejscu, jednocześnie żeby był jakiś dostęp do niego? Macie pomysły? A może fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Ja "tymczasowo" wrzuciłem między fotel a podłokietnik i jezdze juz 3 miesiące prawie

> Narazie nic lepszego do głowy mi nie przyszło.

Znalazłem kupca na moją starą Astre za 500 zł. sciana.gifbeksa.gif

Wybebeszę z niej radyjko CB i myślę że zamontuję właśnie w ten sposób. Ale teraz pytanie drugie.

Do tej pory antene Sirio 70cm miałem na podstawie magnetycznej. I w miejscu, gdzie ona była "wyżarło" mi lakier. Wolałbym, żeby w Cromie tak się nie stało.

Jakie waszym zdaniem jest najlepsze mocowanie anteny CB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem kupca na moją starą Astre za 500 zł.

> Wybebeszę z niej radyjko CB i myślę że zamontuję właśnie w ten sposób. Ale teraz pytanie drugie.

> Do tej pory antene Sirio 70cm miałem na podstawie magnetycznej. I w miejscu, gdzie ona była

> "wyżarło" mi lakier. Wolałbym, żeby w Cromie tak się nie stało.

> Jakie waszym zdaniem jest najlepsze mocowanie anteny CB?

Ja kupilem grubą folię przeźroczystą i przykleiłem na dachu pod podstawą magnetyczną. Dodatkowo w miejscu gdzie kabelek wchodzi do samochodu również jest zabezpieczone folią żeby na wietrze nie pocierał o karoserie i nie matowił lakieru. Fotki są na forum.

W Grande miałem mocowanie do tylnej klapy i po 2 latach po zdjęciu uchwytu ukazała się deformacja na tylnej klapie. Dlatego innego niż magnes nie założe do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w schowku ( przedtem miałem 770 tti 0 w miejscu zmieniarki a antenę wymieniłem na Triplex w miejscu oryginalnej na dachu - czyli zewnątrz nikt nie wie, że mam CB....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w schowku ( przedtem miałem 770 tti 0 w miejscu zmieniarki a antenę wymieniłem na Triplex w

> miejscu oryginalnej na dachu - czyli zewnątrz nikt nie wie, że mam CB....

Ja mam właśnie TTi 770. Mówisz, że miałeś to radio w miejscu zmieniarki.... czyli gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam właśnie TTi 770. Mówisz, że miałeś to radio w miejscu zmieniarki.... czyli gdzie to jest?

Miałem to i mam obecne - Jak otworzysz schowek w górnej części schowka przymocowane, kable idą w tunelu więc nic nie widać... gałkami nie kreciłem a TTI włącza się razem z podaniem napięcia... reszta z gruszki na pamięć sterowane zlosnik.gif

Do tego antena Triplex i bez magnesów, mocowań, widocznej anteny .... nic zlosnik.gif zapodam zdjęcie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Nie wiem czy dobre.....

> Mam w schowku tam gdzie powinna być zmieniarka a zmieniarkę pod nogami pasażera

> Radio Maxon 70 sterowane z gruszki wszystkim - znam na pamięć ustawienia więc nie potrzebuje

> wyświetlacza .... kabelek ukryty w tunelu i wychodzi miedzy fotelami sama gruszka

> Do tego antena Triplex ( trzy w jednym , CB, FM, GSM ) oryginalnym mocowaniu na dachu

> A na wtryskiwacze - kable rdzenie ferytowe....

> Więc nikt nie wie, że mam CB

> I jest

A czy taka antena triplex obsłuży również GPS w Blue&Me Nav?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się w ogóle to jakoś zebrać do kupy w jednym? To jest GSM, FM, GPS i CB? Mnie się wydaje, że patyk od anteny to co najwyżej FM, GSM i CB, a GPS to podstawka anteny, tj. tam powinien być moduł GPS. Dobrze kombinuję, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A da się w ogóle to jakoś zebrać do kupy w jednym? To jest GSM, FM, GPS i CB? Mnie się wydaje, że

> patyk od anteny to co najwyżej FM, GSM i CB, a GPS to podstawka anteny, tj. tam powinien być

> moduł GPS. Dobrze kombinuję, czy nie?

Tak w podstawie anteny oryginalnej jest elektroniczny moduł GPS-u ... rozbierałem go w stilo... ale niestety nie uda się tego ze sobą połączyć.. z podstawy anteny TRIPLEX wychodzą 3 kable FM / CB / GSM ... nie zamienisz samych batów bo to nic nie da a co jest w podstawie Triplexa za elektronika tego nie wiem bo nie rozbierałem...

Jedyne rozwiązanie to kupić antenę dodatkowa GPS-u za 30 zł na alledrogo i podłączyć pod Navi a na dach dać Triplexa... ja tak mam a antenę GPS-u mam na podszybiu wewnątrz auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w podstawie anteny oryginalnej jest elektroniczny moduł GPS-u ... rozbierałem go w stilo...

> ale niestety nie uda się tego ze sobą połączyć.. z podstawy anteny TRIPLEX wychodzą 3 kable FM

> / CB / GSM ... nie zamienisz samych batów bo to nic nie da a co jest w podstawie Triplexa za

> elektronika tego nie wiem bo nie rozbierałem...

> Jedyne rozwiązanie to kupić antenę dodatkowa GPS-u za 30 zł na alledrogo i podłączyć pod Navi a na

> dach dać Triplexa... ja tak mam a antenę GPS-u mam na podszybiu wewnątrz auta

A gdzie wpiąłeś się do zasilania oraz do anteny na dachu? Konieczny jest demontaż podsufitki czy da się złapać antenę w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie wpiąłeś się do zasilania oraz do anteny na dachu? Konieczny jest demontaż podsufitki czy da

> się złapać antenę w innym miejscu?

Co do Anteny dachowej to całej podsufitówki nie trzeba zdejmować - wystarczy odkręcić boczne tylne rączki i zdjąć boczki plastykowe w bagażniku - na tyle się odchyli, że bedzie dostęp do wymiany anteny...

Co do dodatkowej anteny GPS-u to jak masz navi masz z tyłu oryginalne szare gniazdko i tam wpinasz... samą antenę możesz ulokować na podszybiu obok czujnika klimatronika tak jak ja mam l( ten półkulisty grzybek na środku ) lub schować w kratkach nadmuchu jak jeden z kolegów, lub w osłonie lusterka fotochromatycznego lub jeszcze na boczku... gdzie ci będzie bardziej pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to i mam obecne - Jak otworzysz schowek w górnej części schowka przymocowane, kable idą w

> tunelu więc nic nie widać... gałkami nie kreciłem a TTI włącza się razem z podaniem

> napięcia... reszta z gruszki na pamięć sterowane

> Do tego antena Triplex i bez magnesów, mocowań, widocznej anteny .... nic zapodam zdjęcie

Lisek, udostępnił byś zdjęcie radia w schowku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dziękuję.

> Jeździsz z zamkniętym schowkiem czy masz zewnętrzny głośnik?

> Właśnie tak jak masz mi się podoba.

> Dużo roboty przy demontażu schowka?

Nie trzeba otwierać schowka... to znaczy trzeba aby włączyć CB... Jak miałem TTI 770 to nawet nie otwierałem bo włączało się z uruchomieniem auta.. myślałem na głośnikiem zewnętrznym ale słychać wyraźnie więc nic nie podłączyłem...

Co do schowka to kilka śrubek w schowku i boczną ściankę z stacyjką ... nie ma problemu... większy problem to sprzątnąć schowek zlosnik.gif CB wisi na 2 opaskach samozaciskowych - od góry 4 małe otworki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> a gdzie masz antene?

No mam tam gdzie oryginalną - zamiast niej....

>czy kabel musiales dorabiac? czy wystarczyl ci oryginalny?

> bo to zawsze ok 30 - 40 cm.?

Kabel zarobiłem... mam "stroik" więc sobie antenę ustawiłem "SW" Oryginalnie antena triplex ma tylko kilkanaście cm kabla.... z końcówką - nie pamiętam, czy kabel mi starczył....

7680210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.