Skocz do zawartości

hamulce


marekb

Rekomendowane odpowiedzi

> Co jakiś czas blokowane są chyba hamulce, samochód bardzo zwalnia na luzie, po pewnym czasie

> wszystko wraca do normy.

> Co to może być ?

> Marek

Tylne zaciski - rozebrać, przesmarować prowadnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A da się to jakoś zwalczyć na dłużej?

napewno sie da, skoro u mnie od nowosci do przebiegu prawie 95tys km nic z tylem nie bylo robione i zadnego blokowania nie ma

nowe gumki na prowadnice sa dostepne, wyczyscic wszystko i poskladac i ma smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

> nowe gumki na prowadnice sa dostepne, wyczyscic wszystko i poskladac i ma smigac

Szkoda kasy - jak sie komuś "przyfarciła" wersja z dupnymi tylnymi hamulcami, to nic nie pomaga wymiana gumek, ani zestaw naprawczy nono.gif. Jedynie to czyszczenie i smarowanie co 20-30 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Szkoda kasy - jak sie komuś "przyfarciła" wersja z dupnymi tylnymi hamulcami, to nic nie pomaga

> wymiana gumek, ani zestaw naprawczy . Jedynie to czyszczenie i smarowanie co 20-30 kkm.

A to jakaś wadliwa seria była, czy coś? W Stilo miałem to samo niestety frown.gif

W Bravo po raz pierwszy odezwało się przy 35kkm, teraz mam 49 i póki co spokój, ale przeczyszczę przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki stopien trudnosci rozebrania tych hamulców i zlożenia? potrzebny jakis sprzet do wcisniecia

> tłoczka (tak jak w stilo) czy reką da rade?

ja dałem radę ręcami ok.gifzlosnik.gif pamietaj tylko abys wkręcał w odpowiednią stronę. Prawy zgodnie z ruchem wskazówek, lewy odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki stopien trudnosci rozebrania tych hamulców i zlożenia? potrzebny jakis sprzet do wcisniecia

> tłoczka (tak jak w stilo) czy reką da rade?

Ja użyłem klucza do mocowania tarcz w szlifierce kątowej w połączeniu ze ściskiem stolarskim - dało radę zlosnik.gif Mowa oczywiście o tyle, z przodu wystarczył sam ścisk ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki stopien trudnosci rozebrania tych hamulców i zlożenia? potrzebny jakis sprzet do wcisniecia

> tłoczka (tak jak w stilo) czy reką da rade?

Jak jest dużo zanieczyszczeń to jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musiał użyć jakiegoś pomocnika (klucza), konstrukcja jest identyczna jak w Stilo, czyli równie słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.