Skocz do zawartości

VC - nie działa ogrzewanie wnętrza


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna się festiwal awarii :-( po naprawie tylnego światła i rezystora dmuchawy, właśnie stwierdziłem, że nie działa ogrzewanie wnętrza.

Po przekręceniu gałki słychać jakby coś się przesuwało, ale z nawiewu wieje zimne powietrze, nie jest nawet delikatnie ciepłe. Czy mogłem coś uszkodzić lub poruszyć podczas naprawy rezystora dmuchawy?

Silnik nagrzewa się normalnie, poziom płynu chłodniczego w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to może ktoś podpowie gdzie jest ta klapka od otwierania i zamykania dopływu ciepłego powietrza?

Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu chłodzącego. Niski poziom powoduje że nagrzewnica jest praktycznie pusta.

U mnie dodatkowo, padł panel sterowania - wyszło podczas badania op-comem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu chłodzącego. Niski poziom powoduje że nagrzewnica jest

> praktycznie pusta.

> U mnie dodatkowo, padł panel sterowania - wyszło podczas badania op-comem.

tak jak napisałem w pierwszym poście, poziom płynu chłodniczego w normie. Dwie rurki, które prowadzą do nagrzewnicy są gorące. Zanim pojadę na kompa i panowie zaczną wymieniać drogie elementy, to chciałbym sprawdzić czy wszystko działa mechanicznie, dlatego pytam czy ktoś wie gdzie znajduje się "klapka" sterowania dopływem ciepłego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy może ktoś mi pomóc i zdradzić gdzie znajduje się przesłona sterująca dopływem zimnego/ciepłego

> powietrza? Z góry dziękuję.

Zapewne w obudowie nagrzewnicy. U Ciebie jest raczej problem z silnikiem sterującym klapą, podłączenie diagnoskopu powinno nakierować, gdzie tkwi usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy może ktoś mi pomóc i zdradzić gdzie znajduje się przesłona sterująca dopływem zimnego/ciepłego

> powietrza? Z góry dziękuję.

Widać że nikt w tym temacie nie grzebał może któryś z kolegów co ma dostęp do EPC podrzucił by rysuneczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie na zewnątrz, zespołu ogrzewania i klimatyzacji.

Musiałbyś rozebrać cały kokpit, żeby wymontować i rozebrać urządzenie.

Wydaje mi się, że prostsze będzie podjechać do kogoś kto dysponuje Op-comem lub techem i wymusić ruch przesłon. Usłyszysz działanie serwomechanizmu jeśli będzie działać.

Na rozbiórkę zdecyduj się w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc dzisiaj rano do pracy, postanowiłem włączać i wyłączać ciepło / zimno. Za którymś razem coś "puknęło" i zaczęło wiać ciepło. Do tej pory (puk puk w niemalowane) działa. Musiał jakiś owad wlecieć albo coś i zablokować przesłonę.

Serdecznie wszystkim dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.