Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ćiśnienie opon w przyczepce

Featured Replies

Napisano

Witam

Jakie powinno być właściwie ciśnienie powietrza w oponach przyczepki? Przyczepka jednoosiowa max ładowność 400 kg

Napisano

> Witam

> Jakie powinno być właściwie ciśnienie powietrza w oponach przyczepki? Przyczepka jednoosiowa max

> ładowność 400 kg

chyba zależy jakie opony hmm.gif

do niewiadki pompowałem ok 2.8 (opona maluchowska)

a co ciekawe tyle samo teraz pompuje do cepki 1000kg, tyle że opona 185/65

DMC takej przyczepy wyjdzie jak nacisk na os auta, a do auta pompuje się koło 2 ?

nabij 2 i zobaczysz jak guma stoi, więcej jak 3 ni pompuj, żeby guma trochę pracowała hmm.gif

Napisano

> Witam

> Jakie powinno być właściwie ciśnienie powietrza w oponach przyczepki? Przyczepka jednoosiowa max

> ładowność 400 kg

Pusta, to może być mniej, a jak załadujesz mocno, to trza dopompować nawet do 3.0

Napisano

> Witam

> Jakie powinno być właściwie ciśnienie powietrza w oponach przyczepki? Przyczepka jednoosiowa max

> ładowność 400 kg

To jeszcze zależy, od tego co wozisz. jak coś delikatnego to zawsze można zmniejszyć, żeby amortyzacja była dobra.

Ale sądzę, że od 2 do 2,5 atm będzie ok

Sprawdziłem w google zlosnik.gif

tu jest jakaś instrukcja do przyczepy. Na stronie 9 jest, że od 1,4 do 1,9 w zależności od opony i obciążenia ok.gif

A tu jest instrukcja do innej przyczepy z Niewiadowa i pisze, ze powinno być 2,2.

Napisano

> Witam

> Jakie powinno być właściwie ciśnienie powietrza w oponach przyczepki? Przyczepka jednoosiowa max

> ładowność 400 kg

Załóżmy, że przyczepka waży 200 kg plus 400 kg ładunku razem 600 kg. Jeśli stoi na kołach typu 165/70R13 to max ciśnienie powinno być 2,5 bar. Ja dałbym 2,2.

Napisano
  • Autor

> Załóżmy, że przyczepka waży 200 kg plus 400 kg ładunku razem 600 kg. Jeśli stoi na kołach typu

> 165/70R13 to max ciśnienie powinno być 2,5 bar. Ja dałbym 2,2.

Właśnie chcę ją dociążyć na max i będę miał możliwości dopompowania dopiero kilka km od miejsca załadunku.

Napisano

> Właśnie chcę ją dociążyć na max i będę miał możliwości dopompowania dopiero kilka km od miejsca

> załadunku.

to daj 2.5 spokojnie, może nawet 2.7

zawsze łatwiej upuścić niż dopompować grinser006.gif

Napisano

Kiedyś znalazłem w sieci tablę nośności opon o różnym indeksie nośności (ten jest zdaje się podawany dla ciśnienia 2,5) w zależności od ciśnienia.

Load Index (LI) vs Inflation (bar, 1bar=100kpa), table values in kg

----- 2.0 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 (bar)

80 375 390 405 420 435 450

81 385 400 415 430 445 462

82 395 415 430 445 460 475

83 405 425 440 455 470 487

84 420 435 450 470 485 500

85 430 450 465 480 500 515

86 445 460 480 495 515 530

87 455 475 490 510 525 545

88 470 485 505 525 540 560

89 485 505 525 545 560 580

90 500 520 540 560 580 600

91 515 535 555 575 595 615

92 525 550 570 590 610 630

93 545 565 585 610 630 650

94 560 585 605 625 650 670

95 575 600 625 645 670 690

96 595 620 640 665 685 710

97 610 635 660 685 705 730

98 625 650 675 700 725 750

99 650 675 700 725 750 775

Podliczyłbym masę przyczepy i ładunku, sprawdził indeks na oponach i napompował je tylko ciut więcej (0,1-0,2).

Napisano

> Kiedyś znalazłem w sieci tablę nośności opon o różnym indeksie nośności (ten jest zdaje się

> podawany dla ciśnienia 2,5) w zależności od ciśnienia.

czemu tylko do 2.5 hmm.gif

u mnie w przyczepce jest podane 2,7

a auto przy max obciążeniu ma 2,4 i 2,9

Napisano

> czemu tylko do 2.5

> u mnie w przyczepce jest podane 2,7

> a auto przy max obciążeniu ma 2,4 i 2,9

Tyle znalazłem. Może nie być pełna, brakuje też ciśnień poniżej 2.0. W każdym razie widać prawidłowość dla danego indeksu, więc można sobie przeliczyć.

Może ktoś wie więcej w tym temacie i zweryfikuje.

Napisano

> Właśnie chcę ją dociążyć na max i będę miał możliwości dopompowania dopiero kilka km od miejsca

> załadunku.

Na oponie masz napisane max ciśnienie.

Napompuj z zapasem nie przekraczając tego maxa.

Z doświadczenia ... bliżej 3.0 niż 2.0.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.