Skocz do zawartości

Sportage PB 1.6vs 2.0 przyspieszenie 80-120km/h Dramat.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> Chodzi o to, ze male ludki z Korei zrobily cos zle i 2.0 przyspiesza gorzej od 1.6.

Tak całkiem szczerze i pod prąd obecnym tu opiniom? Małe ludzie z Korei podobnie zepsuli np Ceeda. 1,4 ma absurdalnie krótką skrzynię i przez to wyje, pali ale i tak nie jedzie - ale są tacy którzy twierdzą że zbiera się super. 2,0 ma osiągi gorsze niż mój Civic mimo tego, że ma większy silnik. Znów daje o sobie znać idiotycznie dobrana skrzynia biegów. Po prostu Kia jest do bani i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrozum, że tu chodzi o różnicę przełożeń. Mój samochód mimo niewielkiej mocy w przyspieszeniu

> 80-120 na ostatnim biegu kładzie na łopatki niespełna dwustukonnego turbodiesla (niewiele

> cięższego, z tej samej stajni). Dlaczego? bo przy 80 na piątym biegu mam 2,5 tys obrotów.

> Dziękuję.

Ale jak to diesel 300 km i z wolnych obrotów nie ciągnie? 001.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak całkiem szczerze i pod prąd obecnym tu opiniom? Małe ludzie z Korei podobnie zepsuli np Ceeda.

> 1,4 ma absurdalnie krótką skrzynię i przez to wyje, pali ale i tak nie jedzie - ale są tacy

> którzy twierdzą że zbiera się super. 2,0 ma osiągi gorsze niż mój Civic mimo tego, że ma

> większy silnik. Znów daje o sobie znać idiotycznie dobrana skrzynia biegów. Po prostu Kia

> jest do bani i tyle.

Czy do bani to nie wiem ale odstaje troche od konkurencji. Jesli chodzi o diesele to sa bardzo dobre na tle konkurencji ale szczerze benzyny nie zachwycaja. Nowy silnik 1.6 ma max moment obrotowy przy prawie 5k rpm w XXI wieku? Kto to slyszal, zwlaszcza, ze to nowy silnik. facepalm%5B1%5D.gif Moj 1.4 w chevrolecie mial przy 3,2k rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy do bani to nie wiem ale odstaje troche od konkurencji. Jesli chodzi o diesele to sa bardzo

> dobre na tle konkurencji ale szczerze benzyny nie zachwycaja. Nowy silnik 1.6 ma max moment

> obrotowy przy prawie 5k rpm w XXI wieku?

I właśnie dlatego ma tyle mocy ile ma jakby miał dobrze dobrana skrzynię i siedział w małym sportowym aucie to byłby ok.

Kto to slyszal, zwlaszcza, ze to nowy silnik. Moj

> 1.4 w chevrolecie mial przy 3,2k rpm.

Tyle, że to nie dla każdego zaleta. Moja lancia 2,0 ma max moment przy prawie 5000 i nie ma problemu z mocą.

Inna sprawa, że maksymalny moment mało mówi - ważniejsze jak wygląda wykres. Przykładowo może być tak, że przez cały zakres obrotów masz co najmniej 75% maksymalnego momentu pomimo tego, że max wypada gdzieś tam na końcu obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I właśnie dlatego ma tyle mocy ile ma jakby miał dobrze dobrana skrzynię i siedział w małym

> sportowym aucie to byłby ok.

No tak ale ceed czy i30 to sprotowy nie jest.

> Kto to slyszal, zwlaszcza, ze to nowy silnik. Moj

> Tyle, że to nie dla każdego zaleta. Moja lancia 2,0 ma max moment przy prawie 5000 i nie ma

> problemu z mocą.

> Inna sprawa, że maksymalny moment mało mówi - ważniejsze jak wygląda wykres. Przykładowo może być

> tak, że przez cały zakres obrotów masz co najmniej 75% maksymalnego momentu pomimo tego, że

> max wypada gdzieś tam na końcu obrotów.

Wykresu nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak ale automat pewnie zrzuci do 3. Wiec i czas lepszy.

dlatego takie porownanie na podstawie tabeli nie ma wiekszego sensu.

Ja sie moge wypowiedziec jak moj tata odbierze Sportage z takim wlasnie silnikiem grinser006.gif i troche nim pojezdze. De facto w benzynie w Kii nie ma za duzego niestety wyboru tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.